dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podciąg teriva

    Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum. Dom buduje praktycznie sam wiec wszystkiego nie wiem staram sie systematycznie zapraszac kierownika zeby ocenił moją prace jednak z kazda rzeczą tez nie chce zawracac mu głowy. szukałem wszedzie jakos informacji na ten temat jednak nigdzie nic nie ma a mianowicie chodzi mi o podpieranie podciagu. Podciag o wymiarach 24x38 długość 3.5m na nim oparte z 2 stron belki teriva jaki prawidłowy powienien być odstęp miedzy podporami co 45cm będzie ok. Podciąg na którym opiera sie belki teriva lepiej wykonac z deski czy z sklejki szalunkowej ma to jakies znaczenie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Podparcie szalunku co 42cm powinno być wystarczające ale musi być też odpowiednia deska lub sklejka szalunkowa.
    Podparcie belek stropu Teriva musi być niezależne od podparcia szalunku.
    Belki wchodzą w podciąg czy są nad podciągiem?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Mam Deski 25mm i sklejke 22mm bodajze topolowa. belki oparte są na podciagu i wchodzą w srodek zbrojenia wszystko bedzie zalane razem ze stropem. belki bedą podparte swoje droga co 1.5m

  4. #4

    Domyślnie

    Mam 2 takie podciagi w budynku jeden jest 15 cm ponizej stropu drugi 24cm plus 24cm grubość samego stropu

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Belki będą podparte wzdłuż podciągu gęśćiej niż co 1,50m chyba że masz mocne belki szalunkowe.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony