dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Regulacja Bramy Garażowej

    Witajcie
    Mam małą zagwozdkę i proszę o pomoc jak to rozwiązać.
    Sprawa wygląda tak że trzy lata temu montowali mi bramę jak jeszcze nie było wylewek ale była ustalona wysokość wylewki, tylko ja nie pamiętam czy było też wzięte pod uwagę grubość płytki, po prostu nie pamiętam. A sprawa ma się tak że teraz kładę płytki i jestem już przy bramie, pytanie czy mogę te czarne stopki podnieść tak żeby pod nie wjechać z płytką? dodam że profil jest około dwóch centymetrów wyżej więc technicznie można to podnieść ale dostałem kilka sprzecznych informacji, pierwsza że jak podniosę bramę o te dwa centymetry to brama będzie odbijać a górny panel nie domknie się, teoretycznie tak się powinno stać ale ktoś mi napisał że trzeba całą bramę zdemontować położyć płytki i jeszcze raz zamontować, wydaje mi się to trochę bez sensu ale nie wiem do końca.
    Mam pytanie czy jak podniosę wysokość wylewki o te 2 centymetry podniosę bramę na górnych rolkach i przesunę ogranicznik końcowy po czym zaprogramuję bramę od nowa będzie to zrobione dobrze czy ja się mylę ? Na pewno nie jeden miał taki problem więc prosiłbym o informację jak to rozwiązać.
    Wklejam zdjęcia jak to wygląda u mnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200211_210017.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	440758 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200212_111549.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	440759 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200212_111519.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	440760 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200212_111533.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	440761
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200212_111539.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	440762

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    ja dopiero bede mial bramę monotwaną za dwa tygodnie, ale przy zamówieniu pytałem o tą kwestię - mowili ze to się bez problemu doregulowywuje później. Nie trzeba bramy demontować (!!!). Na Twoim miejscu zadzwoniłbym firmy która Ci to montował i zapytał, albo nawet podajdą i to wyregulują jak nie mają do Ciebie 100km...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    ja dopiero bede mial bramę monotwaną za dwa tygodnie, ale przy zamówieniu pytałem o tą kwestię - mowili ze to się bez problemu doregulowywuje później. Nie trzeba bramy demontować (!!!). Na Twoim miejscu zadzwoniłbym firmy która Ci to montował i zapytał, albo nawet podajdą i to wyregulują jak nie mają do Ciebie 100km...
    100 nie mają ale kiedyś dzwoniłem zapytać o regulację to krzyknęli 150 z dojazdem a jeżeli da się to zrobić jak opisałem to szkoda kogoś fatygować bo nie jest to skaplikowane. Tylko zadałem pytanie czy tak się da zrobić? bo jeżeli faktycznie z tymi dwoma centymetrami będzie problem z programowaniem albo brama będzie nie szczelna to będę zmuszony wezwać serwis

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    a co Ci serwis powiedział? pytałeś ich jak masz to zrobić czy odrazu powiedzieli że to ściśle tajne i za 150 zrobią ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    a co Ci serwis powiedział? pytałeś ich jak masz to zrobić czy odrazu powiedzieli że to ściśle tajne i za 150 zrobią ?
    To pytanie do serwisu dotyczyło zwykłej regulacji, bo po montażu brama zaczęła piszczeć i trochę się rolki poluzowały ale ponoć gwarancja tego nie dotyczy bo niby wszystko działa więc zawołali 15o za dojazd plus regulację więc sam to wyregulowałem a teraz sprawa dotyczy podniesienia o te nieszczęsne 2 cm. Wiem że tu na forum jest sporo monterów więc może ktoś coś podpowie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Volke Zobacz post
    Mam pytanie czy jak podniosę wysokość wylewki o te 2 centymetry podniosę bramę na górnych rolkach i przesunę ogranicznik końcowy po czym zaprogramuję bramę od nowa będzie to zrobione dobrze czy ja się mylę ? Na pewno nie jeden miał taki problem więc prosiłbym o informację jak to rozwiązać.
    Dobrze będzie jeśli tak zrobisz, u mnie brama jest trochę inna i większa, te elementy są bardziej masywne, ale też tak musiałem zrobić. Górny panel po zamknięciu całkowitym nie będzie przylegał do górnej uszczelki bramy, gdy poluzujesz te trzy blachowkręty to rolki górne z ich mocowaniem przesuniesz w dół, wtedy panel się wypionuje do profilu z górną uszczelką.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony