dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Domyślnie Pomoc w wyborze pompy 7kw

Witam

dostałem trzy oferty na pompy ciepła od dwóch instalatorów. Rzuci ktoś okiem czy cena jest ok i czy która pompa będzie lepsza?

-Powietrzna pompa ciepła Genia Air Split HA 7-5 OS 230V z centralą grzewczą HA 7-5 STB (z zasobnikiem ciepłej wody 188 litrów ) i buforem CO 100 litrów VNR 100. Dodatkowo sterowanie pokojowe zapewnia sterownik MiPro. Brak możliwości sterowania przez internet
    Cena z montażem i uruchomieniem 26800,00 zł brutto

-Powietrzna pompa ciepła split Panasonic wersja J 7KW najnowsza na czynniku R32 (z zasobnikiem ciepłej wody z wężownicą do pomp ciepła 250l ) i buforem CO 100 litrów
    Cena z montażem i uruchomieniem 27980 zł brutto

-Produkt marki VAILLANT
    Powietrzna pompa ciepła aroTHERM SPLIT VWL 75/5AS 230v z centralą grzewczą uniTOWER VWL 78/5IS ( z zasobnikiem ciepłej wody 188 litrów) i buforem 100 litrów . Sterownik pokojowy VR 720. Zestaw może służyć w lecie do chłodzeniajak wyżej, cały system można sterować przez internet.
    Cena z montażem i uruchomieniem 28900,00 zł brutto.
    Ostatnio edytowane przez mlody91 ; 13-02-2020 o 13:40

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tulisko
    Kod pocztowy
    32-440

Domyślnie

Cytat Napisał mlody91 Zobacz post
    Witam

dostałem trzy oferty na pompy ciepła od dwóch instalatorów. Rzuci ktoś okiem czy cena jest ok i czy która pompa będzie lepsza?

-Powietrzna pompa ciepła Genia Air Split HA 7-5 OS 230V z centralą grzewczą HA 7-5 STB (z zasobnikiem ciepłej wody 188 litrów ) i buforem CO 100 litrów VNR 100. Dodatkowo sterowanie pokojowe zapewnia sterownik MiPro. Brak możliwości sterowania przez internet
    Cena z montażem i uruchomieniem 26800,00 zł brutto

-Powietrzna pompa ciepła split Panasonic wersja J najnowsza na czynniku R32 (z zasobnikiem ciepłej wody z wężownicą do pomp ciepła 250l ) i buforem CO 100 litrów
    Cena z montażem i uruchomieniem 27980 zł brutto

-Produkt marki VAILLANT
    Powietrzna pompa ciepła aroTHERM SPLIT VWL 75/5AS 230v z centralą grzewczą uniTOWER VWL 78/5IS ( z zasobnikiem ciepłej wody 188 litrów) i buforem 100 litrów . Sterownik pokojowy VR 720. Zestaw może służyć w lecie do chłodzeniajak wyżej, cały system można sterować przez internet.
    Cena z montażem i uruchomieniem 28900,00 zł brutto.
    Najlepsza będzie ta najlepiej zamontowana i ta najlepiej dobrana do zapotrzebowania twojego domu.
    Poza tym Saunier Duval i Vaillant to te same urządzenia tylko pod innym brandem, a Panas którego wymieniłeś w sumie to niewiadomo jakiej mocy Ciężko coś porównać. Poszukaj tematów na forum (było tego trochę) i poczytaj. Narazie oczekujesz niemożliwej odpowiedzi.
    Powierzchnia ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

ELITA FORUM (min. 1000)
    Andrzej5101

Kod pocztowy
    31-429

Domyślnie

Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Najlepsza będzie ta najlepiej zamontowana i ta najlepiej dobrana do zapotrzebowania twojego domu.
    Najkorzystniej to ;
    - dobrać moc pompy do mocy cieplnej budynku - wykonać OZC budynku,
    - celować w instalatora jak najbliżej domu - ważne w przypadku awarii,
    - na forum więcej wiedzy na temat Panasonica oraz brak osób niezadowolonych z Panasonica.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

ELITA FORUM (min. 1000)
    Pytajnick

Domyślnie

Hmm... ja przez to forum i sprzeczne zdania właścicieli to bym prędzej z Panasa zrezygnował Na szczęście najbliższy instalator tej firmy ma do mnie ok 100km więc wybrałem inną PC o której tu chyba nikt nie pisał jako użytkownik.
    Postawiłem na osobisty kontakt, odwiedziłem ludzi, którym mój przyszły instalator montował PC od 2011r. Co dla mnie ważne - facet przyjeżdża i ustawia (przepływy,krzywe itp) aż nabywcom będzie wszystko odpowiadało i dlatego nikt nie musi szukać pomocy...tutaj.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Arturo72
    Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Hmm... ja przez to forum i sprzeczne zdania właścicieli to bym prędzej z Panasa zrezygnował Na szczęście najbliższy instalator tej firmy ma do mnie ok 100km więc wybrałem inną PC o której tu chyba nikt nie pisał jako użytkownik.
    Postawiłem na osobisty kontakt, odwiedziłem ludzi, którym mój przyszły instalator montował PC od 2011r. Co dla mnie ważne - facet przyjeżdża i ustawia (przepływy,krzywe itp) aż nabywcom będzie wszystko odpowiadało i dlatego nikt nie musi szukać pomocy...tutaj.
    Nie wiem skąd te rozterki
    Każda markowa pompa p-w będzie dobra, markowa znaczy się nie typowa chińszczyzna
    W grę powinna właśnie wchodzić cena, instalatorów, serwisantow, przynajmniej u nas na Śląsku jest jak mrowkow, od każdej marki i typu
    Dziennik budowy-Mila IV
    ------------------------------------
    Polak "gorszego sortu"
    118m2 pow.użytkowa,125m2 pow.grzana,płyta fundamentowa z 20cm EPS200,silikat 18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031,strop 30cm styropianu+18cm proszku PUR,okna z U=0,82-0,94,WM z rekuperatorem,pompa ciepła powietrze-woda 9kW z "COP1",zasobnik cwu 300l,ogrzewanie podłogowe 125m2.Zapotrzebowanie na ciepło 40kWh/m2/rok.

"musicie być silni miłością,która jest potężniejsza niż śmierć..."

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gregos11

Domyślnie

Te chińskie jakieś gorsze bo chińskie ? O Hyundaiu i KIA też kiedyś pisali, że szmelc.

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Te chińskie jakieś gorsze bo chińskie ? O Hyundaiu i KIA też kiedyś pisali, że szmelc.
    Opisywalem niedawno, jak sąsiad sobie kupił wyjca, najprawdopodobniej to chiński wynalazek.
    Współczuję mu w domu bo ja z 15m go słyszę.
    Chociaż COPy mają znacznie wyższe niż markowe
    Dziennik budowy-Mila IV
    Polak "gorszego sortu"
    118m2 pow.użytkowa,125m2 pow.grzana,płyta fundamentowa z 20cm EPS200,silikat 18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031,strop 30cm styropianu+18cm proszku PUR,okna z U=0,82-0,94,WM z rekuperatorem,pompa ciepła powietrze-woda 9kW z "COP1",zasobnik cwu 300l,ogrzewanie podłogowe 125m2.Zapotrzebowanie na ciepło 40kWh/m2/rok.

Domyślnie

Poludniowa Korea to nie Chiny
    Szeregówka w trakcie termomodernizacji, pow.po podlogach 99m2,kubatura 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga 50% u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/25m2 podlogówki reszta ostro przewymiarowane kalafiory c33/brak bufora
    PC pw panasonic sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15
    Reku Thesslagreen AirPack4 300h h(na nieocieplonym strychu)/calodobowo dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6
    Od 22.07.2019 do 22.02.2020 co+cwu 1050kwh(calosc w taniej g13)

ELITA FORUM (min. 1000)
    kryzys

Kod pocztowy
    41-711

Domyślnie

Za 5 lat najpóźniej do pięt Chińskim nie dorosną te zachodnia ,oni 3 razy szybciej myślą niż Japońce i 5 razy szybciej niż Europejczycy , mało kto wie że prawie wszystkie autobusy u nich są elektryczne tak samo jak 60 procent aut osobowych to też elektryczne w większych miastach oni robią i mają a tu gadają od 30-tu lat i dalej poczwarki jeden na 100 milionów elektryk 5 razy droższy niż spalinowiec , akurat dziwię się tym Chinom że te gówna elektrycznę robią bo to szmelc ale to moje zdanie . ciemna Europa to taka wiocha w oczach Chińczyka ,tak o nas myślą i chyba maja rację .

ELITA FORUM (min. 1000)
    Pytajnick

Domyślnie

Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie wiem skąd te rozterki
    Każda markowa pompa p-w będzie dobra, markowa znaczy się nie typowa chińszczyzna
    W grę powinna właśnie wchodzić cena, instalatorów, serwisantow, przynajmniej u nas na Śląsku jest jak mrowkow, od każdej marki i typu
    Arturo, lubuskie przekroczyło ledwo milion mieszkańców w zeszłym roku, a jest większe niż śląskie, więc to porównanie lekko nie na miejscu Do wojska mnie wezwali po 50tce, żeby mieć chociaż w papierach stan osobowy, bo nie ma komu tu w jednostkach służyć.
    Ja kupiłem Atlantica. Na Chińską bym się na razie nie zdecydował, bo mam z ich techniką motoryzacyjną (motocykle) kontakt i porównanie. Zdaję sobie też sprawę, że potrafią zrobić i szajs i dobre rzeczy, ale te dobre kto kupi, jak będą miały cenę marek obecnych i sprawdzonych od lat o serwisie nie wspominając? Przychodzą więc do PL takie które konkurują ceną, ale jak przyjdzie coś naprawić, to można się niemile zaskoczyć.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 15-02-2020 o 10:28

Domyślnie

Jeszcze jedna oferta.

Pompa Kaisai 8 kW, Split, zasilanie 230V, czynnik R32
    Cena z montażem: 23 220,00 zł brutto ( cena zawiera podatek VAT 8%)
    Pompa ma w standardzie:
    wymiennik płytowy, naczynie przeponowe, czujnik przepływu, pompa wodna, manometr,
    grzałka 4,5 Kw, internet.
    Montaż obejmuje:
    1. Montaż hydrauliczny, gazowy, podłączenie elektryczne pompy, uruchomienie, ustawienie – czyli montaż
    kompleksowy.
    2. Cena zawiera koszty montażu ( jak wyżej), podstawę pod jednostkę zewnętrzną, filtr magnetyczny i płyny
    do instalacji, rury gazowe, przewody elektryczne, zawór upustowy różnicy ciśnień, zbiornik CWU 200 l z
    wężownicą Kospel, zawór przełączający na CWU, materiały montażowe.
    3. Cena nie zawiera kosztu materiałów hydraulicznych, które będą możliwe do określenia po obejrzeniu
    inwestycji ( pompy, rury, rozdzielacze itp. - do uzgodnienia)

3lata gwwarancji producenta.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gawel

Domyślnie

Bo nadal to padlina tylko obecnie droga
    "kanadyjczyk"130m² (2003 r.) ogrzewanie elektryczne - ATLANIC F-18 - 6kW, podłogówka w łazience+ 2 drabinki grzejne (razem 1 kW), Całkowite zużycie roczne prądu 7MWh, G12w w proporcji 30/70 (I/II). PV - 3,92 KWp Sofar Solar 4.4KTL-X 3-fazowy+Sun Link 280Wp SL220-20P280 x14

Domyślnie

Opisywalem niedawno, jak sąsiad sobie kupił wyjca, najprawdopodobniej to chiński wynalazek.
    Współczuję mu w domu bo ja z 15m go słyszę.
    Chociaż COPy mają znacznie wyższe niż markowe
    Chodzi o alarm?
    "kanadyjczyk"130m² (2003 r.) ogrzewanie elektryczne - ATLANIC F-18 - 6kW, podłogówka w łazience+ 2 drabinki grzejne (razem 1 kW), Całkowite zużycie roczne prądu 7MWh, G12w w proporcji 30/70 (I/II). PV - 3,92 KWp Sofar Solar 4.4KTL-X 3-fazowy+Sun Link 280Wp SL220-20P280 x14

ELITA FORUM (min. 1000)
    Andrzej5101

Kod pocztowy
    31-429

Domyślnie

Cytat Napisał mlody91 Zobacz post
    Jeszcze jedna oferta.
    Pompa Kaisai 8 kW, Split, zasilanie 230 V, czynnik R32
    Cena z montażem: 23 220,00 zł brutto
    Szukaj pompy sprawdzonej, bo koszt to nie jest 200 zł czy nawet 2000 zł
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Domyślnie

Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Szukaj pompy sprawdzonej, bo koszt to nie jest 200 zł czy nawet 2000 zł
    a zerkałeś na to https://www.youtube.com/channel/UCbE...qpLxTLtwvSATXQ

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Chodzi o alarm?
    O pompę p-w. Wiatrak wyje jak oszalaly,gdzie u mnie 2 są praktycznie nie słyszalne, prędzej sprężarkę słychać.
    Dziennik budowy-Mila IV
    Polak "gorszego sortu"

Lider FORUM (min. 2800)
    kulibob

Domyślnie

O pompę p-w. Wiatrak wyje jak oszalaly,gdzie u mnie 2 są praktycznie nie słyszalne, prędzej sprężarkę słychać.
    A jakie to ma znaczenie ? w domu tego nie słychać. Moją klimę na zewnątrz słychać a w domu nie . No czasami przy mrozie po defroście jak startuje. I to bardziej sprężarka niż wentyl.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+garaż45m2 +stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    Od przyszłego sezonu CWU 2kW + CO 3kW DIY
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC DIY
    Kolektor słoneczny 7,8m2 netto+wymiennik basenowy.
    PV 2,18kW magazyn ok 4kWh. DIY
    Fronius 3.7 + 4,55kW qcells G8(czekam na licznik)

4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

ELITA FORUM (min. 1000)
    kryzys

Kod pocztowy
    41-711

Domyślnie

Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Co ty , przecież lepiej wydać dodatkowe 10 czy 14 tys co to za problem , Polacy bogaty naród i lubi wydawać niepotrzebnie kasę ot kozacy .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia