dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Inverter/falownik Sma

    Witam wszystkich,
    Wszedlem w posiadanie 3x inwerter WindyBoy WB(SMC)6000A które wcześniej obslugiwaly turbine wiatrowa, która została zdemontowana. Stan inverterow prawie jak nowe. Z instrukcji wyczytałem ze nadaja się one do PV tylko trzeba zmienić niektóre parametry. Niestety inwertery te nie posiadaja najnowszej deklaracji zgodności UE i nie mogą być wykorzystane do nowej instalacji (zgłoszenie do ZE). Jak można je wykorzystać? czy lepiej sprzedać? wszelkie porady mile widziane.

  2. #2

    Domyślnie

    Jednofazowy i powyżej 3,68 wiec jako on-grid do współpracy z siecią już nieprzydatny, może jakiś hobbysta kupi i spróbuje przerobić na off-grid

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jedynie ten brak papierów może być problemem.
    jedynie jeśli rzeczyeiscie nie ma do nich deklaracji to je dyskwalifikuje i żaden ZE ich nie podłączy do swojej sieci..

    Ze sprzedażą będzie problem .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Ze sprzedażą będzie problem .
    Za grosze - pójdzie, Jeśli ktoś posiada już"zarejestrowany" falownik jednofazowy w celu np. zwiększenia mocy paneli może sobie taki podmienić.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Za grosze - pójdzie, Jeśli ktoś posiada już"zarejestrowany" falownik jednofazowy w celu np. zwiększenia mocy paneli może sobie taki podmienić.
    W przypadku zwiększenia mocy instalacji trzeba złożyć ponownie dokumenty jak przy pierwszym zgłoszeniu. Problem w tym, że wszystkie inwerter muszą mieć aktualne certyfikaty. Jeżeli ktoś jest w posiadaniu inwertera bez aktualnych certyfikatów, to wniosek zostanie odrzucony.

    Takie inwertery obecnie to niestety złom. Sprzedać jak się da, ale pewnie będzie z tym duży problem. No chyba, że ktoś lubi zbierać złom.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    W przypadku zwiększenia mocy instalacji trzeba złożyć ponownie dokumenty jak przy pierwszym zgłoszeniu. Problem w tym, że wszystkie inwerter muszą mieć aktualne certyfikaty. Jeżeli ktoś jest w posiadaniu inwertera bez aktualnych certyfikatów, to wniosek zostanie odrzucony.

    Takie inwertery obecnie to niestety złom. Sprzedać jak się da, ale pewnie będzie z tym duży problem. No chyba, że ktoś lubi zbierać złom.
    Też tak slyszalem
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Też tak slyszalem
    Ale ja tego nie kwestionuję, też zmieniałem z 3,6 na 7,2 i składałem dokumenty.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    W PGE przy zwiększeniu mocy mikroinstalacji też się składa wniosek z odpowiednimi dokumentami.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jak podłączysz do niego max 3.68kWp w panelech problemu mocy nie ma.
    3 inwertery, po jednym na fazę i po 3.3kWp podłączone do każdego robi fajny zestaw.
    Jedynie ten brak papierów może być problemem.
    W Tauronie trzech jednofazowych już nie przyjmą, mimo że wcześniej mogły być nawet do 4,6 , obecnie musi być trójfazowy

  10. #10

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za podpowiedzi, trzeba będzie sprzedać dobry towar.
    P...….i lobbyści ciagle kombinują nad zmianami w prawie żeby jak najwięcej sprzedać i zarobić a dobre, niepsujace się rzeczy do śmietnika.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturMi Zobacz post
    P...….i lobbyści ciagle kombinują nad zmianami w prawie żeby jak najwięcej sprzedać i zarobić a dobre, niepsujace się rzeczy do śmietnika.
    no niestety, taki mamy klimat
    Jeszcze w zeszłym roku Emilewicz wtrąciła coś o opustach 1-1 teraz już mają inna wizję 1-0,85 https://gramwzielone.pl/energia-slon...-wyzsze-opusty . 10H tez mieli poluzować i co i nic
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony