dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Ocena projektu

    Witam wszystkich forumowiczów,
    jestem na etapie projektowania domu i proszę Was o opinię czy taki układ pomieszczeń będzie funkcjonalny? Co ewentualnie można byłoby tu poprawić?
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PARTER_01.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	440818   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PODDASZE_01.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	440819  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wejście do toalety na parterze jest za bardzo wyeksponowane - w dużym, pustym salonie każdy bąk puszczony na sedesie będzie odbijał się echem .
    W toalecie chyba lepiej inaczej rozstawić sprzęty.

    Dom spory i może dałoby się wykroić spiżarkę, która równocześnie przesłaniałaby toaletę?

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Elfir za odpowiedź. Faktycznie położenie WC za blisko salonu. Nie mam zbytnio pomysłu jak to rozkminić. Jakby zrezygnować z WC na poczet spiżarki?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może duża szafa osłaniająca bezpośrednio widok na toaletę, a która może pełnić rolę spiżarki.
    Samo wejście do łazienki cofnięte, aby ukryć drzwi. Powstałą wnękę można wykorzystać na przechowywanie odkurzacza czy zapasowych ręczników dla gości.
    Poszerzyłam nieco też wiatrołap.


  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek1985 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów,
    jestem na etapie projektowania domu i proszę Was o opinię czy taki układ pomieszczeń będzie funkcjonalny? Co ewentualnie można byłoby tu poprawić?
    Pozdrawiam
    Proponuję łazienkę w miejscu pom. kotłowni wykonać razem z kotłownią.
    A dokładnie to wchodzisz do łazienki i z tej łazienki dalej do kotłowni.
    Sprawdzone i działa.
    Po co taka duża kotłownia?

    Przez drzwi łazienki słychać nie tylko to co opisała Elfir ale także zwykłe sikanie, spuszczenie wody i opuszczenie klapy (jeżeli nie jest samoopadająca).

    Lepiej jest przesunąć klatkę schodową bliżej wejścia do domu i osłonić salon przed wzajemnym oglądaniem gości wchodzących na piętro.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    1. Zlikwidowałbym kotłownie i nazwał to pomieszczenie pom. gosp. Odradzam piec na paliwo stałe, proszę brać pod uwagę - pompę ciepła, piec kondensacyjny gazowy, prąd + fotowoltaika. W tym pomieszczeniu radziłbym wstawić regały i trzymać różne sprzęty.
    2. Zlikwidowałbym drzwi od klatki schodowej - myślę, że to zbędny wydatek i niepotrzebne drzwi, które będzie trzeba otwierać i zamykać.
    3. Nie wiem czy jest sens robić okno w łazience. Ja mam i jest ciągle zasłonięte roletą. Zwyczaj robienia okien wziął się chyba z tego, że po kąpieli ludzie sobie wietrzą, natomiast teraz to rozwiązuje się wentylacją mechaniczną lub grawitacyjną z elektrycznym wyciągiem, który załącza się po zapaleniu światła.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Frofo - to schowek pod schodami a nie drzwi do klatki schodowej

    Ja mam w oknie naklejkę matującą. A dzienne światło to jednak dzienne światło. Po dwójce żadna rekuperacja nie wywietrzy tak szybko, jak uchylenie okna.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-02-2020 o 19:30

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    1. Zlikwidowałbym kotłownie i nazwał to pomieszczenie pom. gosp. Odradzam piec na paliwo stałe, proszę brać pod uwagę - pompę ciepła, piec kondensacyjny gazowy, prąd + fotowoltaika. W tym pomieszczeniu radziłbym wstawić regały i trzymać różne sprzęty.
    2. Zlikwidowałbym drzwi od klatki schodowej - myślę, że to zbędny wydatek i niepotrzebne drzwi, które będzie trzeba otwierać i zamykać.
    3. Nie wiem czy jest sens robić okno w łazience. Ja mam i jest ciągle zasłonięte roletą. Zwyczaj robienia okien wziął się chyba z tego, że po kąpieli ludzie sobie wietrzą, natomiast teraz to rozwiązuje się wentylacją mechaniczną lub grawitacyjną z elektrycznym wyciągiem, który załącza się po zapaleniu światła.
    Kotłownia będzie nazwana pomieszczeniem technicznym czy gospodarczym i znikną z niej kominy wentylacyjne. Planowane ogrzewanie to pompa ciepła z ogrzewaniem ściennym częściowo podłogówka. Będzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
    Podoba mi się koncepcja Elfir z wnęką do WC. Drzwi zostałyby przesunięte do tyłu i nie byłyby tak na widoku. Drzwi na klatce schodowej będą do schowka. Czy ma ktoś z Was takie rozwiązanie? Jest sens robić tam schowek? Czy robić tam wyciąg do wentylacji mechanicznej?

  9. #9

    Domyślnie

    Wyciągi WM powinny być w łazience, kuchni i np. wiatrołapie. Drzwi nie są szczelne i powietrze przez nie przelatuje.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Skoro chcesz grzać PC, to kotłownia mogłaby być bardziej wykorzystana jako pomieszczenie pomocnicze.
    Ja u siebie maksymalnie dużo pomieszczeń przeniosłam na parter (bezpośrednie połączenie z ogrodem), by na pietrze umieścić pomieszczenia techniczne.
    Może zaprojektuj sobie sypialnię z wyjściem na ogród a kotłownię połącz z pralnią?

    Pokój na parterze ma byc codziennie wykorzystywanym gabinetem czy sporadycznym pokojem gościnnym?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pokój na parterze ma byc codziennie wykorzystywanym gabinetem czy sporadycznym pokojem gościnnym?
    Pokój na parterze to gabinet dla żony.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można pójśc w tym kierunku:


    i przerzucić pom. gospodarcze na pietro.

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc. Elfir twoje propozycje naprawdę fajne. Człowiek nawet nie umie sobie wyobrazić co można wykombinować . Na pewno skorzystam z rad.

  14. #14
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Jeśli jednak sypialnia miałaby pozostać na piętrze, to można też rozważyć niezależną łazienkę dla rodziców, a pralnię albo przenieść do kotłowni na dół albo połączyć z łazienką dla dzieci (co może mieć swoje uzasadnienie funkcjonalne)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony