dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jak połączyć płytę betonowa wylewkę anhydrydiwa i aluminium

    Witam
    Chcę zakryć na antresoli łączenie płyty betonowej na której jest wylana wylewka anhydrydowa a na tym listwa aluminiowa która będzie trzymać szkło nad antresolą. To wszystko ma około 40 cm wysokości. Nie chcę tego łączyć płytą gipsowa ponieważ pogrubi mi całą konstrukcje. Najlepiej żeby całe to rozwiązanie było najcieńsze z możliwych i oczywiście żeby nie było ryzyko pęknięcia lub zarysowania tego łączenie.
    JAK TO ROZWIĄZAĆ?

  2. #2

    Domyślnie

    Daj jakieś zdjęcie lub szkic,bo ten opis nie jest zbyt jasny.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    No kolego ,ale dalej nie mogę się zorientować co to ma być....na zdjęciu widzę podciąg ,nad nim coś zaszpachlowane- zakryte folią ,dalej jakby płyta gipsowa i nie wiadomo co to jest..Może zrób szkic układu poziomego z wymiarami.Gdzie ma być ta listwa podtrzymująca szybę.Co to jest te 40 cm? -narysuj .

  5. #5

    Domyślnie

    Patrząc od dołu jest to płyta żelbetowa (monolityczna) nie widać jej bo jest otynkowana gipsowym tynkiem, później jest fola oddzielająca strop od wylewki anhydrytowej. Wylewka anhydrytowa (to szare). NA końcu czyli na samej górze jest szyna aluminiowa w którą będzie wkładana tafla szkła (balustrada szklana). Szyna aluminiowa jest całą oblana anhydrytem od strony wewnętrznej (nie widać tego). Anhydryt wylany do wysokości szyny aluminiowej. Całość konstrukcji ma ponad 40 cm. Jak obrobić (zasłonić) te trzy elementy bay w przyszłości nic nie pękało. Ktoś pomoże?

  6. #6

    Domyślnie

    Pomyśl nad zastosowaniem technologii sufitów napinanych ,z tym że zastosowanej na ścianie ,jest możliwość różnych aranżacji i kolorystyki,może być podświetlenie leadami - z nadrukiem i pewnością że nic nie pęknie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	441110  

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Nie rozumiem co pogrubi płyta g-k na kleju to masz maks 20mm. Cieniej blenda z blachy grubości 2-3mm, Ja bym pomyślał nad pasem ze szkła montowany na jakieś rotule do stropu, szklo malowane na dowolny kolor (biały, czarny lub inny) do wysokości góry listwy trzymajacej balustradę.

  8. #8

    Domyślnie

    Płytą g-k musiałbym kleić całą dużą ścianę żeby się licowała z tym fragmentem do zabudowy, także to rozwiązanie chciałbym odrzucić ale ostateczne jak nie będę miał wyboru to będę musiał zastosować to rozwiązanie. W środek szyny aluminiowej będzie wpuszczana szyba, także od strony zewnętrznej nie będą kręcone żadne rotule. Szczerze mówiąc myślałem bardziej o białej tapecie z włókna szklanego lub o jakiejś masie elastycznej która będzie sobie pracować a będzie w kolorze białym nieodróżniającym się od reszty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony