dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Izolacja fundamentów podpiwniczonego domu.

    Witam,

    Przymierzam się do izolacji fundamentów domu jednorodzinnego, z piwnicą pod połową domu.
    Z racji tego, że zamierzam to zrobić samemu to prosiłbym o pomoc, w jaki sposób mogę to zrobić i jakich materiałów do tego użyć?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Merq91 Zobacz post
    Witam,

    Przymierzam się do izolacji fundamentów domu jednorodzinnego, z piwnicą pod połową domu.
    Z racji tego, że zamierzam to zrobić samemu to prosiłbym o pomoc, w jaki sposób mogę to zrobić i jakich materiałów do tego użyć?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Z całym szacunkiem (ja też robiłem bardzo dużo sam na budowie) - izolacja i zabezpieczenie przeciwwilgociowe w domu podpiwniczonym to poważna sprawa. Dotyczy to również odwodnienia terenu w najbliższym sąsiedztwie fundamentu. Jeśli nie masz doświadczenia i nawet pomysłu to może lepiej odpuścić i zlecić komuś kto wie jak to zrobić. A tak na marginesie powinno to być wszystko w projekcie.

  3. #3

    Domyślnie

    Izolacja 2 składnikowa.
    Wszystkie dysperbity jednoskładnikowe, dodatkowo rozcieńczane wodą, są nic nie warte.
    Botazit jest dobry, izohan WM, ale wychodzi drożej niż ten pierwszy.
    Liczy się grubość.
    Tym bardziej nierówna powierzchnia, tym więcej wiaderek zużyjesz.
    Jak już robisz, to porządnie.
    Lepiej dopłacić te 3 stówki do wiaderka, niż robić to ponownie za kilka lat, kiedy dysperbit rozpuści woda.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Nigdy nie odkopuj całości, trzeba robić etapami, max 4-5m jeśli fundament gruby, jak gazeta to mniej. Upierdliwa taka robota, ale inaczej się nie da.
    Kilka lat temu w mojej okolicy chałupa obkopana na raz, cała wkoło rozjechała się jak domek z kart.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony