dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 140
  1. #81

    Domyślnie

    Projekt kosztował mnie 5000 zł, jest w nim wszystko potrzebne do uzyskania PnB. Wczoraj złożyłem wszystko w starostwie.

  2. #82

    Domyślnie

    O kurcze, ale promocja dawno nie byłem na Podkarpaciu . To chyba po znajomości i to dobrej?

  3. #83

    Domyślnie

    Niestety lokalnie jest drogo, miałem wyceny 8000-15000 zł. Napisałem na jednej grupie na FB i zgłosiła się jedna dziewczyna. Pracuje z mężem w biurze projektowym, wszystko zrobili sami a podpisał się ich szef. Projekty instalacji robił im ktoś inny. Na razie zapłaciłem 4000 zł, ostatni 1000 zł po otrzymaniu pozwolenia.

    Z tym, że dałem im gotowy układ pomieszczeń i nie mam żadnych wizualizacji itp, tylko zwykły projekt budowlany.

  4. #84

    Domyślnie

    To pozwolisz że w razie "W" zaatakuję Cię w tym temacie? Mam architekta w rodzinie ale z tego co wiem to ma kumulację grubych projektów i nie chciał bym go stawiać w głupiej sytuacji, no bo jak tu odmówic rodzinie a człowiek to zacny jest.

  5. #85

    Domyślnie

    Jasne, nie ma problemu. Jak coś pisz i dam Ci namiar.

  6. #86

    Domyślnie

    W oczekiwaniu na pozwolenie zacząłem robić drogę dojazdową. Do przekopania i utwardzenia jest odcinek 25m. Do pomocy mam brata oraz teścia z koparką Ostrówek. Sprzęt stary, ale powoli daje radę. Najważniejsze, że koszty to tylko paliwo

    Zrobiliśmy wykop na ok 40-50 cm, szerokość 4,5m. Mam bardzo dużo gruzu w postaci dużych kamieni i krawężników, będzie tego dobre kilka przyczep. Natomiast jako warstwę wierzchnią damy zmielony asfalt (w okolicy jest przebudowa drogi krajowej, udało mi się kupić kilka przyczep w dobrej cenie). Droga musi być tak utwardzona i szeroka ponieważ będzie to dojazd jednocześnie do szwagra, który ma duże ciągniki i kombajn.






    Docelowo teren ma być zagospodarowany tak jak na zdjęciu poniżej. Według mapy jest tam droga skarbu państwa, ale w rzeczywistości zwykła łąka.





    Mogę też już podsumować koszty związane z podziałem i przepisaniem działki:
    - warunki zabudowy - 700 zł (wszystko załatwiane przez geodetę)
    - podział działki - 2500 zł
    - graniczniki - 150 zł
    - mapa do celów projektowych - 600 zł
    - opłaty skarbowe - 101 zł
    - notariusz - 2309 zł (darowizna)
    W sumie: 6360 zł
    Ostatnio edytowane przez L.mArK ; 29-11-2020 o 12:11

  7. #87

    Domyślnie

    WZ-ka 700zł dla właściciela działki? Kilka dni temu pytałem to mi powiedzieli że właściciel to jakies tam drobne opłaty a "niewłaściciel" 590zł. Rózne stawki na to są?

  8. #88

    Domyślnie

    Ja to zlecałem wszystko geodecie bo akurat nie miałem wtedy się jak tym zająć. On wszystko przygotował (Urząd Miasta, zakład komunalny, zakład energetyczny itp) a teść tylko podpisał. Robiąc wszystko samemu pewnie wydałbym 200-300 zł bo tam też jakaś mapka była potrzebna.

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Witam ponownie po dłuższej przerwie.
    Dzisiaj dopiero udało się złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Jeszcze w czerwcu miałem nadzieję, że może chociaż płytę zrobię w jesieni no ale niestety się nie udało. Albo stety, jak to moja ciotka powiedziała, w roku przestępnym budowy się nie zaczyna

    Obserwuję od jakiegoś czasu ceny styropianu i wydaje mi się, że teraz jest chyba najtańszy. W związku z tym wziąłem się za przeliczenie ilości potrzebnej pod płytę fundamentową. W projekcie mam 10cm EPS 200 (później jeszcze 10cm pod wylewkę). Początkowo miałem zamiar całość zrobić z EPS AQUA, poczytałem jednak trochę i jednak musi być XPS. Wolę dmuchać na zimne w razie dostania się wilgoci.

    Powierzchnia płyty 134m2, żeby trochę zaoszczędzić wpadłem na pewien pomysł, nie widziałem tego jeszcze u nikogo.
    Mam zamiar pierwszą warstwę zrobić z XPS300 5cm a drugą z EPS200 5cm. To samo burty z tym że będzie 5cm XPS i 15cm EPS.
    Czy takie coś ma w ogóle rację bytu?
    To ma racje bytu tylko ze względu na pierwszą barierę przed wilgocią, ale musiałbyś to zrobić szczelnie żeby miało sens, zwłaszcza połączenie xps pionowego i poziomego. Ja proponował bym zrobić sobie gotowe Lki jako burty. W tym przypadku dajesz po 2 wkręty ciesielskie 6x120 z łbem talerzykowym, kleisz pianą i skręcasz. Będzie sztywno i szczelnie. Ja tak robie narożniki szalunku traconego w PF. Nie przejmuj się że będą tam te wkręty, to żaden mostek
    Powiem więcej że na burty pionowe EPS200 to niepotrzebny wydatek, weź z termoorganiki fundament gold, to jest chyba EPS 120 hydro. Wystarczy w zupełności a będzie taniej - tam nie ma żadnego obciążenia.
    Jedyny problem jaki tu widzę to różne wysokości płyt XPS vs EPS bedziesz miał dodatkową robotę w docinaniu na równo (+ duzo odpadów).
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    To ma racje bytu tylko ze względu na pierwszą barierę przed wilgocią, ale musiałbyś to zrobić szczelnie żeby miało sens, zwłaszcza połączenie xps pionowego i poziomego. Ja proponował bym zrobić sobie gotowe Lki jako burty. W tym przypadku dajesz po 2 wkręty ciesielskie 6x120 z łbem talerzykowym, kleisz pianą i skręcasz. Będzie sztywno i szczelnie. Ja tak robie narożniki szalunku traconego w PF. Nie przejmuj się że będą tam te wkręty, to żaden mostek
    Powiem więcej że na burty pionowe EPS200 to niepotrzebny wydatek, weź z termoorganiki fundament gold, to jest chyba EPS 120 hydro. Wystarczy w zupełności a będzie taniej - tam nie ma żadnego obciążenia.
    Jedyny problem jaki tu widzę to różne wysokości płyt XPS vs EPS bedziesz miał dodatkową robotę w docinaniu na równo (+ duzo odpadów).
    5cm XPS ma inną wysokość niż 5cm EPS?

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    5cm XPS ma inną wysokość niż 5cm EPS?
    Oczywiście, EPS ma 50cm a XPS 60-62,5 w zaleznosci od producenta. Z reszta zalezy co nazwiesz wysokością moze to byc rowniez szerokosc, w kazdym badz razie krótszy bok płyty.

  12. #92

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego pomyślałem o grubości

  13. #93

    Domyślnie

    sebcioc55 jaki polecasz klej do tych burt? Zamawiam styropian i przez zimę chce sobie wszystko przygotować żeby wiosną szybciej ruszyć

    Kupuję XPS Synthos Prime S, Swisspor EPS 200 i tak jak pisałeś Termo Organike Gold 15cm.

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Bardzo dobre wybrales materialy. Co do klejenia to ja kleje normalnie pianą niskoprężną fischera, trzyma jak ta lala

  15. #95

    Domyślnie

    Niestety nie kupię Organiki, nie będzie wtedy bezpłatnego transportu. Mam do wyboru Swisspor EPS 100 lambda 036 lub grafitowy 030. Grafit tylko 100 zł drożej na całości, ale czy nie będzie się go gorzej kłaść?

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Czemu gorzej kłaść? Ten grafit to tez eps 100??

  17. #97

  18. #98

    Domyślnie

    Styropian dostarczony. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Z czystym sumieniem mogę polecić sklep styro-market.pl.
    Płyta ma 134m2, zamówiłem łącznie 58 paczek.




    Kolejne zadanie to złożenie maszynki do cięcia styropianu i robienie elek na burty.

  19. #99

    Domyślnie

    Dowiedziałem się dzisiaj, że jest coś takiego jak beton samozagęszczalny. Coś na zasadzie wylewki samopoziomującej, nie trzeba wibrować ani zacierać. W związku z czym zacząłem się po raz drugi zastanawiać nad zrobieniem płyty od razu z ogrzewaniem. Myślę, że wyszłaby równa, ale mogę się mylić

    Plusy:
    - możliwość ogrzewania tylko w drugiej taryfie
    - szybkość w budowie
    - powinno wyjść taniej, beton jest droższy na mojej powierzchni płyty o ok 1500 zł, ale odpadają wtedy wylewki

    Minusy:
    - droższy styropian, musiałbym wtedy dać 20 cm pod płytę

    Co o tym myślicie, warto się w to pchać?

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Jak masz pewność, że zadziała wg Twoich założeń to tak

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony