dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie panele winylowe pod meblami kuchennymi

    Witam,
    Chcemy w całym mieszkaniu położyć panele winylowe (poza łazienką). Panele będą w korytarzu, sypialni i w salonie połączonym z aneksem kuchennym. I tu pytanie jak sprawują się panele pod meblami kuchennymi? Czy nie ma obawy że po jakimś czasie meble "siadną"? Czy lepiej położyć np. jeden rząd płytek na których będzie stała zabudowa kuchenna?

  2. #2

    Domyślnie

    Pamietaj ze plytki z klejem maja znacznie wieksza grubosc niz panele winylowe z podkladem.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Możesz zrobić z płytkami a różnica wysokości będzie i tak pod szafkami.
    Możesz dać wszędzie panele a jeżeli "osiądą" to o ile? 1mm czy jeszcze mniej?
    Zapytaj sprzedawcy ile grubości ma panel i ile może się ścisnąć.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał turbom4 Zobacz post
    Witam,
    Chcemy w całym mieszkaniu położyć panele winylowe (poza łazienką). Panele będą w korytarzu, sypialni i w salonie połączonym z aneksem kuchennym. I tu pytanie jak sprawują się panele pod meblami kuchennymi? Czy nie ma obawy że po jakimś czasie meble "siadną"? Czy lepiej położyć np. jeden rząd płytek na których będzie stała zabudowa kuchenna?
    Panele Luxury Vinil Tile czyli zwykłe PCV. Do produktu musi być wręczona przy zakupie, deklaracja właściwości użytkowych oraz dane techniczne. Tam znajdziesz wszystkie potrzebne dane. PCV często jest klejony z korkiem, HDF itp. Są też różne grubości jednak na razie w zakresie kilku milimetrów.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jasonos

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałbym się dołączyć do pytania.

    Jestem w identycznej sytuacji, też chce panele winylowe w całym domu oprócz łazienek i martwi mnie kwestia mebli kuchennych.
    Mam anhydryt wszędzie, więc posadzka równa, ale chciałbym podłogę pływającą i nie wiem co zrobić z kuchnią...
    Planuję kupić Panele z rdzeniem mineralnym, one mają ok 5mm grubości.
    Producenci, którzy dają 20 i 25 lat gwarancji twierdzą że będą ok, z kolei sprzedawcy sugerują klejenie do podłogi, bo zamki się połamią pod ciężarem mebli.
    Nie wiem ile w tym prawdy, czy chcą naciągnąć na montaż...

    Prosiłbym o jakieś podpowiedzi...

    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bogdankb9

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    czy nie lepiej położyć panele tylko to stóp mebli i zostawić goły anhydryt ewentualnie zabezpieczyć go przed wilgocią

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony