dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Dom z bala. Demontaż starego i montaż nowego ocieplenia.

    Witam całe grono muratorowiczów ������

    Przejrzałem większość podobnych tematów i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania. Bynajmniej niektóre.

    Wiec tak, sprawa wyglada następująco. W ubiegłym roku po ogólnej ocenie stanu technicznego podjąłem decyzje o remoncie domu z bala z lat 50. Dom 70m2. 10x7. Poddasze do adaptacji. Do wymiany szczyty plus wycięcie spróchniałych kawałków i dosztukowanie nowych. Co do tej pory zostało zrobione.

    Usunięcie starych ścian działowych i postawienie nowych według własnego projektu. Elektryka. Hydraulika, w części dziennej ogrzewanie podłogowe, w części sypialnianej grzejniki. Pod to wylewka 6cm, 9 cm styropianu i 8 cm chudziaka. Wstawione nowe okna i wymieniony dach. Na tym zatrzymałem się na jesień. Idzie wiosna i czas ruszać dalej. I rodzi się kilka pytan.

    W pierwotnych planach miałem zamiar ocieplać z zewnątrz i wewnątrz, wyczytałem, ze prawidłowe ocieplenie wewnątrz graniczy z cudem wiec odpuszczam.
    Ocieplenie z zewnątrz jest ale tu jest sedno sprawy. Po kolei warstwy.

    Siding, Wełna 5, płyta tekturowa czyt. „dykta”, papa, bal.
    Chce dołożyć ocieplenie i na to deska elewacyjna. Co zrobić z tą dyktą i papą? Zostawić? Zrywać?

    Z różnych źródeł i schematów układania ocieplenia i elewacji Dowiedziałem się, ze zostawia się jedna szczelinę dylatacyjną pomiędzy deską a ociepleniem.

    Może tak być czy trzeba również drugą pomiędzy ścianą a ociepleniem?

    W wewnątrz miejscami będzie GK a miejscami deska na ścianach.

    Co dawać pod płyty/deski. Folie? Jak tak to o jakich współczynnikach.

    Mam nadzieje, ze wszystko w miarę czytelnie i zrozumiale wyjaśnione.

    Pozdrawiam

    Edit.

    Czy forma ocieplenia opisana na stronie poniżej jest odpowiednia?

    http://2testfff.blogspot.com/2011/07...stary-dom.html

    Jak wykonać paroizolację wewnątrz? Bezpośrednio na ścianę czy na listwie dystansowej?

    Czy jeżeli dam folię paroizolacyjną wewnątrz to czy muszę stosować drugą zaraz za ścianą?

    Jeżeli nie muszę dawać drugiej to czy mogę dać wełnę od razu na ścianę?

    No i jak się ma do tego wszystkiego ta papa i dykta?


    Nie chce się użalać ale łeb mi już pęka!!!
    Ostatnio edytowane przez KRSSML ; 12-02-2020 o 20:38 Powód: Dodanie informacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony