dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 140
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jest otok z bednarki ocynkowanej, ale dodatkowo ze zbrojenia płyty wyprowadzone są "wąsy" do połączenia ze zwodami (tak to się nazywa?) schodzącymi z dachu.
    Zbrojenie płyty będę miał z kompozytu to raczej nic z niej nie wyprowadzę.

  2. #122

    Domyślnie

    W takim przypadku musiałbyś dać kratę z bednarki (oka min 10x10m wg opracowania, które podlinkowałem wcześniej) i od tej kraty wyprowadzić wąsy.
    Ja tak zrobiłem mimo, że mam zbrojenie tradycyjne. Przymocowanie samego wąsa do zbrojenia na rogu niewiele da, bo pręty przecież są wiązane drutem, nie zapewnia to odpowiedniego połączenia elektrycznego.

    Za 44m czarnej bednarki w płytę dałem w tamtym roku ok 200 pln, koszt właściwie żaden przy skali kosztów budowy domu.

  3. #123

    Domyślnie

    Wykop pod płytę mam na głębokość 50-70 cm. Wykopać do okoła głębiej? Czym wtedy ją zasypać, piaskiem czy ziemią którą wykopię?

  4. #124

    Domyślnie

    Po deszczach w końcu działka na tyle wyschła, że dało się wjechać ciężkimi autami.
    Dwa dni okienka pogodowego i podbudowa pod płytę gotowa.



    Weszło ok 300 ton ziemi co daje 6400 zł. Dosyć sporo, liczyłem na mniej. Ale już po wyznaczeniu poziomu podbudowy okazało się, że działka ma spadek ok 50cm. Z jednej strony trzeba było jeszcze wykopać, a z drugiej już było za dużo o jakieś 50 cm. Dodatkowo z dwóch stron przybiłem burty wyznaczające poziom. Dałem je jakieś 50 cm od wykopu więc znowu poszło ziemi więcej. Drugi raz zaplanowałbym to dokładniej przed rozpoczęciem kopania. Na oko nie wyglądało, że jest taki spadek

    Teraz tylko jeszcze ściągnąć po całości, są różnice ok 1cm. Mam 4 metrowy profil aluminiowy, prowadnice wypoziomowane wzdłóż podbudowy. Natomiast już tak całkiem dokładnie to będę podsypywał po kilka mm jak będę kładł styropian.












    Te prowadnice z desek mam zamiar zostawić tam na zawsze.
    Ostatnio edytowane przez L.mArK ; 13-05-2021 o 12:05

  5. #125

    Domyślnie

    Wyrównałem podbudowę i geodeta wytyczył budynek. Na 18m podbudowy mam 1 cm różnicy. Równać teraz czy wylać tak płytę a różnicę zniwelować pierwszą warstwą pustaków? Tak chyba będzie łatwiej.

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Wyrównałem podbudowę i geodeta wytyczył budynek. Na 18m podbudowy mam 1 cm różnicy. Równać teraz czy wylać tak płytę a różnicę zniwelować pierwszą warstwą pustaków? Tak chyba będzie łatwiej.
    A nie możesz wylać płyty w poziomie?

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A nie możesz wylać płyty w poziomie?
    Mam już gotowe elki z xpsa na burty.

  8. #128

    Domyślnie

    Mam pytanie, może ktoś będzie w stanie szybko odpowiedzieć.

    Zakopuję kanalizację, rury będą wystawać 5cm ponad płytę. Może tak być?
    Później pójdzie jeszcze 10cm styro i 10cm wylewki.

  9. #129

    Domyślnie

    Ja dałem 5 cm poniżej płyty (zabezpieczone przy zalewaniu odpadami z rury 160) i teraz przy murowaniu ścianek działowych jestem z tego rozwiązania zadowolony, bo redukcją wyjdę już idealnie przy ścianie i nie będę musiał rzeźbić w styro, żeby obudować wyjście kanalizacji.

  10. #130

    Domyślnie




    W końcu ruszyłem z płytą fundamentową. Burty zamierzam jeszcze przed zalaniem obsypać ziemią, bo i tak teren będzie później dookoła podnoszony.

    Zabezpieczać czymś XPS czy po prostu obsypać?

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Zabezpieczać czymś XPS czy po prostu obsypać?
    Czytaj to i kolejne posty.
    Izodom ma w swoich kształtkach do płyty wytłoczenie, żeby włożyć tam profile stalowe. Jak nie to, to zadbaj, żeby podparcie było solidne i MOCNO trzymało linie prostą opierając się naporowi dużej masy betonu.

  12. #132

    Domyślnie

    Jutro skończę pewnie pierwszą warstwę. Szczelnie wszystko pianuję więc trochę z tym schodzi. Na drugą warstwę pójdzie 5cm EPS 200.


  13. #133
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Vlad84

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Grójec
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć.
    Jak obliczyłeś zbrojenie z kompozytu ? Czy używałeś jakiś przelicznik prętów żebrowanych stalowych na pręty z kompozytu?

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vlad84 Zobacz post
    Cześć.
    Jak obliczyłeś zbrojenie z kompozytu ? Czy używałeś jakiś przelicznik prętów żebrowanych stalowych na pręty z kompozytu?
    Sorki, że dopiero odpowiadam.
    Zarówno konstruktor jak i kierownik budowy stwierdzili, że w tym przypadku mogę spokojnie zamienić stal na kompozyt bez żadnych przeliczeń. Stal fi12 zastępuje kompozyt fi10, a fi10 zastępujemy fi8.

    Wieniec też będę robił z kompozytu, ale już słupy i podciąg nad dużym fixem będą ze stalą.

  15. #135
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Vlad84

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Grójec
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Sorki, że dopiero odpowiadam.
    Zarówno konstruktor jak i kierownik budowy stwierdzili, że w tym przypadku mogę spokojnie zamienić stal na kompozyt bez żadnych przeliczeń. Stal fi12 zastępuje kompozyt fi10, a fi10 zastępujemy fi8.

    Wieniec też będę robił z kompozytu, ale już słupy i podciąg nad dużym fixem będą ze stalą.
    Dzięki za odpowiedź.
    Zastanawiam się, jakie byłyby wyniki obliczeń, gdyby konstruktor zmienił moduł gięcia z 200 Gpa (moduł do stali) na 60 Gpa (moduł do kompozytu).

    Też planuje zmienić w projekcie stal na pręt kompozytowy. Mam w projekcie - płyta fundamentowa 12m x 8m grubości 20cm siatka stal zbrojeniową fi 12, oczko- góra 16cm dół 17cm (2,2 tony stali - 23kg/m2) - gdybym zmienił na pręt kompozytowy to wyszło by na 25% taniej.

    Na kiedy planujesz roboty zbrojeniowe?

    Życzę Powodzenia w dalszej budowie domu.
    Ostatnio edytowane przez Vlad84 ; 12-11-2021 o 15:12

  16. #136

    Domyślnie

    Jestem już na etapie wieńca, ale z braku czasu nie uzupełniałem dziennika. Wrzucę dzisiaj zdjęcia z opisem z budowy płyty.

  17. #137
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Vlad84

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Grójec
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Jestem już na etapie wieńca, ale z braku czasu nie uzupełniałem dziennika. Wrzucę dzisiaj zdjęcia z opisem z budowy płyty.
    Prawdopodobnie będziesz pierwszy na FM kto zbudował płytę z prętów kompozytowych. Z niecierpliwością czekam na zdjęcia z budowy.

  18. #138

    Domyślnie

    W końcu wstawiam opis płyty

    1. Ułożenie kanalizacji









    2. Ułożenie styropianu.
    Z oszczędności na sam dół dałem 5cm XPS i na to 5cm EPS. Burty od zewnątrz XPS 5cm, środek 15cm grafitu.
    Spód szczelnie klejony, mam nadzieję, że nic tam się nie będzie działo.














  19. #139

    Domyślnie

    3. Zbrojenie

    Użyłem kompozytu, wyszło prawie połowę taniej niż stal.


    Belki obwodowo, środek podwójna siatka.













    4. Zalewanie

    Użyłem betonu samozagęszczalnego. Praktycznie sam się rozlewał i nie trzeba było zacierać.

    Ostatnio edytowane przez L.mArK ; 11-03-2022 o 14:42

  20. #140

    Domyślnie

    Podsumowanie kosztów płyty fundamentowej:

    XPS i EPS 5 864,87 zł
    Zbrojenie kompozytowe 5 481,86 zł
    Gotowe strzemiona 400szt 380,00 zł
    Folia PE 0.3mm 186,00 zł
    Taśma do folii 44,00 zł
    Drut wiązałkowy 7500szt 142,50 zł
    Pianka Fischer 12szt+czyścik 206,00 zł
    Paliwo do koparki 300,00 zł
    Dystanse zbrojeniowe PCV 170,00 zł
    Gwoździe 15,16 zł
    Bednarka 390,00 zł
    Pospółka 6 420,00 zł
    Beton 10 600,00 zł
    Rury do kanalizacji 989,93 zł
    Pianka Soudal 5szt + czyścik 174,99 zł
    deski na szalunki 400,00 zł
    Zbrojenie kompozytowe 2 666,10 zł
    Stal na elki 400,00 zł
    drut wiązałkowy 1000 szt 100,00 zł
    Dystanse zbrojeniowe PCV 184,00 zł

    Łącznie 35115 zł

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony