dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zmiana przyłącza z napowietrznego na naziemne TAURON

    Złożyłem wniosek o zmianę przyłącza, słup stoi przy samej granicy działki. Tauron wstępnie poinformował o kosztach w okolicy 5tyś.
    Pytanie brzmi czy elektryk może wykonać większość część tej pracy, bo mam wrażenie że w Tauronie mają ceny z kosmosu..

    Czy elektryk może postawić skrzynkę ZK i zainstalować w niej niezbędną aparaturę, tak żeby Tauron jedynie skasował za podłączenie kabla ze słupa do skrzynki ?
    W ogóle to nie rozumiem czemu Tauron pobiera za to opłaty. Za każdy nowy przyłącz też tak kasują? Czy tylko mnie, bo chce zmienić coś, co już istnieje na bardziej estetyczne i bezpieczniejsze...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbilski Zobacz post
    Złożyłem wniosek o zmianę przyłącza, słup stoi przy samej granicy działki. Tauron wstępnie poinformował o kosztach w okolicy 5tyś.
    Pytanie brzmi czy elektryk może wykonać większość część tej pracy, bo mam wrażenie że w Tauronie mają ceny z kosmosu..

    Czy elektryk może postawić skrzynkę ZK i zainstalować w niej niezbędną aparaturę, tak żeby Tauron jedynie skasował za podłączenie kabla ze słupa do skrzynki ?
    W ogóle to nie rozumiem czemu Tauron pobiera za to opłaty. Za każdy nowy przyłącz też tak kasują? Czy tylko mnie, bo chce zmienić coś, co już istnieje na bardziej estetyczne i bezpieczniejsze...
    Za każde nowe przyłącze każdy dostawca kasuje opłaty według ustalonych stawek.
    Jest to w granicach 60 - 70 zł brutto za kW w przypadku przyłącza ziemnego i mniejsza stawka ok 35 zł za przyłącze napowietrzne. W Twoim przypadku chodzi dodatkowo o zmianę z lini napowietrznej na ziemną więc wychodzi jeszcze więcej.
    Przebudowy nie wykonuje Tauron ale zewnętrzna firma która wygrała przetarg na wszelkie prace w danym rejonie.
    Sam koszt materiałów wynosi połowę tej kwoty ale do tego dochodzi robocizna oraz papierkowa robota związana z wszelkimi ustaleniami projektowymi , geodezją pomiarami itp sprawami.
    Właśnie w związku z tymi sprawami nie może wykonywać tego Twój elektryk.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony