dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karol32xx

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    8

    Domyślnie Pomocy!!! Rurociąg

    ]Witam otrzymałem działkę budowlana od rodziców w darowiznie, chciałby rozpocząć budowe domu ale jes jeden problem mój sasiad mam studnie oddalna od mojej działki z 300m i przechodzą przez moja działkę rura wodna do jego domu co uniemozliwa mi zabudowanie domu, okazało sie ze mój tata pozowlł puscic sasiada z tymi rurami przez działke obecnie juz moja ale nie spisali zadnej umowy ? poprostu wszsytko było '' na gebe'' byłem u sąsiada grzecznie zapytałem zeby usunał obecna rure lub jakoś ominoł a on nie chce wg sie tykac ze miał zgodę ale nie mam umowy [/B][/B]

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    To moim zdaniem on ma problem a nie Ty. Mógł spisać z ówczesnym właścicielem umowę. Żeby nie pozbawić sąsiada wody to puść tą rurę na obrzeżach Twojej działki i tyle. Ewentualnie możesz ją po prostu usunąć ale wtedy dobrze z sąsiadem napewno nie będziesz żył

    P.S. Nie jestem mistrzem ortografii i interpunkcji ale używaj znaków i dużych liter bo ciężko zrozumieć co chcesz Nam przekazać.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    to jak nie ma zgody na umowie, to zrobił samowolę na Twójej działce. Więc koparka i po rurze....

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karol32xx

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    8

    Domyślnie

    Przepraszam za błędy, tak tez myślałem ze to samowola ale ja do tego nic nie mam dostałem taka działkę z tymi rurami ? przez która biegnie rura z woda co mam go odciąć od wody teraz?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol32xx Zobacz post
    Przepraszam za błędy, tak tez myślałem ze to samowola ale ja do tego nic nie mam dostałem taka działkę z tymi rurami ? przez która biegnie rura z woda co mam go odciąć od wody teraz?
    Sam powiedziałeś, że załatwione to było na gębę z Twoim ojcem. Musisz iść do faceta i z nim pogadać. Widać, że nie chcesz mu robić problemu więc jak jest "normalny" to zrozumie to i pewnie znajdziecie wyjście z tej sytuacji, która chyba nie jest bez wyjścia. A jak jest "fujara" to rura ciach i koniec.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karol32xx

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    8

    Domyślnie

    on twierdzi ze ma jakieś zasiedzenie i ze go nie mogę mu kazać usnąć tych rur. no ale jeśli nie było umowy miedzy tata a nim to co on ma dogadania?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol32xx Zobacz post
    on twierdzi ze ma jakieś zasiedzenie
    Rura jest ujawniona na mapie ewidencyjnej?
    https://xn--przesy-energii-lnc.pl/20...wego-na-mapie/

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karol32xx

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    8

    Domyślnie

    nie ma na mapie bo to było robione z 40 50 lat temu

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Instalacje ujawniasz na mapie syt-wys a nie na mapie ewidencji gruntów. Urządzenia nie ma na mapie syt-wys, nie ma dokumentów ujawnionych w KW czyli obciążeń brak. Instalacja nie istnieje.
    @karol32xx
    Wykopałeś (odsłoniłeś), znasz właściciela , wzywasz jutro PISEMNIE (ZPO!!! ) do zawarcia ugody przesyłu przez w/w działkę. Wezwanie do ugody przerywa jego szanse na zasiedzenie, a jest to groźne jeśli rzeczywiście minęlo ponad 30 lat. Tyle potrzeba do zasiedzenia w złej wierze. Dobrej wiary raczej trudno się dopatrzeć , wtedy wystarczy 20 lat.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karol32xx

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    8

    Domyślnie

    nie rozumie;p czyli on musi usunac ten rurociag jesli nie ma umowy ? miedzy nimi? czy bedzie sie zastawiał ze juz mineło 30 lat i musi tak zostac ?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Podałem ci myk formalny abyś nie stał się petentem na własnym gruncie. Sąsiad, jeśli będzie cwany lub dobrze poinformowany, jutro złoży wniosek o zasiedzenie i będziesz wydymany bez mydła. Liczą się daty kto pierwszy (podpis odbiorcy na żółtym ZPO vs data wpływu do sądu) ten lepszy. Sam piszesz że wiele lat upłynęło, czyli szanse na wygranie sprawy o zasiedzenie sąsiad ma duże. Tylko i wyłącznie z przyczyn formalnych. Upływ lat i kropka.
    Jeśli pierwszy zaproponujesz ugodę to przerywasz bieg zasiedzenia i ty dyktujesz warunki.
    Np. wyrażasz zgodę na przebieg rury ale po nowej trasie nie kolidującej z twoją inwestycją. Kto za to zapłaci?
    Przecież ty łaskawie wyrażasz nową zgodę, więc chyba nie będziesz komuś robił prezentu. Zresztą nic mi do tego.
    Jakoś warto się dogadać, bo raz że sąsiad a po drugie jeśli założy sprawę w sądzie i okaże się że nie ma innej trasy pod rurę, to wynik = wyrok może zależeć od:
    1.doświadczenia życiowego sędziego,
    2. opinii ewentualnych biegłych powołanych do sprawy,
    3. sprytu adwokata twojego adwersarza
    4. wielu niewiadomych o których w tej chwili niewiele wiemy... etc...





    Zrobisz co będziesz chciał.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karol32xx

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    8

    Domyślnie

    rozumie ale jeśli ja sie zgodzę puścic obok działki w wzdłuż drogi gminnej jego nowy rurociag omine moja działke bez problemu tylko chodzi tutaj chyba o koszta bo bedzie jakies z 150 m kopania rowu ale jest problem z 2 sąsiadem bo on nie chce go puscic z nowa linia ? i co w tedy?

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karol32xx

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    8

    Domyślnie

    zasiedzenie ok ale jesli oni nie spisali umowy tylko tzw była umowa ustna dawno temu ponad 40 lat to co on ma do tego przeciesz nie ma papieru na to? ja chce isc na ugode ale wydaje mi sie ze chodzi tutaj o koszty przestawienia tego ja mu nie bede robił prezentów chce nie sb sam przestawi wode i tyle

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol32xx Zobacz post
    zasiedzenie ok ale jesli oni nie spisali umowy tylko tzw była umowa ustna dawno temu ponad 40 lat to co on ma do tego przeciesz nie ma papieru na to? ja chce isc na ugode ale wydaje mi sie ze chodzi tutaj o koszty przestawienia tego ja mu nie bede robił prezentów chce nie sb sam przestawi wode i tyle
    O tym czy jest zasiedzenie decyduje sąd, na jego wniosek o stwierdzenie zasiedzenia. Złoży do sadu wniosek wcześniej niż ty wystąpisz o ugodę, to masz pozamiatane z mocy w prawa. Czy ty tego nie ogarniasz! Jedna sesja, jego zeznanie kiedy to było (ponad 30 lat) i po wszystkim. Dostaje postanowienie z sądu, (już ma papier ha,ha,ha!), składa wniosek do ksiąg, wpisuje się na twoją KW i po ptokach.
    Chcesz być wydymany na własne życzenie? Chcesz się sam wydymać?
    To się podobno nazywa samogwałt.
    Krówka ćma! Wcześniej w #9 napisałem co nasz zrobić natychmiast! rano 17.02.2020
    Odręczne pismo z propozycją ugody: miejsce, data, do kogo , nr działki , obręb, miejscowość, czego dotyczy (w zwiazku z brakiem dokumentu własności wodociągu proponuję ugodę w sprawie przebiegu rury wodociągowej przez działkę nr ....powtórzysz , podpis . Poczta, zółta karteczka ZPO i priorytet.
    I módl się aby przez najbliższe trzy dni nie poleciał do sądu i omijaj go z daleka dopóki sam nie spyta po co mu to przysłałeś.Potem bedziesz miał czas na ugadywanie się, bo straci szanse na zasiedzenie na następne 30 lat.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 17-02-2020 o 01:04

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zlotelany

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    [/B]Odręczne pismo z propozycją ugody.
    Generalnie popieram, jednak z tą ugodą to nie masz racji. Bieg zasiedzenia przerywa jedynie czynność przed sądem i wysłanie propozycji ugody niczego w sprawie nie zmieni. Jeśli jakimś cudem nie doszło jeszcze do zasiedzenia to przerwać jego bieg może pozew z art. 222 kc.
    Ale skoro autor sam przyznaje, że minęło już co najmniej 40 lat, to raczej już pozamiatane.
    Pozostaje próba dogadania się, może sąsiad nie będzie chciał zaczynać wojny i zgodzi się np na podział kosztów 50/50.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony