dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Docieplenie stropu

    Witam

    Jestem nowy na forum, więc na wstepie pozdrawiam wszystkich

    Zakładam temat, ponieważ przymierzam się do docieplenie stropu, okolo 100 m2. Nie mam doswiadczenia w budowlance, dlatego licze ze pomozecie rozwiazac niektore kwestie. Planuje docieplic strop styropianem i na to warstwa wylewki z miksokreta. Styropian planuje ulozyc sam, do wylewki wezme ekipe. Planuje polozyc 20-25 cm styropianu. Strop wyglada jak na zdjeciach zalaczonych ponizej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	440919[ATTACH=CONFIG]4Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom3.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	44092040920[/ATTACH]
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom4.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	440921

    Mam nastepujace pytania:
    1. Jaki styropian wybrac tak aby nadawał się pod wylewke, bylby dobry jakosciowo i stosunkowo nie drogo? Stosunek cena/jakosc
    2. Czy dwie warstwy np. 15 cm i 10 cm beda ok?
    3. Czy pod styropian uzyc jakas folia izolacyjna, jesli tak to jaka? Czy styropian po prostu tylko rozlozyc na stropie czy przykleic go?
    4. Czy drewniane podwaliny konstrukcji dachu trzeba jakos specjalnie zabezpieczyc przed wylewka czy po prostu mozna je zalac betonem?
    5. W jaki sposob zabezpieczyc rure od wyciagu od piecyka gazowego widoczna na zdjeciu?
    6. Czy docieplac w jakis sposob schody?

    Dzieki za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć,

    Podbijam temat, pomoże ktos? Ewentualnie przekieruje do jakiegoś tematu już wczesniej poruszanego skad zaczerpne takie informacje?

    Pozdro

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał slimson7221 Zobacz post
    Cześć,

    Podbijam temat, pomoże ktos? Ewentualnie przekieruje do jakiegoś tematu już wczesniej poruszanego skad zaczerpne takie informacje?

    Pozdro
    O schodach nic nie podpowiem, ale strop ocieplałem podobnie. Ja dałem 15cm (10+5 na mijankę). Pod styropianem nie dawałem chyba folii, ale dawałem na styropianie. Wszystkie słupy i krawędzie zewnętrzne przy ściance kolankowej - taśma dylatacyjna piankowa. Na to 5cm wylewki - ale zamawiałem specjalną mieszankę z włóknem i jakimiś innymi dodatkami, chyba żywicą (to ci będzie mocno pracować i pękać na tym styropianie). Na strych wylała to gruszka (wężem przez malutki wyłaz dachowy). Spisuje się do dzisiaj. Ewentualnie później pomyśl o zagruntowaniu tej powierzchni bo z czasem mocno pyli (chociaż to tylko strych). Ja bym odpuścił tego miksokreta i zamówił beton przemysłowy. Gdybyś wylewał z gruchy przez okno dachowe to dokładnie zabezpiecz najbliższą okolice okna żeby przy wyciąganiu węża nie opryskać dachówek. Pozdr
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 04-03-2020 o 07:38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony