dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Pompa czy gaz

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Niby ok pod warunkiem ze te 20000 jest ok.
    A tesciowa nie opalala dotychczas niczym ile wungla czy drzewa szlo przez zime.
    No i zeby uzyskac ta cene 0,4 za kwh musisz zalozyc g12w lub g13.
    Zeby wyszlo cop3 na grzejnikach to przez wiekszosc sezonu z 35st w porywach do 40 starczy Ci tyle?
    No i przez pieresze lata np.5 okolo 250zl przeglady zeby utrzymac gwarancje niewiem jak przy gazie ale tez pewnie cos tam trzeba.
    Na cwu jeszcze do przodu na pompie a u niektórych to sporo wychodzi.
    Pozatym ok
    Jasne, że opalała 4-5 ton ekogroszku, przy obecnych temp. idzie jakieś 38-40 zobaczmy jak będzie, co do prądu to na dachy jest tam 4.4 kWp więc sporo drogiej mi pokryje przy G12 w, tak mam u siebie więc powinno być ok. Ale wiesz tu pisze kiedy jedna inwestycja zrówna się z drugą i dlaczego obstawiam pompę, jeśli będę zużywał więcej(a tego oczywiście nie chce ) te inwestycję zrównają się szybciej.
    Dom 196 m2 po podłogach, ogrzewane 170 m2, ok 80 m2 to podłogówka, reszta grzejniki aluminiowe, ściany porotherm 25+15 styropianu, podłoga 7-8 cm styropianu. Pompa Panasonic T-cap 9 kW, na dachu 6.82 PV.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Jasne, że opalała 4-5 ton ekogroszku, przy obecnych temp. idzie jakieś 38-40 zobaczmy jak będzie, co do prądu to na dachy jest tam 4.4 kWp więc sporo drogiej mi pokryje przy G12 w, tak mam u siebie więc powinno być ok. Ale wiesz tu pisze kiedy jedna inwestycja zrówna się z drugą i dlaczego obstawiam pompę, jeśli będę zużywał więcej(a tego oczywiście nie chce ) te inwestycję zrównają się szybciej.
    No to chyba wiecej pojdzie bo biorac z 4500kg x8kwh i z75% sprawnosci kotla na ekogroch to wychodzi gdzies z 27000kwh
    Więc szybciej.
    Obczaj jak bedzie kilka dni kolo zera ile dziennie kg łyka to mniejwiecej wyliczysz moc potrzebna przez wiekszosc sezonu i wtedy podobno dwa razy wiecej bedzie potrzebowac przy minus 20.
    Narysujesz sobie linie i zobaczysz jaka moc potrzebna przy minus np.15 i do tego se dobierzesz pompe ktora w takiej temp.tyle daje.
    Osobiscie uwazam ze taka metoda na podstawie zurzycia chyba lepsza jest niz ozc chyba ze naprawde sie trafi na kumatego goscia.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No to chyba wiecej pojdzie bo biorac z 4500kg x8kwh i z75% sprawnosci kotla na ekogroch to wychodzi gdzies z 27000kwh
    Więc szybciej.
    Obczaj jak bedzie kilka dni kolo zera ile dziennie kg łyka to mniejwiecej wyliczysz moc potrzebna przez wiekszosc sezonu i wtedy podobno dwa razy wiecej bedzie potrzebowac przy minus 20.
    Narysujesz sobie linie i zobaczysz jaka moc potrzebna przy minus np.15 i do tego se dobierzesz pompe ktora w takiej temp.tyle daje.
    Osobiscie uwazam ze taka metoda na podstawie zurzycia chyba lepsza jest niz ozc chyba ze naprawde sie trafi na kumatego goscia.
    Nie dopisałem jeszcze, że czeka mnie docieplenie dachu celulozą 30 cm, dlatego wychodzi teraz więcej, ale rzeczywiście z tego spalania węgla to dobry przelicznik tylko te 75 % to chyba lekko za dużo.Poza tym tu już nie chodzi o 500 zł rocznie, tylko teściowa sama za chwilkę tego nie ogarnie i muszę coś zmienić.
    Dom 196 m2 po podłogach, ogrzewane 170 m2, ok 80 m2 to podłogówka, reszta grzejniki aluminiowe, ściany porotherm 25+15 styropianu, podłoga 7-8 cm styropianu. Pompa Panasonic T-cap 9 kW, na dachu 6.82 PV.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Brać pompę olać gaz. Nie raz pisałem, że miałem gaz w drodze przy działce wziąłem pompę i ani minuty nie żałowałem. Choć wszyscy znajomi pukali się w czoło, miwiec że pompa nie da rady. A pc daje rade i teraz każdy cmoka ze w sumie to fajny ten wiatrak mam za domem.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    To Go pogoń lub zleć innemu,
    Trudno dobrze doradzac nie znając wszystkich szczegołow, dlatego tez prosze o wywazone opinie. Fakty są takie, ze istotnie pisałem z kol boconek i w jednej z wiadomosci prosiłem o kontakt telefoniczny celem uszczegołowienia zakresu prac i obliczen. Otóz telefonu do tej pory nie było, pomyslałem ze klient zrezygnował po kilku pytaniach. Czasem sie tak zdarza. To pogonienie nie jest zwykle dobrym rozwiazaniem, a moze warto by wysłuchac tej drugiej strony a dopiero pozniej wydac osąd.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Zwrociłem się do jednego użytkownika forum z prośbą o wykonanie OZC.
    Zobaczymy co wyjdzie bo miał to już zrobić dawno temu.
    Miej pretensje do kolegi boconek
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Miej pretensje do kolegi boconek
    Do komentatorów również

  8. #28

    Domyślnie

    Z Panem Andrzejem wszystko już wyjaśnione, przyznam że nie doczytałem prośby o kontakt telefoniczny. Pomyślałem, że natłok zleceń zrobił swoje. Aktualnie kompletuję dane do OZC a innego specjalisty od ozc nie chciałem.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony