dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jak idealnie wyciszyć strop na poddaszu

    Witam, W tym roku planuje zlecić remont poddasza, mają się tam znaleźć nowe pokoje (mamy duży dom). Z projektu domu wynika że strop jest monolityczny i ma 16cm grubości. Chce tak wygłuszyć strop aby osiągnąć stu procentową dźwiękoszczelność (albo przynajmniej żeby przepuszczało tak mało hałasu jak to możliwe, oczywiście w obie strony).

    Jakiej grubości powinna być wełna mineralna i wylewka betonowa na wełnie by osiągnąć najlepszą dźwiękoszczelność ?

    Czy lepiej dać miękką wełnę czy twardą ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    praktycznie niemożliwe. Budynek musiałby byc projektowany od początku na taki, który nie przenosi drgań akustycznych

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał_budowlanec Zobacz post
    Witam, W tym roku planuje zlecić remont poddasza, mają się tam znaleźć nowe pokoje (mamy duży dom). Z projektu domu wynika że strop jest monolityczny i ma 16cm grubości. Chce tak wygłuszyć strop aby osiągnąć stu procentową dźwiękoszczelność (albo przynajmniej żeby przepuszczało tak mało hałasu jak to możliwe, oczywiście w obie strony).

    Jakiej grubości powinna być wełna mineralna i wylewka betonowa na wełnie by osiągnąć najlepszą dźwiękoszczelność ?

    Czy lepiej dać miękką wełnę czy twardą ?
    Mam znajomego i córce bo wali w bębny izolował podłogę korkiem i wykładziną. Była też warstwa pianki.

    Wyciszenie ściany i podłogi w pokoju muzycznym

    Aby zadbać o wyciszenie ściany, pokryj ją warstwą wełny mineralnej. To sprężysty materiał, który może poprawić akustykę pomieszczenia nawet o kilkanaście decybeli, a także zniweluje występowanie drgań spowodowanych głośnymi dźwiękami. Tę metodę możesz zastosować w już istniejącym pokoju, jednak będzie ona wymagała zbudowania dodatkowych ścianek, odsuniętych od pierwotnych o około 1 cm. To właśnie pomiędzy nimi ma się znaleźć wełna.Do izolacji dźwiękowej podłogi możesz natomiast użyć maty wygłuszającej, którą umieszcza się pod panelami czy deskami. Może ona być wykonana z materiałów naturalnych (tektura falista, płyta korkowa lub drewnopodobna) lub chemicznych (pianka poliuretanowa). Im grubsza mata, tym lepsza izolacja akustyczna podłogi. Pamiętaj jednak, że jeśli pomieszczenie ma pełnić także inne funkcje, ważny jest umiar. Mocne wyciszenie nadaje się do profesjonalnego studia nagraniowego, ale nie pokoju w mieszkaniu. W takim przypadku dźwięki nie mogą być zbytnio stłumione, powinny za to się odpowiednio rozchodzić.Bez ograniczeń możesz natomiast stosować specjalne materiały wykończeniowe na podłogę, które zagwarantują wyciszenie pokoju muzycznego. W przypadku pomieszczenia zlokalizowanego na piętrze postaw na podłogi drewniane lub korkowe, które mają najlepsze właściwości absorbowania dźwięku. Funkcjonalne podłogi tego typu oraz duży wybór wzorów znajdziesz w ofercie sklepu Dobre Dla Domu.
    https://klebekmysli.pl/jak-wyciszyc-pokoj-muzyczny-gdy-w-domu-mieszka-mlody-artysta/

    Żadna to podpowiedź ale jak młoda wali w bębny teoretycznie nic nie słychać. Wiem bo na imprezach bywam i mi sie nic z ze szkła nie wylewa i mogę po celować łyżka w talerz.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi, niestety w dalszym ciągu nie wiem jakiej grubości powinna być wełna mineralna i betonowa wylewka na niej, nie wiem też czy lepiej dać wełnę twardą czy miękką

  5. #5

    Domyślnie

    Pytanie niestety dalej aktualne

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Adaptacja strychu na poddasze wymaga projektu, zleć architketowi dobór warstw tak aby uzyskać wymaganą izolacyjność akustyczną przegród. Coś takiego jak piszesz "stuprocentowa dźwiękoszczelność" raczej nieosiągalne.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ktoś ci na forum napisze 5 cm. Zrobisz tak, będzie słychać i do kogo będziesz miał pretensje?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ktoś ci na forum napisze 5 cm. Zrobisz tak, będzie słychać i do kogo będziesz miał pretensje?
    mam 8 cm układane warstwowo na przekładkę (mowa o styropianie) i o ile dzwieków nie sychać o tyle mocno niosa się kroki itp (mam lany strop)

  9. #9

    Domyślnie

    Skuteczniejsza będzie wełna mineralna twarda czy miękka ?

  10. #10

    Domyślnie

    ilośc decybeli ma Cie interesowac
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    ilośc decybeli ma Cie interesowac
    Tak jak w temacie, tyle by przepuszczało jak najmniej hałasu. Nie wiem tylko czy lepsza byłaby wełna mineralna miękka czy twarda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony