dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze pompy 7kw

    Witam

    dostałem trzy oferty na pompy ciepła od dwóch instalatorów. Rzuci ktoś okiem czy cena jest ok i czy która pompa będzie lepsza?

    -Powietrzna pompa ciepła Genia Air Split HA 7-5 OS 230V z centralą grzewczą HA 7-5 STB (z zasobnikiem ciepłej wody 188 litrów ) i buforem CO 100 litrów VNR 100. Dodatkowo sterowanie pokojowe zapewnia sterownik MiPro. Brak możliwości sterowania przez internet
    Cena z montażem i uruchomieniem 26800,00 zł brutto


    -Powietrzna pompa ciepła split Panasonic wersja J 7KW najnowsza na czynniku R32 (z zasobnikiem ciepłej wody z wężownicą do pomp ciepła 250l ) i buforem CO 100 litrów
    Cena z montażem i uruchomieniem 27980 zł brutto

    -Produkt marki VAILLANT
    Powietrzna pompa ciepła aroTHERM SPLIT VWL 75/5AS 230v z centralą grzewczą uniTOWER VWL 78/5IS ( z zasobnikiem ciepłej wody 188 litrów) i buforem 100 litrów . Sterownik pokojowy VR 720. Zestaw może służyć w lecie do chłodzeniajak wyżej, cały system można sterować przez internet.
    Cena z montażem i uruchomieniem 28900,00 zł brutto.
    Ostatnio edytowane przez mlody91 ; 13-02-2020 o 13:40

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody91 Zobacz post
    Witam

    dostałem trzy oferty na pompy ciepła od dwóch instalatorów. Rzuci ktoś okiem czy cena jest ok i czy która pompa będzie lepsza?

    -Powietrzna pompa ciepła Genia Air Split HA 7-5 OS 230V z centralą grzewczą HA 7-5 STB (z zasobnikiem ciepłej wody 188 litrów ) i buforem CO 100 litrów VNR 100. Dodatkowo sterowanie pokojowe zapewnia sterownik MiPro. Brak możliwości sterowania przez internet
    Cena z montażem i uruchomieniem 26800,00 zł brutto


    -Powietrzna pompa ciepła split Panasonic wersja J najnowsza na czynniku R32 (z zasobnikiem ciepłej wody z wężownicą do pomp ciepła 250l ) i buforem CO 100 litrów
    Cena z montażem i uruchomieniem 27980 zł brutto

    -Produkt marki VAILLANT
    Powietrzna pompa ciepła aroTHERM SPLIT VWL 75/5AS 230v z centralą grzewczą uniTOWER VWL 78/5IS ( z zasobnikiem ciepłej wody 188 litrów) i buforem 100 litrów . Sterownik pokojowy VR 720. Zestaw może służyć w lecie do chłodzeniajak wyżej, cały system można sterować przez internet.
    Cena z montażem i uruchomieniem 28900,00 zł brutto.
    Najlepsza będzie ta najlepiej zamontowana i ta najlepiej dobrana do zapotrzebowania twojego domu.
    Poza tym Saunier Duval i Vaillant to te same urządzenia tylko pod innym brandem, a Panas którego wymieniłeś w sumie to niewiadomo jakiej mocy Ciężko coś porównać. Poszukaj tematów na forum (było tego trochę) i poczytaj. Narazie oczekujesz niemożliwej odpowiedzi.
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Najlepsza będzie ta najlepiej zamontowana i ta najlepiej dobrana do zapotrzebowania twojego domu.
    Najkorzystniej to ;
    - dobrać moc pompy do mocy cieplnej budynku - wykonać OZC budynku,
    - celować w instalatora jak najbliżej domu - ważne w przypadku awarii,
    - na forum więcej wiedzy na temat Panasonica oraz brak osób niezadowolonych z Panasonica.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Hmm... ja przez to forum i sprzeczne zdania właścicieli to bym prędzej z Panasa zrezygnował Na szczęście najbliższy instalator tej firmy ma do mnie ok 100km więc wybrałem inną PC o której tu chyba nikt nie pisał jako użytkownik.
    Postawiłem na osobisty kontakt, odwiedziłem ludzi, którym mój przyszły instalator montował PC od 2011r. Co dla mnie ważne - facet przyjeżdża i ustawia (przepływy,krzywe itp) aż nabywcom będzie wszystko odpowiadało i dlatego nikt nie musi szukać pomocy...tutaj.

  5. #5
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Hmm... ja przez to forum i sprzeczne zdania właścicieli to bym prędzej z Panasa zrezygnował Na szczęście najbliższy instalator tej firmy ma do mnie ok 100km więc wybrałem inną PC o której tu chyba nikt nie pisał jako użytkownik.
    Postawiłem na osobisty kontakt, odwiedziłem ludzi, którym mój przyszły instalator montował PC od 2011r. Co dla mnie ważne - facet przyjeżdża i ustawia (przepływy,krzywe itp) aż nabywcom będzie wszystko odpowiadało i dlatego nikt nie musi szukać pomocy...tutaj.
    Nie wiem skąd te rozterki
    Każda markowa pompa p-w będzie dobra, markowa znaczy się nie typowa chińszczyzna
    W grę powinna właśnie wchodzić cena, instalatorów, serwisantow, przynajmniej u nas na Śląsku jest jak mrowkow, od każdej marki i typu

  6. #6

    Domyślnie

    Te chińskie jakieś gorsze bo chińskie ? O Hyundaiu i KIA też kiedyś pisali, że szmelc.

  7. #7
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Te chińskie jakieś gorsze bo chińskie ? O Hyundaiu i KIA też kiedyś pisali, że szmelc.
    Opisywalem niedawno, jak sąsiad sobie kupił wyjca, najprawdopodobniej to chiński wynalazek.
    Współczuję mu w domu bo ja z 15m go słyszę.
    Chociaż COPy mają znacznie wyższe niż markowe

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Te chińskie jakieś gorsze bo chińskie ? O Hyundaiu i KIA też kiedyś pisali, że szmelc.
    Poludniowa Korea to nie Chiny
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #9
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Te chińskie jakieś gorsze bo chińskie ? O Hyundaiu i KIA też kiedyś pisali, że szmelc.
    Za 5 lat najpóźniej do pięt Chińskim nie dorosną te zachodnia ,oni 3 razy szybciej myślą niż Japońce i 5 razy szybciej niż Europejczycy , mało kto wie że prawie wszystkie autobusy u nich są elektryczne tak samo jak 60 procent aut osobowych to też elektryczne w większych miastach oni robią i mają a tu gadają od 30-tu lat i dalej poczwarki jeden na 100 milionów elektryk 5 razy droższy niż spalinowiec , akurat dziwię się tym Chinom że te gówna elektrycznę robią bo to szmelc ale to moje zdanie . ciemna Europa to taka wiocha w oczach Chińczyka ,tak o nas myślą i chyba maja rację .

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie wiem skąd te rozterki
    Każda markowa pompa p-w będzie dobra, markowa znaczy się nie typowa chińszczyzna
    W grę powinna właśnie wchodzić cena, instalatorów, serwisantow, przynajmniej u nas na Śląsku jest jak mrowkow, od każdej marki i typu
    Arturo, lubuskie przekroczyło ledwo milion mieszkańców w zeszłym roku, a jest większe niż śląskie, więc to porównanie lekko nie na miejscu Do wojska mnie wezwali po 50tce, żeby mieć chociaż w papierach stan osobowy, bo nie ma komu tu w jednostkach służyć.
    Ja kupiłem Atlantica. Na Chińską bym się na razie nie zdecydował, bo mam z ich techniką motoryzacyjną (motocykle) kontakt i porównanie. Zdaję sobie też sprawę, że potrafią zrobić i szajs i dobre rzeczy, ale te dobre kto kupi, jak będą miały cenę marek obecnych i sprawdzonych od lat o serwisie nie wspominając? Przychodzą więc do PL takie które konkurują ceną, ale jak przyjdzie coś naprawić, to można się niemile zaskoczyć.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 15-02-2020 o 10:28

  11. #11

    Domyślnie

    Jeszcze jedna oferta.

    Pompa Kaisai 8 kW, Split, zasilanie 230V, czynnik R32
    Cena z montażem: 23 220,00 zł brutto ( cena zawiera podatek VAT 8%)
    Pompa ma w standardzie:
    wymiennik płytowy, naczynie przeponowe, czujnik przepływu, pompa wodna, manometr,
    grzałka 4,5 Kw, internet.
    Montaż obejmuje:
    1. Montaż hydrauliczny, gazowy, podłączenie elektryczne pompy, uruchomienie, ustawienie – czyli montaż
    kompleksowy.
    2. Cena zawiera koszty montażu ( jak wyżej), podstawę pod jednostkę zewnętrzną, filtr magnetyczny i płyny
    do instalacji, rury gazowe, przewody elektryczne, zawór upustowy różnicy ciśnień, zbiornik CWU 200 l z
    wężownicą Kospel, zawór przełączający na CWU, materiały montażowe.
    3. Cena nie zawiera kosztu materiałów hydraulicznych, które będą możliwe do określenia po obejrzeniu
    inwestycji ( pompy, rury, rozdzielacze itp. - do uzgodnienia)

    3lata gwwarancji producenta.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Te chińskie jakieś gorsze bo chińskie ? O Hyundaiu i KIA też kiedyś pisali, że szmelc.
    Bo nadal to padlina tylko obecnie droga

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Opisywalem niedawno, jak sąsiad sobie kupił wyjca, najprawdopodobniej to chiński wynalazek.
    Współczuję mu w domu bo ja z 15m go słyszę.
    Chociaż COPy mają znacznie wyższe niż markowe
    Chodzi o alarm?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody91 Zobacz post
    Jeszcze jedna oferta.
    Pompa Kaisai 8 kW, Split, zasilanie 230 V, czynnik R32
    Cena z montażem: 23 220,00 zł brutto
    Szukaj pompy sprawdzonej, bo koszt to nie jest 200 zł czy nawet 2000 zł
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Szukaj pompy sprawdzonej, bo koszt to nie jest 200 zł czy nawet 2000 zł
    a zerkałeś na to https://www.youtube.com/channel/UCbE...qpLxTLtwvSATXQ

  16. #16
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Chodzi o alarm?
    O pompę p-w. Wiatrak wyje jak oszalaly,gdzie u mnie 2 są praktycznie nie słyszalne, prędzej sprężarkę słychać.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    O pompę p-w. Wiatrak wyje jak oszalaly,gdzie u mnie 2 są praktycznie nie słyszalne, prędzej sprężarkę słychać.
    A jakie to ma znaczenie ? w domu tego nie słychać. Moją klimę na zewnątrz słychać a w domu nie . No czasami przy mrozie po defroście jak startuje. I to bardziej sprężarka niż wentyl.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #18
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Co ty , przecież lepiej wydać dodatkowe 10 czy 14 tys co to za problem , Polacy bogaty naród i lubi wydawać niepotrzebnie kasę ot kozacy .

  19. #19

    Domyślnie

    Dylemat między tymi dwiema pompami, którą wybrać:
    - Pompa ciepła Nibe - jed. zew. AMS 10-8 kW jed. wew. HK 200S
    - Pompa Mitsubishi Power Inverter 7,5 kW/DUO 200/400V

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Znajdź dobrego instalatora. Ja postawiłem na Aristona i nie żałuję. Serwisant ma dostęp do ustawień przez neta tylko mi daje znać że będzie korygował a ja sobie obserwuję zużycie i czy idziemy w dobrym kierunku. Odnośnie nibe czy mitsu to brałbym mitsu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony