dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 153 z 153
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof_x Zobacz post
    Nie widziałem tego, czyli spokojnie możesz odliczyć 60k, jak nie starczy dochodów to rozliczysz resztę w przyszłym roku.
    No właśnie nie mam pewności czy roczny limit też się podwaja, czy tylko limit przedsięwzięcia termo. Odliczenie wszystkiego w tym roku wcale nie jest korzystne, bo trochę wydatków "się marnuje" (kwota wolna, czy wpiszę 50 czy 60tys zwrotu będzie tyle samo).

  2. #142
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nieca

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof_x Zobacz post
    Skoro faktura na jedną osobę, to tylko ona może wpisać odliczenie do limitu 53k, trzeba było brać na dwie, jesteś w plecy o wartość odliczenia z tych 7k ponad limit.
    mam fakturę na PV na 40tys wystawioną i na mnie i na żonę i powiedziano mi, że te 40 tys dzieli się na pół.
    dodatkowo z tych 40 tys "zwrot" mam ~2tys, a nie jak przedstawiają handlarze od PV 32% od kwoty z faktury. jestem na tym najwyższym progu podatkowym.

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieca Zobacz post
    mam fakturę na PV na 40tys wystawioną i na mnie i na żonę i powiedziano mi, że te 40 tys dzieli się na pół.
    dodatkowo z tych 40 tys "zwrot" mam ~2tys, a nie jak przedstawiają handlarze od PV 32% od kwoty z faktury. jestem na tym najwyższym progu podatkowym.
    Dziwne to co piszesz, skąd masz takie info, nie macie rozdzielności majątkowej, rozliczacie się wspólnie (jaki PIT)? Bez konkretnych danych (obojga) trudno powiedzieć dokładniej.

  4. #144
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nieca

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Dziwne to co piszesz, skąd masz takie info, nie macie rozdzielności majątkowej, rozliczacie się wspólnie (jaki PIT)? Bez konkretnych danych (obojga) trudno powiedzieć dokładniej.
    mam takie info bo w piątek się rozliczałem e-PIT elektronicznie w urzędzie skarbowym pod okiem pracownika US i kopara opadła bo byłem przygotowany na mega zwrot z tej ulgę termomodernizacyjnej a tu jakieś grosze
    - nie mamy rozdzielności majątkowej
    - rozliczamy się wspólnie
    - pit-36
    - w E-PIT na stornie podatki.gov.pl chyba nie ma miejsca na błąd ludzki - wpisujesz dane i on tam sobie sam oblicza i na koniec wypluwa ile jest niedoplaty/nadlplaty

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieca Zobacz post
    mam takie info bo w piątek się rozliczałem e-PIT elektronicznie w urzędzie skarbowym pod okiem pracownika US i kopara opadła bo byłem przygotowany na mega zwrot z tej ulgę termomodernizacyjnej a tu jakieś grosze
    - nie mamy rozdzielności majątkowej
    - rozliczamy się wspólnie
    - pit-36
    - w E-PIT na stornie podatki.gov.pl chyba nie ma miejsca na błąd ludzki - wpisujesz dane i on tam sobie sam oblicza i na koniec wypluwa ile jest niedoplaty/nadlplaty
    Nie jestem księgowym, nie będę wyrokował, szcególnie bez danych, znaczenie mogą mieć kwoty małżonki, jest jakaś kwota wolna itp. Może lepszym byłoby rozliczenie się osobno... no ale u Ciebie już po temacie, ale rozumiem że jesteś rozczarowany, niekorzystnie to wygląda.

  6. #146

    Domyślnie

    To chyba jednak nie masz tyle podatku, z którego możesz to odliczyć, bo mi przy odliczeniu 20k z groszami pokazuje zwrot ponad 3x większy.

    Zaloguj się na https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ i zobacz ile masz podatku (nie wiem czemu screeny są takie małe)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pt.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	464414  

  7. #147

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieca Zobacz post
    mam fakturę na PV na 40tys wystawioną i na mnie i na żonę i powiedziano mi, że te 40 tys dzieli się na pół.
    dodatkowo z tych 40 tys "zwrot" mam ~2tys, a nie jak przedstawiają handlarze od PV 32% od kwoty z faktury. jestem na tym najwyższym progu podatkowym.
    zwrot z tej faktury to od 4800 do 12800 dla II progu podatkowego. Zakładam że wszelkie dotacje już sa odliczone i to 40 tys jest faktycznie podstawa do odliczenia.

    Jeżeli zwrot był niewielki to są 2 przyczyny:
    albo podatek był zbyt mały i w efekcie ulga na tyle zmniejszyła podstawę opodatkowania że pomimo to nie było od czego odliczyć różnicy
    lub mogła być znaczona niedopłata i w tym przypadku też nie można oduczyć całości wydatków.

    Jeżeli jest to pit 36 ro dotyczy działalności gospodarczej jeżeli na działalności była strata to też nie można niczego odliczyć.

  9. #149
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Ten artykuł jest bardzo stary, ale faktycznie audyt nie jest obowiązkowy w uldze. Audyt jest obowiązkowy tylko jak się chce dostać większą dotację w programie Czyste Powietrze
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #150

    Domyślnie

    czy w ramach ulgi termomodernizacyjnej mogę odliczyć którąś z pozycji faktury
    (PKWiU/CNKOB 111)Wymiana obróbek blacharskich murów ogniowych, gzymsu, pasa nadrynnowego z blachy powlekanej
    (PKWiU/CNKOB 111)Wykonanie konstrukcji, montaż wyłazu dachowego obróbka z papy termozgrzewalnej.
    (PKWiU/CNKOB 111)Wykonanie i montaż parapetów z blachy powlekanej.
    (PKWiU/CNKOB 111)Wymiana rynien i rur spustowych.

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sssyyylwia19 Zobacz post
    czy w ramach ulgi termomodernizacyjnej mogę odliczyć którąś z pozycji faktury
    (PKWiU/CNKOB 111)Wymiana obróbek blacharskich murów ogniowych, gzymsu, pasa nadrynnowego z blachy powlekanej
    (PKWiU/CNKOB 111)Wykonanie konstrukcji, montaż wyłazu dachowego obróbka z papy termozgrzewalnej.
    (PKWiU/CNKOB 111)Wykonanie i montaż parapetów z blachy powlekanej.
    (PKWiU/CNKOB 111)Wymiana rynien i rur spustowych.
    nie

  12. #152

    Domyślnie

    Witam! Mam pytanie odnośnie limitu ulgi termomodernizacyjnej. Czy 53 tyś. to limit jednorazowy? Tzn. czy jeśli np. w 2020 odliczyłem 30 tyś. to w następnych latach mogę odliczyć już tylko 23 tyś.? czy jest to limit na dany rok podatkowy tzn. że w każdym kolejnym roku przysługuje mi prawo odliczenia maksymalnie po 53 tyś zł

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Swaro Zobacz post
    Witam! Mam pytanie odnośnie limitu ulgi termomodernizacyjnej. Czy 53 tyś. to limit jednorazowy? Tzn. czy jeśli np. w 2020 odliczyłem 30 tyś. to w następnych latach mogę odliczyć już tylko 23 tyś.? czy jest to limit na dany rok podatkowy tzn. że w każdym kolejnym roku przysługuje mi prawo odliczenia maksymalnie po 53 tyś zł
    limit na dokonanie wydatku jest jednorazowy dla każdej osoby fizycznej będącej właścicielem lub współwłaścicielem domu. Obejmuje 3 lata na dokonywanie wydatków licząc od roku dokonania pierwszego wydatku. Natomiast odliczać można dłużej bo do 3 lat od dokonania ostatniego wydatku czyli w sumie do 6 lat ale to przy bardzo niskich dochodach.

    Ważna sprawa w przypadku wspólności małżeńskiej aby brać rachunki kolejno na 1 małżonka do wysokości limitu i dopiero później na 2 dyż przedłuża to czas na dokonanie wydatku i jego odliczenie, Natomiast branie rachunków na 2 małżonków wymusza odliczanie 1/2 kwoty wydatków ale nie wydłuża limitów czasowych.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony