dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    Czyli tak Wyznaczam sobie mniej więcej obrys domu z zapasem 2-3 metrów , wybieram ziemię i wtedy zapraszam geodetę który wyznacza mi osie na ławach drutowych Przydałby się tylko poziom zero na początek wtedy mógłbym te sznurki rozciagnąć co by mi pomogło w kopaniu Jak to zero wyznaczyć samemu?
    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    Ławy drutowe są nad terenem? A nie mogą być na poziomie ław fundamentowych?
    Ławy są nad terenem , nie mogą być na poziomie ław bo je zalejesz betonem. Druty, żyłkę czy co tam chcesz rozciągasz na wyznaczone przez geodetę gwoździe , pionem murarskim spuszczasz na dno osie i wiesz gdzie robić ławę. Na ławicach (lub obok) geodeta nanosi Ci zero budynku , i od tego odmierzasz sobie ile kopać, jak wysoko szalować itd.
    Jak sobie wyznaczysz oś ławy zwijasz sznurki , jak zalejesz lawy sznurki na miejsce i wyznaczasz ściany .......... .

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Ok ale Oglądam film na Youtube i Łukasz Budowlaniec pokazuje jak się robi ławy drutowe i zaznacza osie budynku i u niego geodeta przyjeżdża po wybraniu gruntu (cały czas nie wiem ile tego gruntu mam wybrać skoro geodeta jeszcze nie wyznaczył poziomu zero) U niego ławy drutowe są na poziomie ław fundamentowych Przyjeżdża geodeta i robią ławy i zaznacza mu osie na ławach

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    Ok ale Oglądam film na Youtube i Łukasz Budowlaniec pokazuje jak się robi ławy drutowe i zaznacza osie budynku i u niego geodeta przyjeżdża po wybraniu gruntu (cały czas nie wiem ile tego gruntu mam wybrać skoro geodeta jeszcze nie wyznaczył poziomu zero) U niego ławy drutowe są na poziomie ław fundamentowych Przyjeżdża geodeta i robią ławy i zaznacza mu osie na ławach
    Jeszcze raz - wybierasz cały humus. Nie ważne, czy idzie w poziomie, czy nie. Koparkowy powinien wiedzieć co robić, jak mu zlecisz zdjęcie humusu - tylko zaznacz powierzchnię do zdjęcia i gdzie zwalić ziemię.

    Łukasz nie boi się niwelatora, więc sobie poradzi - Ty musisz kombinować, jak sobie dalej radzić bez niwelatora.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    A można to określić ile zdjąć tego humusu chodzi mi o głębokość?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    A można to określić ile zdjąć tego humusu chodzi mi o głębokość?
    Jak zrobiłeś badania geotechniczne i odwierty były pod domem, to tam znajdziesz odpowiedź.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    A można to określić ile zdjąć tego humusu chodzi mi o głębokość?
    Zdejmujesz cały humus u jednego to 3 cm u innego 30 cm a u kogoś może być jeszcze więcej

  7. #27

    Domyślnie

    curyl jak chcesz robić sam to masz czas. Więc zatrudnij się na miesiąc na budowie i zadecydujesz czy dasz radę czy nie.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Nie robiłem żadnych badań , grunt jest dobry Interesuje mnie tylko ile muszę wybrać tego gruntu żeby nie wybierać potem ręcznie bo chcę to zrobić koparką?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    Nie robiłem żadnych badań , grunt jest dobry Interesuje mnie tylko ile muszę wybrać tego gruntu żeby nie wybierać potem ręcznie bo chcę to zrobić koparką?
    Masz projektanta? Kierbuda? PnB? Jak chcesz za miesiąc zaczynać budowę domu, jak badania geotechniczne są niezbędne do projektu a bez projektu nie dostaniesz PnB?

  10. #30

    Domyślnie

    Kolega jajmar Ci wszystko swietnie wyjasnil. Jak nie wiesz ile masz humusu to wykop sobie dolek i zobaczysz. Jest wyrazna granica miedzy humusem a gruntem nosnym. Jak nadal nie bedziesz wiedzial to zdaj sie na koparkowego i po prostu zlec mu zdjecie humusu. Pod lawy itak powinienes kopac recznie zeby nie zruszyc gruntu pod lawa. Nie bierz tez wszystkich filmikow Lukasza budowlanca bezkrytycznie za wyrocznie. On ma czas sprzet i ludzi zeby sie bawic w dokladnosc do mm. Jak chcesz budowac sam to musisz mierzyc sily na zamiary.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    Ok ale Oglądam film na Youtube i Łukasz Budowlaniec pokazuje jak się robi ławy drutowe i zaznacza osie budynku i u niego geodeta przyjeżdża po wybraniu gruntu (cały czas nie wiem ile tego gruntu mam wybrać skoro geodeta jeszcze nie wyznaczył poziomu zero) U niego ławy drutowe są na poziomie ław fundamentowych Przyjeżdża geodeta i robią ławy i zaznacza mu osie na ławach
    U Łukasza geodeta zawsze przyjeżdża dwa razy, najpierw wyznacza 4 narożniki budynku szerzej o 1-2m od prawidłowego wymiaru i wyznacza gdzieś z boku "zero" budynku. Później robią wykop całościowy pilnując cały czas niwelatorem aby poziom wykopu zakończył się koło 10cm (strzelam) niżej górnego poziomu ławy gdyż oni szalują właśnie samą górę ławy a resztę wybierają już ręcznie. Zwróć uwagę, że do Łukasza zawsze przyjeżdża znajoma geodetka więc ceny na pewno ma atrakcyjne, koledzy dobrze piszą, że podwójny przyjazd geodety będzie kosztował.

    Ja polecam kupno niwelatora, dla mnie samoroba używałem go na wielu etapach budowy, nawet ostatnio jak koleś od okien wyznaczał mi poziomy okien bo musiałem się obniżyć ze względu, że doszły "ciepłe parapety" to okazało się, że swoim laserkiem 360 ma błąd 3cm na 10m.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    A jak samemu złapać poziom?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    A jak samemu złapać poziom?
    Poziomicą.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Ale czego się łapać?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    Ale czego się łapać?
    Ostatniej deski ratunku?
    Doprecyzuj pytanie.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał gredymin Zobacz post
    U Łukasza geodeta zawsze przyjeżdża dwa razy,
    Na budowach realizowanych dla dużych generalnych geodeta bywa nawet non stop czego to dowodzi?

    Jak kolegę "samoroba" cyryl70 stać może do każdego winkla osobno zamiawiać geodetę.

    Ale po treści pytań to raczej nie będzie samorób a jakaś katastrofa budowlana.

    cyryl70 - przy tym poziomie wiedzy odradzam samodzielne próby budowanie czegokolwiek.
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 20-02-2020 o 00:34

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    To potoczny język Chodziło mi o to względem czego poziom przenosić?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    To potoczny język Chodziło mi o to względem czego poziom przenosić?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7910074

  19. #39

    Domyślnie

    Idz na dzialke usiadz spokojnie i postaraj sie zrozumiec po co sie robi poszczegolne czynnosci. Jak bedziesz slepo powtarzal to co zobaczyles w internecie to nic z tego nie wyjdzie. Kazdy etap budowy misisz rozkminic i zrozumiec co i po co robisz . Lukasz budowlaniec akurat robi tak ze najpierw przyjezdza geodeta i wyznacza zero i narozniki budynku plus 2m wbijajac w te miejsca paliki zeby miec obrys wykopu. Potem dopiero przyjezdza 2 raz i nabijaja juz wlasciwe lawy w wykopie co moim zdaniem dla samoroba jest gorsza opcja bo po wylaniu law te drutowe sa juz bezuzyteczne . A jak masz na gorze to zawsze sobie w dol przeniesiesz.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Mam już niwelator i nauczyłem się już przenosic poziomy Więc teraz jakim sposobem proponujecie zrobić tą sobotę?

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony