dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 90
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Jak niby można zaizolować ławy pionowo np dysperbitem nie szalując ław? Potem się rozbiera te szalunki i izoluje je

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    Jak niby można zaizolować ławy pionowo np dysperbitem nie szalując ław? Potem się rozbiera te szalunki i izoluje je
    A po co Ci taka linia Maginota? Od spodu nie nasiąknie niby? A jak zabezpieczysz spód folią/papą to czemu boków nie zrobić tak samo? No i najważniejsze - co szkodliwego betonowi robi wilgoć? Czemu ta hydroizolacja ma służyć? W końcu jak zrobisz skuteczną hydroizolację, to nigdy nie wyschnie i będzie bardziej wilgotny, niż gdyby hydroizolacji nie było.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ..To nie wpływa mierzalnie na zapotrzebowanie na ciepło i programy do OZC tego nie uwzględniają (co najwyżej można zwiększyć mostek - ale nikt Ci nie policzy, ile kWh zaoszczędzisz jak zamiast 5cm dasz 10cm XPS na ścianę fundamentową).
    Skąd taki wniosek o braku wpływu na zapotrzebowanie na ciepło, dysponujesz pomiarami porównawczymi tego samego budynku z izolacją fundamentu i bez izolacji? To ze progamy do OZC tego nie wzgledniają nie oznacza ze nie ma takiego wpływu. Pytałes kiedys dlaczego nie ma mozliwosci obliczenia strat przy roznych grubosciach izolacji zewnetrznej fundamentu. Wyjasnienie jest proste, nie ma norm z metodyką tych obliczen, a skoro nie ma opracowanego i unormowanego sposobu liczenia to nie jest on ujety w metodyce obliczen podanej w rozporzadzeniu. To wszystko nie oznacza ze nie ma róznicy w grubosciach i rodzaju izolacji zewnetrznej fundamentu, nalezy oczekiwac ze kiedys metodyka takich obliczen bedzie opracowana i wdrozona do stosowania, niewykluczone ze jest juz opracowana lub jest w fazie doswiadczen i pomiarów. Jezeli chodzi o izolację wewnetrzenej strony fundamentu to takie obliczenia sie wykonuje. Czy nikt nie policzy wpływu zmian gubosci izolacji zewnetrzej fundamentu?, sadze ze instytuty czy tez wydziały budownictwa mogą takie obliczenia wykonac, ale one nie bedą zgodne z o obowizajacymi normami, bo takie normy jeszcze nie istnieją. Ne sądze aby metodyka takich obliczen była bardziej skomplikowana od chociazdy obliczen zwiazany z eksploracją kosmosu, Nie znam przyczyny braku publikacji wyników badan i obliczen strat do gruntu, pytałem kilku znajomych naukowców z wydziałów budownictwa, ale nie uzyskalem praktycznie zadnej odpowiedzi.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To ze progamy do OZC tego nie wzgledniają nie oznacza ze nie ma takiego wpływu.
    Oznacza, że programy liczą, jakby nie było termoizolacji na ścianie fundamentowej. A że każdy dzisiaj daje jakąś termoizolację na ścianę fundamentową (chociaż przepisy tego nie wymagają) to i tak powinien mieć mniejsze zapotrzebowanie, niż wynika z obliczeń (oczywiście przy dołożeniu skutecznym unikaniu fuszerek na budowie).

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Oznacza, że programy liczą, jakby nie było termoizolacji na ścianie fundamentowej.
    Nie jestem tego pewien, gdy bedę miał okazje zapytac tych którzy sie lepiej na tym znaja to zapytam. Byc moze jaks czesc tych strat jest ujmowana w sposobie liczenia strat do gruntu przez przegrody na gruncie.

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Tak mam w projekcie więc tak trzeba zrobić tylko zastanawiam się może wyłożyć wykop pod ławy folią? Ale przecież jak beton będzie wiązał to podziurawi tą folie Zostaje tylko smarowanie ław lepikiem po rozebraniu szalunków Dobrze kombinuje?

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A po co Ci taka linia Maginota? Od spodu nie nasiąknie niby? A jak zabezpieczysz spód folią/papą to czemu boków nie zrobić tak samo? No i najważniejsze - co szkodliwego betonowi robi wilgoć? Czemu ta hydroizolacja ma służyć? W końcu jak zrobisz skuteczną hydroizolację, to nigdy nie wyschnie i będzie bardziej wilgotny, niż gdyby hydroizolacji nie było.
    Już po raz kolejny wypowiadasz sie na temat na którym się nie znasz. Środowisko gruntowe to nie jest tylko woda !
    Już Ci kiedyś pisałem wygoolaj sobie o korozji betonu w środowisku gruntowym!

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    Tak mam w projekcie więc tak trzeba zrobić tylko zastanawiam się może wyłożyć wykop pod ławy folią? Ale przecież jak beton będzie wiązał to podziurawi tą folie Zostaje tylko smarowanie ław lepikiem po rozebraniu szalunków Dobrze kombinuje?
    Myślisz, ze dysperbit położony na mokry beton się utrzyma? Dysperbit to złudzenie hydroizolacji (albo grunt pod papę).

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Panowie tak mam w projekcie i muszę tak zrobić Mam większy problem W poniedziałek będę musiał z niwelatorem wyznaczyć głębokość wykopu Zacząłem się denerwować że coś źle zrobię a muszę to zrobić dobrze Mam wyznaczone przez geodetę zero Ławy są posadowione na 140 cm od zera w dół. Wydaje mi się że powinienem zrobić to tak: załóżmy że niwelator pokaże na łacie wartość 80 cm i teraz ustawiam niwelator w kierunku wykopu a tam już będzie ktoś z łatą stał Jaki musi być odczyt żeby zachować 140 cm wykop poniżej zera?

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    80 cm od czego ci pokarze ten niwelator?

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Jak postawie łate na punkcie zero (na paliku bo jest wyznaczone) i załóżmy że mi pokaże w lunecie 80 cm to ustawiając łate w wykopie ile musi mi pokazać żeby było - 140 cm od zera w dół

  12. #72

    Domyślnie

    80 plus te 140 co masz byc ponizej czyli 220 musi byc na lacie. Wez moze kogos bardziej doswiadczonego do tej roboty bo po Twoich wypowiedzisch widac ze wogole nie czujesz tematu. Potrzebujesz kogos kto Ci praktycznie pokaze co i jak moze bedzie latwiej zalapac. Jezeli masz podloze gliniaste to pelne szalowanie law mozesz sobie darowac.

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Też tak obliczyłem tylko chciałem się upewnić Wydaje mi się że 220 - to co nad zerem czyli 220 -80 wychodzi -140 z projektu

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    A ta libella musi być ustawiona w poziomie? Próbowałem ale tego chyba nie da się ustawić?

  15. #75

    Domyślnie

    Musi byc. W jakie bys polozenie nie obrocil niwelatorem musi byc w oczku

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Czyli musi być w oczku gdy patrzę na łate i jak przedstawiam na inne miejsce lunetę już ucieka z oczka to przed kolejnym odczytem trzeba ją znów poziomować? A jeszcze jest taka libella z boku niwelatora ale tej to nie sposób ustawić nie ma szans

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    Czyli musi być w oczku gdy patrzę na łate i jak przedstawiam na inne miejsce lunetę już ucieka z oczka to przed kolejnym odczytem trzeba ją znów poziomować? A jeszcze jest taka libella z boku niwelatora ale tej to nie sposób ustawić nie ma szans
    Przy takich umiejętnościach nie masz szans prawidłowo przenieść poziomu zero.

    Pierwsza czynność przed pomiarami to poziomowanie niwelatora, ma to być tak wykonane że w każdej dowolnej pozycji nie ucieka bąbelek z oczka. Jak ucieka uciekają też przenoszone poziomy. Dopiero jak wypoziomujesz celujesz w łatę na 'zerze' a potem w kolejne punkty.

    Poszukaj introdukcji poziomowania w necie poczytaj , ale jak ktoś już pisał weź kogoś kto to ogarnia do pomocy, może kierownik pomoże, nie powinien mieć z tym problemu

  18. #78

    Domyślnie

    Tak na odleglosc to ciezko wytlumaczyc jak ustawic te oczka. Nie jest to skomplikowane ale potrzeba troszke wprawy . Poprzegladaj filmiki na yt dotyczace nivelatora jaki masz. Ewentualnie wrzuc tutaj co masz za model. W sprzecie ktorego ja uzywalem (najtanszy chinczyk)byla tylko jedna libella w podstawie lunety okragla i przy pomocy 3 pokretel pod podstawa lunety ustawialem tak ze krecac dookola babel trzymal sie w oczku. Jezeli masz z tym problem to moze masz rozregulowany nivelator i potrzebna jest regulacja tej libelli a tu jak zaczniesz krecic na pale to juz nie dojdziesz ladu. Powtorze po raz ktorys. Potrzebna Ci fizycznie osoba ktora na zywo pokaze o co biega poinstruuje i wtedy latwiej zalapac. Filmiki na yt i opisy w necie nie zastapia praktycznej pomocy osoby bardziej doswiadczonej. Mozesz jeszcze sprobowac ze szlaufwaga tu przynajmiej nie trzeba libelli ustawiac

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    Mój model niwelatora to 2H-3Ł chyba ruski

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie

    W moim niwelatorze libelle mogę ustawić za pomocą śrub regulacyjnych ale jak przesuwne lunetę w inną stronę od razu się rozregulowuje i trzeba od nowa ustawiać A jest jeszcze jedna libella w jednym z boków niwelatora ale ta już nie podlega regulacji

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony