dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Styropian nie tłumi dzwięków. Wysuwając 4cm zmniejszam powierzchnie styku okno-piana-mur o 4 cm po głębokości, wysuwając o 8 do zera. Mieszkam w mieście w dodatku koło lini kolejowej, pociągi sygnalizuja to 90dB około. Wszystko co pogarasza akustykę dookoła okna jest niewskazane.
    Poszerzenie klei się na idealnie wypoziomowane podłoże, a normalny montaż robią na klinach i piana dołem, tak? Czyli niezależnie co wybiorę i tak wysokość będzie podobna ale poszerzenie dale mi pewniejsze podparcie, mniejsze prawdopodobienstwo bananow w przyszłości?
    Taras mam zadaszony , może być wyżej. W pozostałych oknach nie będzie tarasu tylko jakieś zejście, (drewniany schodek?) na trawę/ opaskę. Chodzi tylko o to żeby mi dziecko non stop przez dom na pole nie latało z koleżankami tam i nazad, mam niewychodzące koty.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Poszerzenia się nie klei
    Klei się purenit czy klinaryt
    Dla 2 cm poszerzenia gra wogole nie warta świeczki
    Zrobić taras z desek jak już Kazein zasugerował. Pozostaje pomysł jak zrobić by odwodnienia spełniały swoją funkcję i zarazem mając ile można ociepleniem na ościeżnice

    Nie przesadzajmy z tym małym tlumieniem dzwiekow styropianu
    Chalupe ocieplasz wełna?
    Akustyka domu jest o wiele bardziej skomplikowaną i dotyczy nie tylko otworów ale też wentylacj czy materialu ocieplenia

  3. #23

    Domyślnie

    Dzieki jareko za rozjaśnienie pewnych kwestii. Nie przesadzajmy z tym ocieplaniem wełną , dom mam z silikatów między innym dla akustyki., dołożenie wełny niewiele by juz dało. Zastanawiałam sie nawet czy dookoła okien nie obrobić wełną ale mogło by to dać nieprzewidywalne efekty wizualne po położeniu tynku. To jest sytuacja podobna do rozszczelnienia okna, wystarczy niewielka szpara a dzwięk zaczyna się super nieść. Musi być ciągłość izolacji akustycznej dlatego nawet cienkie paski styro odpadają. Teraz szukam ciepłych listew podparapetowych ale takich max 3,5cm wtedy dosunę parapet 3cm i pozbęde się możliwości przenoszenia dzwięków przez xps.

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli nie warto iść w klinaryt który jak widzę jest straszne drogi? Czy poszerzenia można wykonać tez w oknach aluminiowych? Czy boczne poszerzenia tez zmniejszają mostki termiczne? Ja u siebie zostawiłem pod nadproża. 21 cm na poszerzenia na których będą mocowane rolety. Ale później zobaczyłem że ludzie tez montują purenit (klejony oczywiście) tylko nie wiem czy to rozwiązanie jest stabilniejsze. U mnie są dwa okna narożne z czego jedne do drzwi tarasowe oraz oszklony cały wykusz z narożnymi oknami, więc na pewno jest to duza masa i to od strony poludniowej. Tylko chciałbym isc w aluminium z uwagi na trwałość, możliwość stosowania cieńszych ram czy nawet ukrytych skrzydeł. Ale nie wiem czy aluminiowe okna występują z poszerzeniami.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Miałem ten sam dylemat, płyta grzana, xps na obwodzie 2,5 cm powyżej poziomu płyty. Po różnych opiniach, pod ciąłem
    m na szer. ok 82 mm gł 40 mm, pod poszerzenie 30 mm, pod drzwi wyjściowe ciąłem na 30 mm tak aby poszerzenie 30 mm lekko wychodziło powyżej płyty. Cięcie kątówką 125 mm, kucie młotem parkside Lidl 1500 W 5 J

  6. #26

    Domyślnie

    A czy warto zamontować boczne poszerzenia z puenitu/klinarytu o szerokości powiedzmy 2-4 cm na głębokość ościeżnicy?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    A czy warto zamontować boczne poszerzenia z puenitu/klinarytu o szerokości powiedzmy 2-4 cm na głębokość ościeżnicy?
    Od wewnątrz? To tynk wejdzie w światło drzwi. A od zewnątrz to styropianem/wełną wyjeżdżasz na ościeżnicę.

  8. #28

    Domyślnie

    Chodzi o coś takiego


  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Chodzi o coś takiego

    Możesz zaznaczyć te boczne poszerzenia?

  10. #30

    Domyślnie

    To samo co na dole tylko że w bocznych ościeżnicach okien.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    To samo co na dole tylko że w bocznych ościeżnicach okien.
    Znaczy chcesz węższe okno i uzupełnić poszerzeniem? Nie lepiej szersze okno?

  12. #32

    Domyślnie

    Czy węższe to nie wiem, profil okna nie będzie slim. Raczej 85mm. Jedynie myślę czy nie zastosować wąskich prowadnic slim do rolet, co pozwoli mi więcej styropianem wejść na ościeżnicę? Ale czy wtedy skrzynka rolet też będzie węższa? Bo jeśli nie to nie będę mógł więcej wejść styropianem bo klapa rewizyjna nie może być zasłonięta

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Czy węższe to nie wiem, profil okna nie będzie slim
    Co chcesz osiągnąć, bo chyba nie rozumiem. Zamówiłeś okna bez pomiarów i masz za szerokie otwory? Czy chcesz zastąpić pianę/taśmy rozprężne purenitem?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co chcesz osiągnąć, bo chyba nie rozumiem. Zamówiłeś okna bez pomiarów i masz za szerokie otwory? Czy chcesz zastąpić pianę/taśmy rozprężne purenitem?
    Niektórzy kombinują sposoby ze zmniejszaniem mostków termicznych. Ten wydaje się być poprawny technicznie, ale czy jest sens?
    Różnica między oknem dwu- a trzyszybowym jest kolosalna (w Uw). Różnica w profilach 70 a 80mm jest wyraźna na papierze, ale w rachunkach niemal pomijalna.
    Likwidacja mostków jest wręcz niezauważalna w tym rachunku. No chyba że ktoś dąży do ideału..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Niektórzy kombinują sposoby ze zmniejszaniem mostków termicznych. Ten wydaje się być poprawny technicznie, ale czy jest sens?
    A purenit nie ma lambdy ponad 2x gorszej od zwykłej pianki montażowej (purenit 0,08 a pianka montażowa 0,036)?
    Jak już walczyć z mostkiem, to Polynor - lambda 0,03 i do tego jest to piana ZK więc jest też paro i hydroizolacją. Tylko problem z aplikacją może być.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Niektórzy kombinują sposoby ze zmniejszaniem mostków termicznych.
    Rzeczywiście kombinują, a na dodatek kombinują przedwcześnie. W sprawie mostków i kombinacji pozwolę sobie dorzucić własne trzy gorsze:

    1. Aby obliczyć wartość mostka cieplnego trzeba uwzględnić przewodność cieplną wszystkich materiałów i elementów w danym przekroju, jakie złożą się w przyszłości na "zamontowane okno".

    2. Próby ustalania wartości mostka li tylko w odniesieniu do złożenia "profil okna/purenit" albo "profil okna/poszerzenie" zaprowadzą na manowce. Mamy bowiem do czynienia z mostkiem konstrukcyjnym, a jego wartość zależy od różnicy przewodności cieplnej wszystkich stykających się materiałów. Im większa różnica wartości współczynników przewodności λ tym większy mostek. Na tym etapie montażu na styku zimnej ramy okna PVC z równie zimnym poszerzeniem PVC wartość mostka będzie mniejsza niż na styku zimnej ramy z cieplejszym purenitem albo jeszcze cieplejszą pianką PUR. Zmiany nastąpią, gdy tylko pojawią się kolejne warstwy "zamontowanego okna". Ocieplenia, tynki, parapety i.t.p.

    3. Nie należy demonizować znaczenia "mostków cieplnych" dla przepływu ciepła przez połączenia okien z ościeżami. Powyższe nie oznacza, że nie należy dążyć do minimalizacji wartości liniowych mostków cieplnych w obrębie połączeń okien z ościeżami.

    4. Istotą problemu jest współczynnik przenikania ciepła dla gotowego połączenia okna z ościeżem. Od tej wartości zależeć będzie temperatura na wewnętrznej powierzchni połączenia, a od wartości tej temperatury zależeć będzie możliwość powstawania zjawiska kondensacji na wewnętrznej powierzchni połączenia. Znając wartość U dla połączenia, możemy obliczyć przewidywaną temperaturę na jego wewnętrznej powierzchni, a dalej wartość współczynnika fRsi, którą należy odnieść do wartości wymaganej w Warunkach Technicznych. Tylko tyle.

    5. Rozważania nad wyższością materiału X nad materiałem Y w oderwaniu i bez znajomości całego projektu połączenia okna z ościeżem w danym przekroju ściany konstrukcyjnej są bez sensu.
    PRO QUALITY

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony