dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    2. Czy Autorka tematu może złożyć
    "Projekt zabudowy szeregowej"
    składający się z trzech segmentów czyli także dla pozostałych dwóch działek skoro nie jest ich właścicielką?
    TAK / NIE ?
    Jak dla mnie autorka nie powinna kupować tej działki jak planowała wybudować dom jednorodzinny wolnostojący a to co zgłosiła to właśnie dom jednorodziny wolnostojący tyle że stojący jedną ścianą w ścisłej granicy działki.

    Dom szeregowy stojący w tym przypadku na 3 działkach , na 3 działkach różnych właścicieli , więc wiadome jest że ci trzej właściciele muszą wybrać jednakowy projekt jaki chcą zbudować i na taki projekty zdobyć pozwolenie na budowę.
    Budować nie muszą ale pozwolenie musi być , bez tego nic tak nigdy nic nie wybuduje ..

    Jak dla mnie dziwne by było jakby jeden inwestor decydował sam co ma powstać na 3 działach bez wiedzy i zgody innych inwestorów ...

    Myślę że każdy widział jak wyglądają typowe domy szeregowe ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Budować nie muszą ale pozwolenie musi być ...

    - również tak uważam. Zapis w Planie Miejscowym jest jednoznaczny i określa całość zabudowy, nie pojedynczy segment.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Czy z jakiś przepisów wynika że wszystkie segmenty szeregowca muszą być jednakowe?
    Zwykle segmenty skrane nie są takie jak środkowe bo mają okna w ścianach szczytowych.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak dla mnie autorka nie powinna kupować tej działki jak planowała wybudować dom jednorodzinny wolnostojący a to co zgłosiła to właśnie dom jednorodziny wolnostojący tyle że stojący jedną ścianą w ścisłej granicy działki.

    Dom szeregowy stojący w tym przypadku na 3 działkach , na 3 działkach różnych właścicieli , więc wiadome jest że ci trzej właściciele muszą wybrać jednakowy projekt jaki chcą zbudować i na taki projekty zdobyć pozwolenie na budowę.
    Budować nie muszą ale pozwolenie musi być , bez tego nic tak nigdy nic nie wybuduje ..

    Jak dla mnie dziwne by było jakby jeden inwestor decydował sam co ma powstać na 3 działach bez wiedzy i zgody innych inwestorów ...

    Myślę że każdy widział jak wyglądają typowe domy szeregowe ...

    Nie ma wymogu aby szeregowce wyglądaly identycznie, żaden przepis tego nie nakazuje ale na pewno nakazuje aby miały oddzielne fundamenty, ściany, instalacje i dachy.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Czy z jakiś przepisów wynika że wszystkie segmenty szeregowca muszą być jednakowe?
    - absolutnie nie !
    natomiast to jak ma wyglądać budynek ( w tym rozwiązania wewnętrzne ) zależy również w dużej mierze od zabudowy sąsiedniej istniejącej, czy projektowanej. W przypadku budynku z ścianą w " ostrej granicy " działka sąsiednia objęta jest z automatu tzw. obszarem oddziaływania obiektu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Czy z jakiś przepisów wynika że wszystkie segmenty szeregowca muszą być jednakowe?
    - absolutnie nie !
    natomiast to jak ma wyglądać budynek ( w tym rozwiązania wewnętrzne ) zależy również w dużej mierze od zabudowy sąsiedniej istniejącej, czy projektowanej. W przypadku budynku z ścianą w " ostrej granicy " działka sąsiednia objęta jest z automatu tzw. obszarem oddziaływania obiektu.
    Zapewne gdyby to byl wielki problem zostałby prawnie uregulowany a tak sie nie stało, w Polsce chyba decyzje zostają wydane na podstawie przepisow, a jezeli jest jakas sprawa skomplikkwana i pojawiają się wątpliwości i nie ma jednoznacznej odpowiedzi w przepisach to zawsze sprawę powinno się rozpatrywać na korzyść Petenta. W tej opisanej przeze mnie sytuacji uważam, ze tak własnie powinno byc z uwagi na to, ze nie ma przepisow regulujących zabudowę szeregową.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Czy z jakiś przepisów wynika że wszystkie segmenty szeregowca muszą być jednakowe?
    - absolutnie nie !
    natomiast to jak ma wyglądać budynek ( w tym rozwiązania wewnętrzne ) zależy również w dużej mierze od zabudowy sąsiedniej istniejącej, czy projektowanej. W przypadku budynku z ścianą w " ostrej granicy " działka sąsiednia objęta jest z automatu tzw. obszarem oddziaływania obiektu.
    To sąsiad który nie che występować o PnB może zapoznać się z projektem i może wnosić swoje uwagi i zastrzeżenia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    To sąsiad który nie che występować o PnB może zapoznać się z projektem i może wnosić swoje uwagi i zastrzeżenia.

    dokładnie
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #49

    Domyślnie

    Witam. Chciałam tylko napisać , ze wygrałam sprawe w sądzie o budowe pojedynczego budynku na dzialkach pod zabudowe szeregową. Sąd podzielil moje zdanie, ze nie ma przepisu najazującego budowę 3 budynkow naraz, wymog jest tylko ten ze dom musi stac na granicy aby kolejny mogl sie do niego dokleić. Jest to wyrok sądu WSA.

  10. #50

    Domyślnie

    I gratulacje , ale różnicy w cenach materiałów to nie zwróci. Lepiej odżałować sobie teraz budowę i czekać na klapnięcie bańki

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Super! Gratulacje!
    A czekać nie ma co... bańka nie pęknie, można się spodziewać co najwyżej drobnej korekty.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  12. #52

    Domyślnie

    Gratulacje, logika zwyciężyła.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony