dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie Bardzo Pilne. Odmowa pozwolenia na budowę

    Proszę Państwa bardzo proszę o piradę bo juz nie wiem co robic.
    Rok temu upatrzylam małą dzialkę 600 m , poszłam do gminy dowiedziec poprosic o wypis z planu na tą dzialkę, zlozylam pismo, otrzymalam wypis z planu w ktôrrym napisane bylo, ze dzialka jest pod zabudowe szeregową. Poszlam do Pana kierownika wydzialu planistyki , ktory poinformowal mnie , ze dzialka lezy w pasie dzialek pod zabudowe szeregowa i ze ja mogę na niej ( to dzialka narozna) postawic jeden budynek na granicy dzialki przystosowany do zabudowy szeregowej tzn ze slepą , przeciwpozarową ścianą, kupilam tą dzialkę miesiąc pozniej. Po zakupie , nabylam projekt, architektka przystosowala go do zabudowy szeregowej i zlozyla do Starostwa o pozwolenie na budowę. Starosta wydal negatywną decyzję uzasadniając , ze nie moge sama zbudowac domu, muszę to zrobic z sąsiadami bo zabudowa szeregowa to 3 domy na raz, a moi sąsiedzi nic budowac teraz nie chcà . Odwolalam sie do Wojewody mazowieckiego i dowiedzialam sie telefonicznie , ze wojewoda decycja starosty podtrzymal. Co teraz? Co ja moge jeszcze zrobic? Zalamana jestem tą sytuacja.

  2. #2

    Domyślnie

    "Bardzo pilne" to się pisze, gdy masz mokry beton wylany a temperatura na dworze spada do minus 10.

  3. #3

    Domyślnie

    Mozesz jeszcze odwolać się do sądu. Pogrubiłbym słowo jeszcze bo niedługo sąd będzie tylko pozorowany.
    A tak na zdrowy rozum to decyzja urzędników raczej sprawiedliwa, dlaczego jeden z wlascicieli miałby narzucać pozostałym usytuowanie i wielkość budynku ? Tylko dlatego że buduje pierwszy?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wystąpić o PnB razem z sąsiadem, to mniejsze szanse na odmowę. Z sąsiadami warto rozmawiać i żyć w zgodzie, aby nie mieć koszmaru jak np. https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,...vn,194699.html

    Chociaż tu trochę inaczej się zaczęło, gdyż to sprawcy kupili nieruchomość od obecnej poszkodowanej.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Wystąpić o PnB razem z sąsiadem, to mniejsze szanse na odmowę. Z sąsiadami warto rozmawiać i żyć w zgodzie, aby nie mieć koszmaru jak np. https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,...vn,194699.html

    Chociaż tu trochę inaczej się zaczęło, gdyż to sprawcy kupili nieruchomość od obecnej poszkodowanej.
    Heh...idealny przykład jak działa "niepozorowany" Sąd. Nie widzi, Nie słyszy...Temida ślepa, głucha i powolna...

    W PB nie było definicji zabudowy szeregowej (może teraz coś się zmieniło) i lata temu mój znajomy też najpierw musiał dogadywać się zsąsiadami, wspólnie decydowali o projekcie itp. To chyba jedyna droga by wszyscy wspólnie wystąpili do wszelkich urzędów. Szkoda tylko, że nikt nabywcy takiej działki nie informuje, co go czeka w przypadku jej kupna.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Czy taki sam problem jest przy nabyciu działki z prawem do budowy połówki bliźniaka?
    Ten szeregowiec to 3 budynki, a jak szeregowiec będzie obejmował np. osiem budynków?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Nie zrozumiales mnie chyba nie chodzi o narzucanie wygladu budynku i wielkosci , kazdy z nas z wlasciecieli dzialek mize miec zupelnie inny projekt, chodzi o to , ze musimy razem je wybudowac zeby staly 3 , nie nozemy ich budowac pohedynczo A moi sąsiedzi nie sa wogole zaintetesowani budowaniem.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem , nie mam pojecia moze wtedy beda kazali naraz budowac 8 osobom

  9. #9

    Domyślnie

    Rozmawialam z sąsiadami, oni nie chcą nic teraz budowac

  10. #10

    Domyślnie

    Dokladnie, mnie wprowadzono w bład , bylam pytalam przed zakupem, mam nawet pismo od kierownika wydzialu planistyki, ze mogę sama budowac bez sąsiadow

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Chyba zrozumiałem, urząd chce aby wszyscy złożyli projekt do pozwolenia na budowę tak aby wydać 3 pozwolenia.
    Czyli możesz budować bez sąsiadów ale musicie mieć 3 oddzielne PnB ale wydanie na podstawie 3 "wspólnych" projektów ?
    Projekty mogą być różne ale muszą łącznie być zaakceptowane przez urząd.

    PS Urząd nie może zmusić nikogo do budowy tylko dlatego, że uzyskał PnB.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12

    Domyślnie

    Tak zgadza sie , tylko ze moi sąsiedzi nie chcą występowac o zadne pozwolenie, ja sama jak widac nie moge wystąpuc, oni beze mnie tez nie mogą i sytuacja jest patowa, rozumialabym to jeszcze gdyby chodzilo o to zeby budynki byly identyczne, ale nie, moga byc zupelnie rozne.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aha79 Zobacz post
    Nie zrozumiales mnie chyba nie chodzi o narzucanie wygladu budynku i wielkosci , kazdy z nas z wlasciecieli dzialek mize miec zupelnie inny projekt, chodzi o to , ze musimy razem je wybudowac zeby staly 3 , nie nozemy ich budowac pohedynczo A moi sąsiedzi nie sa wogole zaintetesowani budowaniem.
    Pogadałem z kolegą i oni nie musieli budować się na raz, za to budynki mają podobne i od strony ulicy musiały stać w określonej linii. Dwóch z siedmiu zaczęło się budować z tego co pamięta 3 lata później niż inni.

    U Ciebie raczej chodzi jak pisze d7d o wspólne złożenie papierów o pozwolenie na budowę a nie o to, że w jednym czasie musicie się budować.

    Chociaż ...sam doświadczyłem "wiedzy" urzędników w temacie, kiedy mi mówili, że mogę budować co chcę a się okazało, że teren jest pod opieką konserwatora zabytków...więc w jednej gminie urzędnik może mówić tak a w innej nie.

    Oby jedynym wyjściem nie była sprzedaż działki, skoro sąsiedzi plus przepisy nie pozwolą się budowac ;/
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 14-02-2020 o 13:01

  14. #14

    Domyślnie

    No wlasnie tego sie obawiam, ale to przeciez chora sytuacja bo doprowadza do tego ze w zasadzie nie moge rozporzadzac swoja wlasnoscia i teoretycznie do konca zycia moge nie zaczac budowy jesli sąsiedzi nigdy sie nie zdrcyduja

  15. #15

    Domyślnie

    Nie zrozumiales mnie chyba nie chodzi o narzucanie wygladu budynku i wielkosci , kazdy z nas z wlasciecieli dzialek mize miec zupelnie inny projekt, chodzi o to , ze musimy razem je wybudowac zeby staly 3 , nie nozemy ich budowac pohedynczo A moi sąsiedzi nie sa wogole zaintetesowani budowaniem.
    Mylisz się, budynki szeregowe musza mieć określone cechy wspolne, m.in dach, wygląd od frontu musi być w tym samym stylu i oczywiście usytuowanie na działce. To bezposrednio wpływa nie tylko na wielkość takiego budynku ale także jego wygląd a wiec całościowo na projekt. Nie znam przypadku żeby w jakiejś gminię ktoś wydał PnB na szeregowca jeśli byłby to tylko pierwszy z wielu. Macie o tyle nieciekawy MPZP że dopuszczono do budowy tylko szeregowce tam co w praktyce oznacza że to jest teren pod dewelopera. Trudno wyobrazić sobie że kilkoro ludzi się zgada i zbuduje jednocześnie obok siebie budynki o podobnej charakterystyce, powierzchni i wyglądzie.
    Oczywiście nie musielibyście budowac, wystarczy samo pozwolenie na budowe ale żeby je dostać to trzeba kupić i zaadaptować projekt a to juz kazdy musi po kilka tys wydać. A jak oni nie chcą sie budować na razie to jaki to ma sens??
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 14-02-2020 o 13:56

  16. #16

    Domyślnie

    Nie wiem , w kazdym urzędzie miwia mi co innego

  17. #17

    Domyślnie

    W kazdym urzędzie mowią mi co innego i przerzucają wine i brak wiedzy na innych. Czy ja moge gdzies pisac o odstąpienie od planu lub czy moge wnioskowac w gminie, ktora wprowadzila mnie w błąd o zmiane zapisu?

  18. #18

    Domyślnie

    Pisać i wnioskować oczywiście możesz, jednak szansa powodzenia jest znikoma.

  19. #19

    Domyślnie

    Ale nikt nikogo w błąd nie wprowadził ..

    Działa jest po zabudowę szeregową i tylko taki rodzaj zabudowy jest tam dopuszczalny.

    To są działki dla deweloperów i osób które chcą postawić szeregowiec.

    Jedyna szansa aby tam coś wybudować i to samo dotyczy 2 innych właścicieli działek na których "planowany był szeregowiec" to wspólne wybranie projektu szeregowca i wspólne wystąpienie o pozwolenie na budowę.

    Jak dla mnie jak się nie dogadacie , to 3 inwestorów "wtopiło" bo nic tam samodzielnie nie wybudują ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #20

    Domyślnie

    No wlasnie wprowadzil mnie w blad urząd gminy , kierownik na pismie mi to dal ze moge sama wystepowac o pozwolenie na budowe bez zadnych sąsiadow, napisal takze ze nie ma okreslonych przepisow definiujących zabudowe szeregową a takze, ze nie istnieje tez w przepisach zabudowa deweloperska i ze w związku z tym mogę sama występowac o PnB ii rozpicząc ciąg szeregu zabudowy, to sa slowa p. Kierownika wydzialu planistyki, to wedlug Ciebie nie jest wprowadzenie w bląd? Przeciez gdyby powiedzial mi ze sama tam Pani nic nie postawi to chyba wiadomo , ze dzialki tej bym nie kupila.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony