dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie

    Mam nowy licznik od 8 miesięcy i jeszcze ani razu nie dostałem rachunku za gaz. Zapomnieli o mnie czy co?
    Poradźcie - Iść wyjaśniać, czy siedzieć cicho i czekać na rozwój sytuacji?


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Mis Uszatek dnia 2003-01-30 20:02 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Oj Misiu Usztku, żeby Cię potem sytuacja (finansowo) nie przerosła! A jak masz ujęty temat płatności w umowie z gazownią?
    Ja bym się pewno sama zgłosiła....

  3. #3

    Domyślnie

    W umowie jest napisane, że w sezonie letnim wystawią mi rachunek co 4 miesiące, a zimą - co 2 miesiące. Ale nie ma ani słowa o tym, jak ten rachunek do mnie przywędruje.
    a może poczta go przechwytuje
    i złośliwie przetrzymuje,
    czym mi biedy napytuje...

    Do gazowni strach iść - warczą tam na człowieka już w drzwiach...

  4. #4

    Domyślnie

    No to udaj, że jesteś grizzli

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Skoro mają Ci przyszyłać rachunek co 4 miesiące, to może pierwszy Ci już odpuścili Jeżeli jednak złośliwie uniemożliwiałeś im odczyt licznika (zasłoniłeś szybkę, a w środeku umieściłeś skorpiona) to biada Ci.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Jako księgowy, podejrzewam, że powód jest prozaiczny: jesteś na liście dłużników pod "U" jak "Uszatek" , a księgowość zaczyna monitować od "A", więc trochę potrwa zanim dojdzie do "U" . No chyba, że dałeś się zapisać pod "M" jako "Miś"- wtedy bym się niepokoił...

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem podobną sytuację z prądem. O mało mi nie wyłączyli za niezapłacone rachunki, których na oczy nie widziałem
    Lapiej interweniuj, bo doliczą ci odsetki...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    franekF - a na jakiej podstawie odsetki? Czy ktokolwiek "mi" dostarczył fakturę, czy jakiekolwiek wezwanie do zapłaty. Ja po półtora roku dostałem wezwanie do zapłaty za nieopłacony parking. Nabluzgałem im różnymi formułami prawnymi i siedzą cicho ponad 4 miesiące. Zobaczymy co dalej, ale są pewne przepisy, które mówią kiedy można naliczyć odsetki i kiedy wezwanie uważa się za doręczone.

  9. #9

    Domyślnie

    A może licznik na odwrót podłączyli i zamiast zużycia wykazuje w gazowni, że im dostarczasz gaz

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Alanta - mi tak założyli od wody i chcieli bym im odczytał, więc odczytałem, a potem żeśmy z sąsiadem odwrócili (nie był zaplombowany). Muszę rzuić okiem, czy nie nadeszła pora na "odwrotkę"

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Alanta - mi tak założyli od wody i chcieli bym im odczytał, więc odczytałem, a potem żeśmy z sąsiadem odwrócili (nie był zaplombowany). Muszę rzuić okiem, czy nie nadeszła pora na "odwrotkę"

  12. #12

    Domyślnie

    Tylko nie przesadź z tym odczytem , ja miałam uszkodzony licznik elektryczny i wykazywał bardzo mało, smutni panowie się w końcu zjawili i licznik niestety wymienili...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    I co znowu wsadzisz strunę od gitary?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Doprawdy podle ... jak oni mogli. Podlosc ludzka nie zna granic.
    Dzieki za info o biozie.

  15. #15

    Domyślnie

    frankuF - a jak Im udowodniłes, ze nie widziałes rachunków na oczy? Inaczej: jak Oni ci udowodnili, ze rachunki wysłali.

  16. #16

    Domyślnie

    Sytuacja była patowa, bo pokazali mi fakturę, której odbiór był podpisany. Najprawdopodobniej odebrał to któryś z pracujących na budowie i nie raczył poinformować, a później się wszystkiego wypierał. Poniewaz suma nie była duża, to zapłaciłem. Od tamtej pory wysyłają pocztą...

  17. #17

    Domyślnie

    He, he, to mi przypomina moje przygody z poprzednia włascicielka mojego lokum. Ktos (pewnie moi robotnicy) odebrali polecony z Zus-u i podpisali sie jej nazwiskiem. Baba była tak zajadła, ze poszła na policje. Policja zrobiła dochodzenie: ja, Pani Misiowa, Listonosz - wszyscy musieli trzysta razy razy napisac jej nazwisko na wzor. Robotnikom dali spokoj, bo "nie pamietalismy" ich nazwisk. Potem grafolog za 4000 zł budzetowych zrobił ekspertyze. A chodziło o zaległe 40 zł składki + 200 zł odsetek.
    Niezłe, nie?

  18. #18
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Sądzę że powody są bardziej prozaiczne. Na początku tego roku Zakłady energetyczne wypowiedziały zakładom gazowniczym umowę w sprawie odczytu i rozliczania gazu a poszło oczywiście o kasę. Zakłady gazownicze nie są w stanie opanować w tak krótkim czasie problemu rozliczania milionów odbiorców (toż to dopiero pół roku nie licząc martwego okresu kanikuły). Ale powoli podpisują umowy z kolejnymi odbiorcami i rozliczają zaległe okresy. Misiu Uszatku radzę zaczekać aż się u Ciebie pojawią i wystawią Ci fakturę. Jeżeli suma będzie duża poinformujesz Zakład Gazowniczy że nie jesteś w stanie zapłacić od razu i wystąpisz o rozłożenie na raty. W końcu to ich wina. Kłopot polega na tym że jeżeli moja rada jest zła to konsekwencje poniesiesz Ty a nie ja o czym uprzedzam bo Ci źle nie życzę.

    Peter

  19. #19

    Domyślnie

    Dzieki Peter!
    Zaczekam.
    Stac mnie na to

  20. #20

    Domyślnie

    On 2002-10-28 16:29, Mis Uszatek wrote:
    He, he, to mi przypomina moje przygody z poprzednia włascicielka mojego lokum. Ktos (pewnie moi robotnicy) odebrali polecony z Zus-u i podpisali sie jej nazwiskiem. Baba była tak zajadła, ze poszła na policje. Policja zrobiła dochodzenie: ja, Pani Misiowa, Listonosz - wszyscy musieli trzysta razy razy napisac jej nazwisko na wzor. Robotnikom dali spokoj, bo "nie pamietalismy" ich nazwisk. Potem grafolog za 4000 zł budzetowych zrobił ekspertyze. A chodziło o zaległe 40 zł składki + 200 zł odsetek.
    Niezłe, nie?
    Misiu, czy ta paranoja odbyła się naprawdę? A może oprócz wierszyków piszesz humoreski? Na takich, to niezłą kasę możnaby zrobić

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony