dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tobie się przegrzewa? (pytanie retoryczne) Po co mam go pytać? Znam odpowiedź.

    Twoje polecany kozy "małej" mocy z pierwszego linku. Takie podałeś. Merytoryczne dyskusje..
    Moc nominalna (kW): 8,0. Druga 7kW.

    O energii to szkoda komentować "Experty" . Zresztą reszty też.

    "Super" jest twoja obudowa nie moja. Przecież ty masz wszytsko najlepsze. (nie moje jak coś)
    No i dobrze, że celuje. Fajne. Zrobi tak jak ty i będzie zadowolony. Opisz mu jak i co ma zrobic.
    Co do energooszczędnośc do dom z WG i pomieszczenie chyba 50m2. No ale tak to jest jak przylazłeś, klepnąłeś bezmyśle, piszą idotycznego posta do rownie idotycznego wpisu d7d. Nie ma co się dziwić. Nie pierwszy raz.
    Wszytsko.
    No to oblicz, jakie musi mieć obciążenie cieplne, żeby wkład 12 kW nie przegrzał mu tego salonu ?
    Albo nie, czekaj, wróc...
    Ty nie lubisz liczyć...
    Pomogę
    wkład kominkowy traci przez przednią szybę ok. 30 – 60 % swojej mocy termicznej. Wyobraźmy sobie, że powierzchnia pokoju dziennego wynosi 40 m2, a jego maksymalne straty ciepła osiągają 40 m2 x 50 W/m2, a więc 2 000 W. Załóżmy, że wkład do kominka zamontowanego w tym pomieszczeniu posiada moc 10 kW, oraz ma średnie przeszklenie, przez które emitowane jest 40 % całkowitej energii. Przy mocy 10 kW przez szybę wypromieniuje 4 000 W energii cieplnej
    Nawet te kozy, które podałem w pierwszym linku mają moc o blisko 50% mniejszą, niż to, co ty zaproponowales, jedna z nich ma podaną użytkowa moc minimalną 3,5kW
    To jednak znacznie mniej, niż 6kW...

    U mnie wkład o mocy 3-8kW po trzech godzinach palenia podnosi temperaturę z 22 do 24,5C.
    Później już można palić kolejne 3h, temperatura pozostaje na tym poziomie.
    Dla mnie osobiście za ciepło.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-02-2020 o 21:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oczywiście. Ja nie mam 50m2, tylko mniej, a mam rekuperacje. Obciàżenie cieplne mojego salonu jest mniejsze... konkretnie 1600W, salon+kuchnia.
    Trudno nie przegrzać...

    Dlatego koza o mocy 3-6kW ma szansę się tam dobrze wpasować.
    Na pewno lepiej, niż żeliwniak 6-12kW
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-02-2020 o 22:55
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oczywiście. Ja nie mam 50m2, tylko mniej, a mam rekuperacje. Obciàżenie cieplne mojego salonu jest mniejsze... konkretnie 1600W, salon+kuchnia.
    Trudno nie przegrzać...

    Dlatego koza o mocy 3-6kW ma szansę się tam dobrze wpasować.
    Na pewno lepiej, niż żeliwniak 6-12kW

    Ta koza to z czego zrobiona? Bo bez obudowy.
    No ale skoro uważasz ze lepiej to sprawa załatwiona. Rozwiazanie jest. Zrobi tak jak napisałeś. Koza lepsza.
    A z tym kominkiem żeliwnymi to nie wiadomo goły czy nie bo posty wyparowały. Zreszta jaki kominek żeliwny. Nic nie było tematu. Kolejny raz ktoś udowodnił, że nadaje sie do tej roboty jak nikt inny.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    waka chce, ale waki nie stać...
    Ktoś mu to powie?

    CHCESZ MIEĆ - TO SE ZRÓB!
    Ma być. Ma się palić w tym. Ma ciepła nie dawać...
    Ma wyglądać i ma nie kosztować....
    Nie wiem jak dziś, ale kiedyś takie rzeczy to tylko w ERZE były...

    OGIEŃ sobie do DOMU rekreacyjnie chcesz zaprosić...
    Albo UMIESZ to zrobić albo oblej dom benzyną i podpal.
    Będziesz miał ogień rekreacyjnie... w domu.

    ROZUMIESZ?!!!
    Ogień dobrze służy, ale bardzo źle panuje!
    Pytasz...
    Znaczy - nie znasz ognia.
    TUTAJ wiedzy o nim szukasz?
    Kanister se znajdź. Na tę benzynę.

    Co za czasy nam nastały...
    Ludzie co ogniska nidy nie rozpalili chcą mieć kominek w DOMU!!!

    Adam M.
    E tam, wake stać na kilkanaście kominków po 10tys zł, a że jeden mi tylko trzeba, a nic nie wiem o kominkach, także tego ile trzeba dać za dobry kominek rekreacyjny, to wbiłem na forum się dowiedzieć od tęgich głów.
    Kanister, benzyna i zapałki są dla cieniasów. Preferuje krzesiwo wac panie

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Cześć.
    Chcę mieć w domu kominek rekreacyjny, tylko dla klimatu w długie śnieżne wieczory.
    Rozglądam się za jakimś wkładem i szukam czegoś wartego polecenia w dobrym stosunku jakości do ceny.
    Nie chcę mieć bardzo podniesionej temperatury w salonie więc szukam czegoś co będzie emitowało jak najmniej ciepła.
    Mam zrobione wewnątrz tynki i wylewki. Mam rozumieć, że wkład ma być usadowiony bezpośrednio na wylewce, a nie na płytkach, czyli kominek zrobić przed kładzeniem płytek?
    Ktoś może mi polecić cos fajnego?

    Pozdrawiam

    Zrób obudowę,która będzie się podobała a w środek wstaw monitor i ze smartfona puszczaj w długiej pętli widok rozpalonego paleniska. Jak dasz plazmę, to i troszkę ciepła będzie. Bezpieczne i pomysłowe i kto wie, może ktoś kupi pomysł i stanie się nowym czelendżem?
    A na serio, jeśli ma być "jak najmniej ciepła" to kup to co się podoba i pal w nim świece albo żarówkę
    https://youtu.be/SEOIboMdT8E
    a całkiem na serio, zamiast kominka, spraw sobie gitarę.

  6. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Cześć.
    Chcę mieć w domu kominek rekreacyjny, tylko dla klimatu w długie śnieżne wieczory.
    Rozglądam się za jakimś wkładem i szukam czegoś wartego polecenia w dobrym stosunku jakości do ceny.
    Nie chcę mieć bardzo podniesionej temperatury w salonie więc szukam czegoś co będzie emitowało jak najmniej ciepła.
    Mam zrobione wewnątrz tynki i wylewki. Mam rozumieć, że wkład ma być usadowiony bezpośrednio na wylewce, a nie na płytkach, czyli kominek zrobić przed kładzeniem płytek?
    Ktoś może mi polecić cos fajnego?

    Pozdrawiam
    Dla rekreacyjnego palenia polecam wkład Basia z kratki.pl z dwoma szybami. Tani, ładny i skuteczny, używam od czasu do czasu i jest ok

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Masz przesrane.Takie mamy czasy.
    Kiedyś, jak Cię było stać - kupowałeś niewolnika, co umiał robić to co lubisz.
    (Zwykle Greka)
    Dziś nie kupisz. Dziś ile byś nie miał - sam jesteś niewolnikiem!
    Nie wierzysz?
    Do oczu byś skoczył?

    Szable, rapiery czy pistolety?


    Adam M.
    Adasiu, kolego @waka szuka kominka a nie oczekuje pojedynku.
    Nie zachęcaj do agresji zwłaszcza siłowej, do walki na białą broń lub broń palną
    A może w tej dziedzinie masz klasę mistrzostwa sportowego lub zdobyłeś medal?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Masz przesrane.Takie mamy czasy.
    Kiedyś, jak Cię było stać - kupowałeś niewolnika, co umiał robić to co lubisz.
    (Zwykle Greka)
    Dziś nie kupisz. Dziś ile byś nie miał - sam jesteś niewolnikiem!
    Nie wierzysz?
    Do oczu byś skoczył?

    Szable, rapiery czy pistolety?


    Adam M.
    Do dyspozycji jestem w samo południe.
    Będę sam, bez niewolnika

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Jesteście już po pojedynku? Któren pozostał przy życiu ?
    Adaś czy darowaliści sobie zniewagi?
    Za wygraną kupi Greka czy sam robi za niewolnego Greka?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jesteście już po pojedynku? Któren pozostał przy życiu ?
    Adaś czy darowaliści sobie zniewagi?
    Za wygraną kupi Greka czy sam robi za niewolnego Greka?
    Wróciłem boso ale jestem. Adam gdzieś przepadł. Na eabyu brak Greków

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    !!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #32
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wkład kominkowy o małej mocy + akumulacja
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28472279_450985001987204_7899901790186761819_n.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	440993  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 18-02-2020 o 16:14
    Darek B

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony