dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Skąd wziąć doświadczenie w budowie? Pytanie do samorobów

    Pytanie do samorobów - gdzie i skąd zaczerpnęliście wiedze i doświadczenie w budowlance? Podoba mi się wizja zbudowania samemu domu czy chociaż zrobienia samemu któregoś z etapów budowy, no ale skąd mam to wiedzieć jak to zrobić? Czy zdobywaliście kiedyś doświadczenie pracując u kogoś na budowie? Podpatrzyliście jak robią to na YT? Rodzice wam pokazali? Jestem typowym mieszczuchem co zawsze miał wszystko "gotowe" i zastanawiam się skąd wziąć wiedzę jak wbić przysłowiowy gwódź w ścianę. A jednocześnie nie chcę uczyć się na własnym domie i zbudować coś co nie będzie się nadawało do mieszkania albo że całkowicie spartolę... Dochodzą także tematy pokrewne jak elektryka, hydraulika. Czy można gdzieś się tego dowiedzieć? Książki, filmy, praca? A może wrodzona złota rączka?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    A co konkretnie planujesz sam wykonywać?

    Sporo rzeczy człowiek uczy się od młodego, ot chociażby wbijania gwoździ, co czasem nie proste.
    Niby mlotkiem czy łopatą wszyscy potrafią machać ale efektywnie nie każdy. Oglądanie YT pomaga jak już potrafisz narzędziami pracować żeby podglądnąć co jak wykonać.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Jeśli nie masz nawet podstawowej wiedzy to lepiej odpuść. Widziałem ostatnio dom wykonany przez samorobów i przyznam ,że nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać ,dom budowali ojciec ,syn i wujek pomagał. Ja miałem tylko zrobić łazienkę gdzie ściany były tak krzywe ,że nawet równać się tego nie da ,jedna ze ścian pochył ok 6cm.Sufity podwieszane tak pofalowane jak flaga na wietrze ,no i oczywiście prawie wszystkie łączenia popękane. Sciana zewnętrzna mokra bo opierzenie trzeba niby poprawić ,przy kominie przeciek .Ogólnie wygląda to jak jakaś glinianka z 19 wieku a nie nowy dom. Reasumując gdyby wszyscy ci ludzie którzy pracowali przy tej budowie poszli do pracy na której się znają ,a robotę zlecili fachowcom to finalnie więcej pięniędzy by zaoszczędzili.

  4. #4
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Forum, forum i jeszcze raz forum
    W moim przypadku to były godziny dziennie,na dwa lata przed wbiciem pierwszej łopaty.
    Pochwalę się własnoręcznie zrobionym kominkiem z płyt akumulacyjnych, 180m2 sufity podwieszane, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, izolacja domu z zewnątrz, izolacja stropu wewnątrz, nie mówiąc o malowaniu, układaniu paneli itp
    A i jeszcze GWC rurowy pod płytą ale to blahostka
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-02-2020 o 19:51

  5. #5

    Domyślnie

    Na urlopie zatrudnij się przy budowie jakiegoś domu w twoim typie . To ogarniesz wizualnie temat stanu surowego zamkniętego w ten miesiąc. A jak już zaczniesz pamiętaj pion łatę poziomicę podnoś często i używaj . Szybkością fachowca nie dogonisz. Ale on ma od metra płacone, a ty nadrobisz starannością. No i będziesz miał telefony do fachowców to konsultuj się . Albo lepiej zatrudnij jednego fachowca niech on ogarnia temat KONTROLOWANY przez ciebie i kierownika budowy . Komórę masz to do kiera wysyłaj postępy

  6. #6

    Domyślnie

    Na start polecam youtube i Łukasz Budowlaniec, ale polecam ogladac pierwsze filmy czyli jakies 3 pierwsze budowy.Kilka bledow w jego budowaniu pewnie sie znajdzie(jak zaczniesz czytac forum jak podpowiedzial arturo72 to sam wylapiesz), ale na poczatek to duzo pomoze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony