dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 174 z 174
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Ludzie, przecież rabunki to wiedza z podstawówki. Dodawanie, odejmowanie i mnożenie. Jeszcze macie prawa wyborcze?

    .
    Widać nie spotkałeś się z kreatywną księgowością...............
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #162

    Domyślnie

    To nie mój takst to cytat z qwerty1986 dlatego wytłuszczony -


    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8208996

    Księgowość kreatywna to podstawa bytu narodu więc wiem o czym mowa. Powoli docieram również do zrozumienia co księgowi Tauronu przekazują na rachunkach i o ile nie jest to wałek to jednak brakuje informacji - mam nadzieję ze niebawem pojawi się wreszcie na rachunku stan depozytu bo to co jest w rubryce to raczej ilość pieniędzy pobrana z depozytu i stąd zapewne moje problemy z rozliczeniem rachunku - dopóki depozyt się zużywał cały wszystko wyglądało ok a jak urósł na tyle że przewyższył wartość pobranego prądu to przestało mi się zgadzać.
    Pewnie używajac teraz informacji o zbilansowanej energii dałbym radę obliczyć sobie ten depozyt sumując dane z rachunków o tym ile mi z niego zabrano na opłacenie bieżących poborów ale nie mam na razie czasu na zabawy w exelu. Lada chwila mi się depozyt wyzeruje i wtedy zacznę palić w kotle. Ot taki uboczny skutek drogiego prądu. Zamiast spalać wegiel tam gdzie sa filtry i wysokie kominy spalimy go na osiedlach.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 06-11-2023 o 09:55
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  3. #163
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    To nie mój takst to cytat z qwerty1986 dlatego wytłuszczony -


    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8208996

    Księgowość kreatywna to podstawa bytu narodu więc wiem o czym mowa. Powoli docieram również do zrozumienia co księgowi Tauronu przekazują na rachunkach i o ile nie jest to wałek to jednak brakuje informacji - mam nadzieję ze niebawem pojawi się wreszcie na rachunku stan depozytu bo to co jest w rubryce to raczej ilość pieniędzy pobrana z depozytu i stąd zapewne moje problemy z rozliczeniem rachunku - dopóki depozyt się zużywał cały wszystko wyglądało ok a jak urósł na tyle że przewyższył wartość pobranego prądu to przestało mi się zgadzać.
    Pewnie używajac teraz informacji o zbilansowanej energii dałbym radę obliczyć sobie ten depozyt sumując dane z rachunków o tym ile mi z niego zabrano na opłacenie bieżących poborów ale nie mam na razie czasu na zabawy w exelu. Lada chwila mi się depozyt wyzeruje i wtedy zacznę palić w kotle. Ot taki uboczny skutek drogiego prądu. Zamiast spalać wegiel tam gdzie sa filtry i wysokie kominy spalimy go na osiedlach.
    Węglem jest też tanio zwłaszcza jak latem w promocji po 1 tys kupowałeś ,u mnie leci pompa ale czasem odpalę swój rezerwowy na grawitacji kocioł bo to frajda jakaś

  4. #164

    Domyślnie

    Ja jak COP poniżej 3 to rozpalam ale czasem też po to aby dogrzać piwnicę - węgla mi zostało z zeszłych sezonów ok 2 tony to nie kupowałem na promocji ale teraz żałuję. Podobno latem 2024 znów ma być jakas spora zniżka dla tych co kupili w tym roku to już raczej na pewno kupie więcej -no chyba że zasady rozliczeń i ceny prądu utrzymaja się w sensownych dla uzytkownika pompy granicach.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  5. #165

    Domyślnie

    Rozliczenie w Tauron na starych zasadach;
    https://photos.fife.usercontent.goog...-gm?authuser=0

    Nadwyżkę energii ( - 509 kWh ) wprowadzonej w szczycie nad energią pobraną w szczycie; 819 -1328 = - 509 kWh,
    a/ wrzucili do wspólnego rozliczenia energii poza szczytowej
    ......po stawce 0,265 zł/kWh, a nie po stawce 0,547 zł/kWh
    b/ Rozliczenie wg; mnie ;
    ( 819 kWh -1328 kWh + 3771kWh -1025 kWh ) + Vat =
    ( - 509kWh * 0,5470 zł/kWh + 2746 kWh * 0,2650 zł/kWh ) + Vat zł =
    - 278,423 zł + 727,69 zł + 23%*449,267 zł =
    449,267 zł + 103,331 zł = 552,60 zł

    d/ Jestem na tym stratny ; 729,16 zł - 552,60 zł = 176,56 zł

    e/ Interwencje przez ;
    e-mail ; < [email protected] >
    oraz infolinie; 32-606 0 606
    Nic Nie Dały
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tttt1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	468333  
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 02-03-2024 o 10:52
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  6. #166

    Domyślnie

    Jestem na starych zasadach. W eLiczniku widzę w 2023 pobrane 5557kWh, oddane 8000 kWh (podobne proporcje na rozliczeniu za poprzedni rok). Wiem że zima byłą łagodna (PC), ale i tak jestem pewien że znów starczy mi kWh z magazynu Taurona. Nie wg. Taurona - dostałem prognozy, i chcę je zmniejszyć, tylko nie wiem do jakiej kwoty (na tylko stałe opłaty). Ktoś z Was jest z tym na bieżąco aby powiedzieć ile pi*oko poprosić? G11, Prosument Standard, chyba Taryfa sprzedawcy (ta "bez bajerów"), faktura papierowa, moc umowna: 17.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 16-03-2024 o 01:15

  7. #167

    Domyślnie

    Także dostałem fakturę.
    Oni są nienormalni.

    Zmieniłem rozliczenie bez prognozowania, a oni znowu wysłali prognozy.
    Do zapłaty 850zł mimo że mam ponad 1000kWh po zbilansowaniu i odliczeniu 20%.
    Opłacę im pierwszy rachunek i zmieniam na g11.
    Jakieś bezsensowne wyliczenia na fakturach.
    Zamiast 230zł, mam 850zł.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #168

    Domyślnie

    Ja od początku mam co miesiąc faktury. Przynajmniej czarno na białym, wszystko na bieżąco.
    4,48kW na południe kąt 45°

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    ...Zamiast 230zł, mam 850zł.
    Znaczy opłaty stałe to ~20zł/msc (jaką masz moc umowną? ja 17)?

  10. #170
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Ja jestem od kwietnia zeszłego roku na nowych zasadach i kazali płacić co drugi miesiąc 365 zł ostatni w styczniu 265 zł czyli razem ok 1500 nie liczyłem dokładnie i od tego czasu nic cisza ani tych opłat stałych no nic ,chyba trzeba będzie się tam pofatygować bo za pół roku nie chcę mieć zawału.

  11. #171

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Znaczy opłaty stałe to ~20zł/msc (jaką masz moc umowną? ja 17)?
    Zmienili sami na prognozy.
    Miałem to samo 2 lata temu. Zmieniłem na odczyt i opłatę wedle stanu licznika.
    Mam nadwyżkę ponad 1100kWh, a oni chcą pieniądze za prognozy.
    Mam 17kW z bezpiecznikiem 25A w skrzynce z licznikiem.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Zmienili sami na prognozy.
    Miałem to samo 2 lata temu. Zmieniłem na odczyt i opłatę wedle stanu licznika.
    Mam nadwyżkę ponad 1100kWh, a oni chcą pieniądze za prognozy.
    Mam 17kW z bezpiecznikiem 25A w skrzynce z licznikiem.
    OK, ale ja wolę zapłacić teraz te prognozy (raz, za cały rok) i się tym przez rok nie zajmować, tylko niech to nie będzie ponad 2x za dużo (małą nadpłatę mogę mieć, rozliczę za rok). Pytanie - założywszy że starczy mi moja zmagazynowana energia, jakie są ca. opłąty stałe u mnie (G11, Prosument Standard, chyba Taryfa sprzedawcy (ta "bez bajerów"), faktura papierowa, moc umowna: 17), zawnoskuję o deko wyższe, zmienią, zapłącę i z głowy. Orientujecie się pi*drzwi?

  13. #173

    Domyślnie

    Przy comiesięcznym rozliczeniu ok 35 zł za miesiąc moc umowna 19 kw
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Przy comiesięcznym rozliczeniu ok 35 zł za miesiąc moc umowna 19 kw
    Dzięki Chris.
    Tak patrze na te moje zeszłoroczne, i z kWh (pobór) idzie tylko kogeneracyjna, więc u mnie wyszły stałe ~30 zł / msc jeśli dobrze rozumiem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	del.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	468485
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 18-03-2024 o 23:56

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony