dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 140
  1. #21

    Domyślnie

    W pomieszczeniu gospodarczym ma się znaleźć:
    - pralka
    - suszarka
    - zbiornik CWU
    - źródło ogrzewania (pompa ciepła, piec elektryczny ewentualnie piec gazowy)
    - zlew gospodarczy
    - jakiś regał na przetwory itp
    - miejsce na suszenie ubrań

    Łazienka jest mała ale teraz mam bardzo podobną. Chyba jednak zrobię prysznic w WC, wtedy dwie osoby będą mogły brać kąpiel jednocześnie. Wiem, że nie będzie wtedy typowej toalety dla gości, ale w sumie takiej nie potrzebujemy.

    Jeśli chodzi o biuro, pomieszczenie ma spełniać funkcję trochę garderoby, pokoju dla gości (żeby było się gdzie przespać) no i dodatkowo biura (biurko z komputerem, tv na ścianie + jakiś mały regał).

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    To może zrób inaczej.
    Łazienka 150x240 mieści bez problemu wannę zlew i toaletę. Mam taką tylko 150x300 (60cm zajmuje pralka z suszarką).
    Masz tam 530cm długości, zrób dwie łazienki na 150 i 200cm szerokości. Jedną nazwij dla rodziców, drugą dla dzieci Zostanie ze 150-200cm na pomieszczenie gospodarcze.

    Ja chyba już pisałem jak liczyłem pomieszczenie gospodarcze: szerokość 120cm, pralka z nadstawioną suszarką 60cm, zbiornik CWU 60cm, hydrofor 60cm, pompa ciepła 60cm (może wisieć).
    Daje nam to długość max 240cm, przestrzeń powyżej 130cm nad zbiornikami możesz wykorzystać na półki. Przestrzeń w głębi na postawienie/zawieszenie suszarki (chociaż jak będziesz miał suszarkę bębnową to nie będziesz tego potrzebował) lub regał (demontowalny w razie awarii). Ja mam 287cm na to dostępne. Pralkę z suszarką możesz też wrzucić do łazienki 200cm.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Zmieniłem projekt, teraz jest coś takiego:



    Z łazienki zniknął prysznic. Teraz w domu mamy samą wannę ze szklanym parawanem i takie coś nam w zupełności wystarcza. Nie ma sensu mieć wanny i prysznica w jednym pomieszczeniu, dwie osoby i tak naraz nie będą mogły się myć.
    Generalnie bardzo fajny projekt. Też projektuję sobie bardzo podobną stodołę. Tylko wymiary 18x7,5m ze względu na wąską działkę.

    Teraz w mieszkaniu też tak mam, prysznic w wannie.
    Dlatego jednym z pierwszych założeń domu było oddzielna wanna i prysznic - nie ma nic bardziej komfortowego na co dzień jak prysznic w kabinie 90x90 typu walk-in (wanna od czasu do czasu dla relaksu). Im człowiek starszy tym ten komfort robi się większy. Ale wiadomo, każdy ma inne przyzwyczajenia i potrzeby. Więc skoro już wydaje się kupę kasy na chałupę to należy zadbać, by maksymalizować swój własny komfort a nie nikogo innego.
    Ale wypowiem się na temat własnego gustu Co do układu łazienka/WC najbardziej podoba mi się ta wersja:

    Załącznik 440949

    Tu może bym się zastanowił nad zmianą miejscami wanny i muszli wc. Wykorzystałbym tą wnękę od strony pom.gosp. by w ścianie schować stelaż, albo cofnąć nieco geberit, a powstałą wnękę powyżej zabudować.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #24

    Domyślnie

    Przerobione




  5. #25

    Domyślnie

    Witam,

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Przestrzeń w głębi na postawienie/zawieszenie suszarki (chociaż jak będziesz miał suszarkę bębnową to nie będziesz tego potrzebował) lub regał (demontowalny w razie awarii). .
    Nie calkiem sie z tym zgadzam. Nie wszystkie rzeczy wysuszam na wior, niektore, jak spodnie, czy jakies bluzki, wole zostawic leciutko wilgotne na wieszakach, to po doschnieciu nie wymagaja prasowania. Dobrze jest przewidziec jakies miejsce na zahaczenie kilku wieszakow

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Dla mnie wystarczy je wyjąć na ciepło i zawiesić albo złożyć od razu aby były równe.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  7. #27

    Domyślnie

    Pierwsze kroki w celu budowy poczynione.

    Znalazłem geodetę, który kompletuje wszystkie papiery do złożenia wniosku o warunki zabudowy. Później kolejnym etapem będzie podzielenie działki teściów i przepisanie na mnie i żonę 12 arów.

    Jestem też w trakcie poszukiwań architekta. Rozmawiałem już z kilkoma, ceny w przedziale 8-16 tyś zł. Mam też znajomą po studiach, nie ma uprawnień jeszcze, ale pracuje w biurze architektonicznym i miałby kto przybić pod tym pieczątkę. Ma zrobić wycenę
    Ostatnio edytowane przez L.mArK ; 28-02-2020 o 10:07

  8. #28

    Domyślnie

    Żona stwierdziła, że nie wyobraża sobie domu bez spiżarni przy kuchni. W związku z tym musiałem wydłużyć budynek. Obecnie ma wymiary 17,45 x 9,43m i powierzchnię użytkową 120m2.

    Zamieniłem też miejscami mniejszą łazienkę z pomieszczeniem gospodarczym, jest do niej bliżej z salonu.






  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cześć! Będę śledził poczynania do budowy domu.

    Jakie masz plany na realizację domu? "Tymi ręcami" czy ekipą/ekipami? Warunki zabudowy jest bardzo prosto zdobyć, potrzeba raptem kilka godzin na zdobycie mapek i kolejne kilka godzin jak już będziesz miał mapki by zawieźć papiery do gestorów sieci, a następnie złożyć wniosek o warunki z uzyskanymi promesami od gestorów. Prosta sprawa moim zdaniem i szkoda angażować kogoś kto weźmie za to >700 zł.

    Widzę, że domek już wkracza w rozmiary 120 m, a startowałeś z 110 (12% mniejszy). U mnie też się rozrósł, ale się ustabilizował. Zaczynałem też jakoś od 110 m, a później zaczęło rosnąć. Nadal patrzę z łezką w oku na domy z serii Ekonomiczny, które mają max 116 m2, ale niestety wielokrotne próby zmieszczenia się na nim z moim wyobrażeniem od domu kończyły się porażką. Po 4-tej próbie stwierdziłem, że naprawdę nie ma sensu zmniejszać domu bo później możemy żałować.

    Moje uwagi na ten moment, ale to przez pryzmat mojego projektu więc weź na to poprawkę.

    1) Czy planujecie kiedyś mieć książki w formie fizycznej? Jeśli tak, to gdzie będziecie je trzymać?
    2) Czy żona lubi gotować? Jeśli tak, to gdzie będzie przechowywać książki kucharskie?
    3) Gdzie stanie choinka zimą?
    4) Dolna wnęka spiżarni bardzo mała. Przydałoby się moim zdaniem zrobić ją na 30 cm, tak aby zmieścił się tam pełnowymiarowy regał.
    5) Czy będziecie korzystać z mikrofali? Gdzie stanie? My mamy w planie spiżarnię z wejściem od kuchni i chcemy mikrofalę wyrzucić do spiżarni. Tańsza w zakupie niż do zabudowy, a planujemy i tak rzadko korzystać.
    6) Ekspertem od wiatrołapów nie jestem, ale wyrównałbym w miarę możliwości drzwi wejściowe z drzwiami wiatrołapu zmniejszając przestrzeń z lewej strony wiatrołapu. Wtedy przy otwartych drzwiach będzie tam więcej miejsca... Tak mi się wydaje. Alternatywnie rozważyłbym otwarcie wiatrołapu na salon wtedy mogłoby być wygodnie.
    7) Czy planujesz strych na graty? Jeśli tak, to gdzie znajdzie się wyłaz?
    Jakiej szerokości będzie wejście do kabiny prysznicowej? Wydaje mi się, że minimum to 80 cm żeby ciężarnej kobiecie wygodniej się wchodziło, a czasem pewnie trzeba pomóc czy coś, ale może się mylę.
    9) Jakiej szerokości jest to łóżko w pokoju dziecięcym? Zauważyłem, że w planach gotowych domów preferowane są takie pojedyncze łóżka, ale w praktyce to nie wiem jak to wygląda. Ja mam w domu rodziców od zawsze kanapę rozkładaną (taką tanią 500-700 zł), która po rozłożeniu ma 120 cm. W takim przypadku nie możliwym będzie otwarcie okna. Chyba, że ma być tylko uchylne to nie będzie problemu.
    10) O ile w pokojach dzieci szafa wydaje się być szeroka jak na użytek jednej osoby, to w przypadku sypialni 185 cm wydaje mi się tak o połowę za krótka. Obecnie mamy 320 w mieszkaniu i jako tako się mieścimy bo jeszcze trzymamy tam odkurzacz, który zajmuje mega dużo miejsca. Ale gdzie żona będzie trzymała te wszystkie sukienki, koszule i inne?
    11) Mojej narzeczonej nie marzy się toaletka, ale ją zaplanowałem w garderobianej części sypialni ponieważ obecnie maluje się przy biurku, gdzie pracujemy, ponieważ nie ma lepszego miejsca co kończy się tym, że lustereczko z kosmetykami zostaje na biurku
    12) Oboje jesteśmy fanami prysznica i nienawidzimy naszej wanny z parawanem szklanym. Z tego powodu wolelibyśmy mieć prysznic w łazience bliżej sypialni, ale to my
    13) Okno w salonie jest jakiej szerokości? Jak planujesz je podzielić? Ostatnio badałem z producentem okien alternatywne okno 450x230 zamiast HS i poprosiłem do wyceny okno 450x230 dzielone w proporcji 90/360, zwykłe drzwi + niepodzielny fix. Pan szczerze odradzał mi takie rozwiązanie ze względu na ogromne koszty okna Fix, którego grubość szyb miałaby być 8 mm oraz przez rozwierane drzwi okno mocno by pracowało i zasadniczo nie dałby gwarancji na takie okno po zamontowaniu. Ceny podobne lub większe jak HST o tych samych wymiarach.

    Gdzie się budujesz?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Powodzenia z budową.

    Z własnego doświadczenia proponuję zastanowić się nad :

    - oddzielenie kuchni od salonu
    - dziś dałbym ogrzewanie podłogowe w płycie a nie wylewce.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    Cześć! Będę śledził poczynania do budowy domu.

    Jakie masz plany na realizację domu? "Tymi ręcami" czy ekipą/ekipami? Warunki zabudowy jest bardzo prosto zdobyć, potrzeba raptem kilka godzin na zdobycie mapek i kolejne kilka godzin jak już będziesz miał mapki by zawieźć papiery do gestorów sieci, a następnie złożyć wniosek o warunki z uzyskanymi promesami od gestorów. Prosta sprawa moim zdaniem i szkoda angażować kogoś kto weźmie za to >700 zł.
    Mam zamiar budować własnymi rękami + pomoc brata, szwagra, ojca, teścia itp
    Budowa będzie tuż za płotem, nie będę tracił czasu i pieniędzy na dojazdy. Dodatkowo mam gdzie mieszkać w miarę dobrych warunkach więc mogę budować 2-4 lata do wprowadzenia.

    Wziąłem geodetę do załatwienia warunków ponieważ przy okazji będzie wydzielana działka 1200m2 z większej która ma 1ha (darowizna od teściów).

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    Widzę, że domek już wkracza w rozmiary 120 m, a startowałeś z 110 (12% mniejszy). U mnie też się rozrósł, ale się ustabilizował. Zaczynałem też jakoś od 110 m, a później zaczęło rosnąć. Nadal patrzę z łezką w oku na domy z serii Ekonomiczny, które mają max 116 m2, ale niestety wielokrotne próby zmieszczenia się na nim z moim wyobrażeniem od domu kończyły się porażką. Po 4-tej próbie stwierdziłem, że naprawdę nie ma sensu zmniejszać domu bo później możemy żałować.
    Na początku chcieliśmy max 100m2, ale okazało się, że z czwartą "sypialnią" jest to niemożliwe. Pracuję w domu, 5-10 dni w miesiącu, muszę mieć na to dodatkowy pokój (komputer stacjonarny, regał na dokumenty itp). Mógłbym wprawdzie zejść do 110m2 ale wtedy pozostaje jedna łazienka (bez osobnego WC) i małe pomieszczenie gospodarcze a muszę w nim pare rzeczy zmieścić. Dodatkowo salon musi być taki żeby zmieścił stół rozkładany do 4m. Mam dużą rodzinę, czworo rodzeństwa, żona dwóch braci, minimum kilkanaście osób i to nie od święta


    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    7) Czy planujesz strych na graty? Jeśli tak, to gdzie znajdzie się wyłaz?
    Jakiej szerokości będzie wejście do kabiny prysznicowej? Wydaje mi się, że minimum to 80 cm żeby ciężarnej kobiecie wygodniej się wchodziło, a czasem pewnie trzeba pomóc czy coś, ale może się mylę.
    9) Jakiej szerokości jest to łóżko w pokoju dziecięcym? Zauważyłem, że w planach gotowych domów preferowane są takie pojedyncze łóżka, ale w praktyce to nie wiem jak to wygląda. Ja mam w domu rodziców od zawsze kanapę rozkładaną (taką tanią 500-700 zł), która po rozłożeniu ma 120 cm. W takim przypadku nie możliwym będzie otwarcie okna. Chyba, że ma być tylko uchylne to nie będzie problemu.
    10) O ile w pokojach dzieci szafa wydaje się być szeroka jak na użytek jednej osoby, to w przypadku sypialni 185 cm wydaje mi się tak o połowę za krótka. Obecnie mamy 320 w mieszkaniu i jako tako się mieścimy bo jeszcze trzymamy tam odkurzacz, który zajmuje mega dużo miejsca. Ale gdzie żona będzie trzymała te wszystkie sukienki, koszule i inne?
    11) Mojej narzeczonej nie marzy się toaletka, ale ją zaplanowałem w garderobianej części sypialni ponieważ obecnie maluje się przy biurku, gdzie pracujemy, ponieważ nie ma lepszego miejsca co kończy się tym, że lustereczko z kosmetykami zostaje na biurku
    12) Oboje jesteśmy fanami prysznica i nienawidzimy naszej wanny z parawanem szklanym. Z tego powodu wolelibyśmy mieć prysznic w łazience bliżej sypialni, ale to my
    13) Okno w salonie jest jakiej szerokości? Jak planujesz je podzielić? Ostatnio badałem z producentem okien alternatywne okno 450x230 zamiast HS i poprosiłem do wyceny okno 450x230 dzielone w proporcji 90/360, zwykłe drzwi + niepodzielny fix. Pan szczerze odradzał mi takie rozwiązanie ze względu na ogromne koszty okna Fix, którego grubość szyb miałaby być 8 mm oraz przez rozwierane drzwi okno mocno by pracowało i zasadniczo nie dałby gwarancji na takie okno po zamontowaniu. Ceny podobne lub większe jak HST o tych samych wymiarach.
    7. tak, będzie strych. Właz jedynie w korytarzu
    8. tutaj jeszcze tak tego dokładnie nie mierzyłem
    9. Standardowe łóżko jednoosobowe to 90cm, sam na takim spałem. Mam zapas na łóżko max 100cm.
    10. Dodatkowa szafa będzie w gabinecie.
    11. Toaletka wejdzie między szafą a łóźkiem
    12. Tutaj raczej nie mam jak zmienić
    13. W salonie 3mFIX + 90cm otwierane drzwi balokowe, drugie przy kuchni 2m FIX
    Ostatnio edytowane przez L.mArK ; 29-02-2020 o 14:36

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Obawiam się, że fix 300x230 czy coś podobnego to będzie już w szybie 8 mm.

    Twój plan jest mega podobny do odwróconego Ekonomicznego 5. Patrzałeś czy aby się nie nada?


  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Fix do 3,5m robi się z 6mm.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    1) Czy planujecie kiedyś mieć książki w formie fizycznej? Jeśli tak, to gdzie będziecie je trzymać?
    2) Czy żona lubi gotować? Jeśli tak, to gdzie będzie przechowywać książki kucharskie?
    3) Gdzie stanie choinka zimą?
    4) Dolna wnęka spiżarni bardzo mała. Przydałoby się moim zdaniem zrobić ją na 30 cm, tak aby zmieścił się tam pełnowymiarowy regał.
    5) Czy będziecie korzystać z mikrofali? Gdzie stanie? My mamy w planie spiżarnię z wejściem od kuchni i chcemy mikrofalę wyrzucić do spiżarni. Tańsza w zakupie niż do zabudowy, a planujemy i tak rzadko korzystać.
    6) Ekspertem od wiatrołapów nie jestem, ale wyrównałbym w miarę możliwości drzwi wejściowe z drzwiami wiatrołapu zmniejszając przestrzeń z lewej strony wiatrołapu. Wtedy przy otwartych drzwiach będzie tam więcej miejsca... Tak mi się wydaje. Alternatywnie rozważyłbym otwarcie wiatrołapu na salon wtedy mogłoby być wygodnie.
    7) Czy planujesz strych na graty? Jeśli tak, to gdzie znajdzie się wyłaz?
    Jakiej szerokości będzie wejście do kabiny prysznicowej? Wydaje mi się, że minimum to 80 cm żeby ciężarnej kobiecie wygodniej się wchodziło, a czasem pewnie trzeba pomóc czy coś, ale może się mylę.
    9) Jakiej szerokości jest to łóżko w pokoju dziecięcym? Zauważyłem, że w planach gotowych domów preferowane są takie pojedyncze łóżka, ale w praktyce to nie wiem jak to wygląda. Ja mam w domu rodziców od zawsze kanapę rozkładaną (taką tanią 500-700 zł), która po rozłożeniu ma 120 cm. W takim przypadku nie możliwym będzie otwarcie okna. Chyba, że ma być tylko uchylne to nie będzie problemu.
    10) O ile w pokojach dzieci szafa wydaje się być szeroka jak na użytek jednej osoby, to w przypadku sypialni 185 cm wydaje mi się tak o połowę za krótka. Obecnie mamy 320 w mieszkaniu i jako tako się mieścimy bo jeszcze trzymamy tam odkurzacz, który zajmuje mega dużo miejsca. Ale gdzie żona będzie trzymała te wszystkie sukienki, koszule i inne?
    11) Mojej narzeczonej nie marzy się toaletka, ale ją zaplanowałem w garderobianej części sypialni ponieważ obecnie maluje się przy biurku, gdzie pracujemy, ponieważ nie ma lepszego miejsca co kończy się tym, że lustereczko z kosmetykami zostaje na biurku
    12) Oboje jesteśmy fanami prysznica i nienawidzimy naszej wanny z parawanem szklanym. Z tego powodu wolelibyśmy mieć prysznic w łazience bliżej sypialni, ale to my
    13) Okno w salonie jest jakiej szerokości? Jak planujesz je podzielić? Ostatnio badałem z producentem okien alternatywne okno 450x230 zamiast HS i poprosiłem do wyceny okno 450x230 dzielone w proporcji 90/360, zwykłe drzwi + niepodzielny fix. Pan szczerze odradzał mi takie rozwiązanie ze względu na ogromne koszty okna Fix, którego grubość szyb miałaby być 8 mm oraz przez rozwierane drzwi okno mocno by pracowało i zasadniczo nie dałby gwarancji na takie okno po zamontowaniu. Ceny podobne lub większe jak HST o tych samych wymiarach.
    1. Ja mam dużo książek, które uwielbiam, ale zdecydowaną większość trzymam w gabinecie, a dziecięce w pokoju córeczki, a nie w salonie. W salonie właśnie chciałam absolutne minimum mebli. To jest kwestia indywidualna.
    5. Z doświadczenia wieloletniego - jak masz mikrofalę, to używasz jej do szybkiego, wygodnego podgrzania czegoś (mleko na kakao czy do płatków, obiad, zupa, zapiekanka na kolację). Wchodzenie do spiżarki w tym celu (zwłaszcza jeżeli między kuchnią a spiżarką będą drzwi) przekreśli sens posiadania mikrofalówki. Zwłaszcza, jeżeli z mikrofali będzie korzystać samodzielnie już dziecko - ile zupy z talerza niepotrzebnie wyleje po drodze? Tańszą mikrofalę “zwykłą” możesz trzymać gdzieś w kącie na blacie, albo zabudować. Ale wywalanie jej do innego pomieszczenia - moim zdaniem - nie ma sensu.
    8. Fajne są kabiny prysznicowe z ruchomymi ściankami. Składasz, gdy nie korzystasz. Gdy wchodzisz, także możesz “rozsunąć” na szerzej, a potem zamknąć po wejściu. Minus - montaż musi być zrobiony dobrze, żeby nie przeciekało. Ale i tak wartają rozważenia. Chociaż w tym projekcie chyba w ogóle nic nie dałoby
    9. Kanapa rozkładana jako podstawowe łóżko dziecka to ZŁO. Po prostu. Ja rozumiem, skąd się wzięła popularność kanap - małe mieszkania, mało miejsca, konieczność łączenia wielu funkcji w jednym meblu (sen w nocy, relaks, kanapa w dzień). Ale - nie po to buduje się dom i dedykowane pokoje dla dzieci, by im kazać spać wiele lat na rozkładanych kanapach. Dla dziecka tylko i wyłącznie normalne łóżko z normalnym materacem. I pokój dla dziecka powinien to od razu uwzględniać, już na poziomie projektu.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Nayri – dzięki za tip odnośnie łózka. Jeśli chodzi o dziecko we wczesnym wieku to rzeczywiście lepsze jest pojedyncze łóżko, które jest zawsze zaścielone. Ja swoim komentarzem kierowałem się swoim doświadczeniem i projektem domu, gdzie jak odwiedzam rodziców to przyjeżdżam z narzeczoną. Fajnie jest wtedy mieć możliwość wstawienia większego rozkładanego łóżka do pokoju "dziecka". W przypadku miejsca na łóżko 100-110 cm może być ciężko zmieścić łóżko na 120 cm i np. nadal mieć możliwość otworzenia okna lub drzwi. Ewentualnie trzeba zrobić większe przemeblowanie. Fajnie jest się na to przygotować jak już się myśli tak długofalowo.
    Ostatnio edytowane przez tomkowz ; 02-03-2020 o 21:08

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    Obawiam się, że fix 300x230 czy coś podobnego to będzie już w szybie 8 mm.
    W sobotę przechodziłem obok salonu ze stolarką okienną, wstąpiłem i zapytałem o cenę FIXa o długości 300cm+drzwi 100cm.
    Poniżej dwie wyceny, fix w całości lub podzielony na pół. Spodziewałem się wyższej kwoty, ale też nie wiem czy to dobre okna, jeszcze się nie zagłębiałem w temat.






    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    Twój plan jest mega podobny do odwróconego Ekonomicznego 5. Patrzałeś czy aby się nie nada?

    Wzorowałem się na ekonomicznym 2A, w sumie może bym się na niego zdecydował ale nie pasuje mi wejście narożne z podcieniem. Dodatkowo nie zmieszczę w salonie stołu rozłożonego do 4m.


  17. #37

    Domyślnie

    Chwilę mnie tu nie było.
    Złożyliśmy wniosek o warunki zabudowy i czekamy.

    Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii odnośnie kanalizacji i wodociągu. Będę musiał zrobić przyłącz o długości 100m, wszystko po działce teścia więc żadnych problemów. Niestety po drodze trzeba przeciąć dwa przyłącza gazowe + rurę gazową 400. Firmy wyceniają to na 20-30 tyś zł.
    Ale jest szansa na zmniejszenie tych kosztów. 200 metrów za naszą działką jeden gościu kupił kawał pola, podzielił to na 10 działek i potrzebuje tam dociągnąć media, może to zrobić tylko od nas, w sumie ok 300m. Sprawa zaczęła się i zarazem zakończyła 10 lat temu. Teść postawił mu warunek, że wyrazi zgodę jeśli ten za darmo postawi 3 studzienki pod trzy domy na naszej działce, po drodze tego przyłącza. Niestety tamten się nie zgodził i działki stoją puste. Teraz otrzymał zawiadomienie z urzędu o naszych WZ i dzwonił, że chce jeszcze raz podejść do tematu
    Na jakich warunkach się zgodzić? Myślicie, że teść miał rację czy jednak powinniśmy mieć jakiś udział w kosztach?

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Niech coś zaproponuje, w ciągu 10 lat wartość działek raczej poszła do góry, więc powinno mu zależeć bardziej. Z kolei przy takich kosztach z Twojej strony brak porozumienia, które dawałoby jakiekolwiek oszczędności, byłby wyjątkowo niefortunny.

  19. #39

    Domyślnie

    Znalazłem projektanta, zaczął robić projekt ale proponuje płytę fundamentową bez ogrzewania, podłogówka w wylewce. Zacząłem się nad tym zastanawiać i już sam w sumie nie wiem. Będzie PC i chciałbym grzać wyłącznie w drugiej taryfie.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Domy w dzisiejszych standardach energetycznych nie mają najmniejszego problemu aby grzać tylko w drugiej taryfie, nawet z wylewką 6cm. Chociaż odrobinę akumulacji by nie zaszkodziło, np grubsza posadzka albo jakieś ściany z silikatów/betonu. Dla samoroba płyta bez ogrzewania jest prostsza i na pierwszy raz ciężko osiągnąć zadowalającą jakość powierzchni płyty aby była "na gotowo". Cenowo ogrzewanie w płycie i w późniejszej wylewce wychodzą samorobnie kosztowo tak samo jak masz pod płytą XPS. Dobra ekipa od posadzek zrobi Ci posadzke w 1 dzień z dokładnością do +-1mm.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony