dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kiedy mozna zrezygnowac z komina

    słyszałam,że jak ma sie piec gazowy kondensacyjny to mozna zrezygnowac z komina. Usilowalam zmnależc gdzieś na forum o tym ale nie stety nie udalo mi sie , moze ktos zna link odnosnie tego tematu. Czy t o chodzi o to,że nie buduje sie komina murowanego a tylko np. Schiedla?
    Prosze o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Chodzi o to że będzie miał zamkniętą komorę spalania. Ale aby taki był to nie musi koniecznie być kondensacyjny. Inne też tak mogą mieć (tzw turbo).

    Wtedy masz dwie rury - jedna w drugiej. Wystawiasz je przez dziurę w ścianie tj nie musisz budować specjalnego komina. Jedną z tych rur jest pobierane powietrze z zewnątrz a drugą usuwane spaliny.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Budujesz nowy obiekt czy remontujesz? Jak nowy to przemyśl ewentualną rezygnację pod kątem przyszłyości - różnie bywa,żeby się potem nie okazało,że komin by się przydał

  4. #4

    Domyślnie

    buduje nowy ale ciągle sie doszkalam, stad moje zapytanie, na pewno komin to powazna sprawa,żeby z niego szybko rezygnować. Dzieki.

  5. #5

    Domyślnie

    Zazwyczaj w takim kominie są też prowadzone wentylacje (dodatkowe otwory). Sprawdź to na planie. W takim wypadku ciężko ci będzie zrezygnować z komina.

  6. #6

    Domyślnie

    Zdecydowanie nad dach. Pomijam względy prawne (moc kotła, typ budynku, odległość wylotu od najbliższych otworów okiennych - to wszystko musi być brane pod uwagę), to praktycznie masz szansę zapaskudzić sobie scianę wilgocią z komina. Remontowałem dom i mam kocioł TURBO z wyprowadzeniem zintegrowanej z czerpnią rury kominowej przez ścianę wysokiej piwnicy. Zacząłem od zwykłej końcówki ok.50cm od ściany i po 2tyg. szybciutko dorobiłem komin z kwasówek nad dach. Plamy wilgoci na ścianie miały po ok. 2-3m2. Kocioł ma 32kW, ale to chyba nie jest takie ważne.
    Jak budujesz nową chałupę to się nie baw w takie głupoty i rób normalne ciągi kominowe.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a czy można zrezygnować z komina wentylacyjnego, nie całego , ale z jego części ponad dachem? pytam, bo mój dach to istne sito 3 kominy, kanał wentylacyjny z łazienki, 3 piony kanalizacyjne..... chciałbym to troche ograniczyć, i zastanawiam się czy nie można np. wymurowac komin do dachu , nie ciągnąć go ponad ale wyprowadzić np. 2 rury i zakończyć np. dachówką z kominkiem wentylacyjnym? zawsze to mniej obróbek, klinkieru itp...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony