dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Farba renowacyjna na podłogę - wymiana.

    Dzień dobry
    Kupiłem mieszkanie, w którym pomalowano na biało farbą renowacyjną (załączam zdjęcie) podłogę kafelkową w przedpokoju i kuchni (otwartym jest pytanie, czy ona się do tego nadawała).
    Może na początku to ładnie wyglądało, ale teraz jest tragedia. Porysowane, przetarcia, brud widać w każdym miejscu (załączam zdjęcie). Utrzymanie tego w czystości to katorga.
    Chciałbym coś z tym zrobić. Tylko co?
    Odpada wymiana kafelków, gdyż to wiąże się z demontażem mebli kuchennych, które już się nie złożą do kupy, do tego koszt.
    Myślę na pomalowaniu inną ciemniejszą farbą renowacyjną.
    Tylko czy jest możliwość usunięcia starej farby?
    Ewentualnie pomalować na tę, która jest.
    Przywrócenie starego koloru kafelków raczej nie wchodzi w grę gdyż są brzydkie i nie pasuja do obecnego wystroju.
    Co byście Państwo doradzili?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	440843   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	440844  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pomaluj tę która jest.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    pomaluj tę która jest.
    Dziękuję
    Prosiłbym też o poradę jak przygotować tę powierzchnię i jakiej farby użyć?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ponieważ nie widać, by się farba łuszczyła, pewnie dobrze trzyma sie powierzchni. Więc w zasadzie nie trzeba przygotowywać jakoś specjalnie (chyba, że chce ci się matowić papierem ściernym?).
    Farb używa się renowacyjnych do glazury.
    Pewnie trwalej wyszłoby poliuretanem, ale smród będzie na kilkanaście tygodni.


    Możesz jeszcze pomyśleć o wykładzinie typu linoleum klejonej do podłogi (taśma dwustronna)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ponieważ nie widać, by się farba łuszczyła, pewnie dobrze trzyma sie powierzchni. Więc w zasadzie nie trzeba przygotowywać jakoś specjalnie (chyba, że chce ci się matowić papierem ściernym?).
    Dziękuję za odpowiedź.
    Tak trzyma się dośc dobrze. Proszę mi napisać jak najlepiej przygotowac taką powierzchnię. Czym umyć, wyszorować, co z fugami?
    Podejme się malowania. Kolor juz mam nawet na oku.
    Co do wykładzin PCV nie jestem przekonany ale zgłębie temat.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    musisz odtłuścić - szare mydło techniczne.
    Fugi maluje się jako pierwsze - najwygodniej pędzlem. A płytki 2-3 warstwy nakładane cienko wałkiem. W necie masz pełno tutoriali z malowania płytek.

    Linoleum nie jest z PCV. To naturalny produkt.

  7. #7

    Domyślnie

    Prosiłbym jeszcze o propozycję firm produkujących farby renowacyjne. Co Państwo polecacie. Ma być wytrzymała, cena nie gra tutaj roli.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Wracam do tematu.
    Porzuciłem chęć malowania. Widzę co się dzieje teraz z ta podłogą i nie chcę sie bawic co 2 lata w malowanie.
    Wybór padł na panele winylowe.
    Jak zakamuflować łączenie pomiędzy panelem winylowym a kafelkiem przypodłogowym na ścianie?
    Slikon jakiś? Listwa. Co Państwo by polecili?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony