dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Folia paroizolacyjna srebrna

    Witam.Wiele osób stoi przed problemem wyboru folii paroizolacyjnej.Obecnie sprzedawcy proponują srebrne folie które rzekomo mają odbijać ciepło do pomieszczenia.Jak wiadomo aby się to stało między płytą a folią musi być dystans.Odkupując wczoraj wełnę mineralną na pewnej budowie zauważyłem taką właśnie folię przyklejoną na stelaże,a na niej przykręcone dystanse z płyt gk. Rozwiązanie według mnie bardzo dobre.Mianowicie jeśli naprawdę ta folia ma odbić jakieś ciepło to w tym przypadku go odbije.Ja jednak dostrzegam ważniejszy aspekt takiego rozwiązania : dystans między folią a płytą pozwala na bezinwazyjny montaż oświetlenia punktowego.Według mnie nie niszczymy foli i nie trzeba stosować patentów z doniczkami,rurami 160 itp.Ciągłość izolacji zostaje zachowana bo nie niszzcymy folii ani wełny.Pytanie tylko czy taka szczelina (1,25cm) jest wystarczająca dla halogenów ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Jeśli ocieplenie ma leżeć na tej folii, to nie bardzo to widzę, chyba że nie będzie jej obciążać, to OK. Żarówki energooszczędne mają ok 5cm wysokości, więc typowe wiercenie otworu w regipsie i wkładanie do niego oprawki raczej się nie zmieści, chyba że tzw rolki papieru toaletowego montowane do sufitu.

  3. #3

    Domyślnie

    Trzeba tak ułożyć drugą warstwę wełny aby nie obciążała folii.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony