dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie dylatacja w jastrychu (wylewce) a układanie płytek

    dzień, dobry - taki problem - fachowcy zrobili mi dylatacje w środku salonu w jastrychu i teraz problem jak położyć płytki na podłodze - płytki są dość długie i co bym nie robił fuga nie wyjdzie nad dylatacją .
    są może jakieś sprawdzone rozwiązania aby jednak położyć płytki nad dylatacją ?

    dzięki z góry za informację

    załączam zdjęcie - nie jest moje, znalezione w sieci ( mam nadzieję autor nie ma nic przeciwko) , zdjęcie dokladnie pokazuje moj problem

    pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dylatacja.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	29,8 KB
ID:	440917
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 16-02-2020 o 12:06

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dzięki z góry za informację
    Masz ogrzewanie podłogowe?

    Masz cztery opcje.
    1. Jak na obrazku - od razu przenieść dylatację na płytki.
    2. Położyć bez patrzenia na dylatację licząc się, że pęknie. Pęknięcie pewnie będzie mniej widoczne z daleka, ale brzydsze z bliska, niż przeniesienie dylatacji. Jest szansa że nie pęknie (dosyć duża jeżeli nie masz podłogówki).
    3. Wykombinować taki układ płytek, żeby dylatacja wypadła na fudze.
    4. Wydać kupę kasy i zastosować maty i jak najlepszy klej.


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dzień, dobry - taki problem - fachowcy zrobili mi dylatacje w środku salonu w jastrychu i teraz problem jak położyć płytki na podłodze - płytki są dość długie i co bym nie robił fuga nie wyjdzie nad dylatacją .
    są może jakieś sprawdzone rozwiązania aby jednak położyć płytki nad dylatacją ?

    dzięki z góry za informację

    załączam zdjęcie - nie jest moje, znalezione w sieci ( mam nadzieję autor nie ma nic przeciwko) , zdjęcie dokladnie pokazuje moj problem

    pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dylatacja.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	29,8 KB
ID:	440917
    Zastosuj matę rozprężającą lub warstwę poślizgową . Twoi wykonawcy powinni wypowiedzieć się , co w ich wykonaniu będzie korzystniejsze cenowo , bo obie metody dają pewność , że pęknięcie wylewki nie przeniesie się na płytki .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz ogrzewanie podłogowe?

    Masz cztery opcje.
    1. Jak na obrazku - od razu przenieść dylatację na płytki.
    2. Położyć bez patrzenia na dylatację licząc się, że pęknie. Pęknięcie pewnie będzie mniej widoczne z daleka, ale brzydsze z bliska, niż przeniesienie dylatacji. Jest szansa że nie pęknie (dosyć duża jeżeli nie masz podłogówki).
    3. Wykombinować taki układ płytek, żeby dylatacja wypadła na fudze.
    4. Wydać kupę kasy i zastosować maty i jak najlepszy klej.

    dzięki, mam ogrzewanie podłogowe. Wyczytałem, ze maty nie zapobiegną "klawiszowaniu" jastrychu w dylatacji. Natomiast bardzo obiecująco wyglądają dyble dylatacyjne , opis z internetu

    "Zapobiega przesunięciom pionowym pól jastrychu w obszarze szczelin dylatacyjnych. Poziome ruchy w jastrychu, wywołane poprzez oddziaływanie zmiennej temperatury w lecie/zimie lub w sezonie grzewczym nie są zakłócone. Pierścień z pianki, znajdujący się w środkowej części dybla, zapobiega wyciekom żywicy budowlanej do szczeliny dylatacyjnej."

    stosował ktoś takie dyble dylatacyjne ?
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 16-02-2020 o 20:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony