dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientas Zobacz post
    nie bardzo wiem kto wam te kotłownie robi...
    Jestem po rozmowie z pierwszym z brzegu fachowcem, bez analizowania jeszcze innych ofert. Wyjaśnił mi co by było do zrobienia i oszacował, że sporządzenie projektu, wykonanie przyłącza około 20m od domu, założenie skrzynki, licznika, modernizacja kotłowni, założenie wkładu kominowego z kwasówki i wymiana kotła węglowego na kondensacyjny wraz z ceną kotła na pewno w sumie oscylowałyby w bliżej kwoty 10tys. niż 20tys.

  2. #42

    Domyślnie

    Dobrze że napisałeś że to fachowiec pierwszy z brzegu.
    10 000 zł to kosztuje dobry kocioł gazowy. Dolicz teraz całą resztę.


    ps. 2200 zł wyceniła mi gazownia za wyprowadzenie gazu z rury która idzie w poboczu do mojego płotu. Odcinek 0,5 metra . Oczywiście w cenie będę miał prawdopodobnie skrzynkę i licznik
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 20-02-2020 o 10:05 Powód: dopisałem sobie
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #43

    Domyślnie

    lolson28 jakbyś miał 15mb to też byś tyle zapłącił- koszt przyłącza jest ryczałtem tak jak prądu
    Koszty kotłowni są zawsze zmienne, napisze jak było u nas
    Projekt przyłacza (i komiarz)500
    przyłacze gazowni 2200
    przyłącze wewnętrzne 1500
    komin 300
    Piec z zasobnikiem 5200
    kierownik budowy 300
    kominiarz odbiór 150
    +podłączenie i inne klamoty co dało całość 11 tys od projektu po odpalenie pieca

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Mam znajomego, palił 7 ton węgla w śmieciuchu z dmuchawą 2 zimy wcześniej.
    Dom nieocieplony.
    Wymienił na gazowy kondensacyjny. Dom nadal nieocieplony.
    Gaz w domu był, bo był i miał kuchenkę.
    Poprzedniej zimy zapłacił za gaz 6300 z hakiem.
    Za wszystko, czyli CO, CWU plus gotowanie, które miał wcześniej.
    Z obserwacji na forum, jak i od znajomego, bardzo często wychodzi, że 1 tona węgla to równowartość w gazie na poziomie 1 tysiąca, a czasem i mniej.
    To tylko moje obserwacje. Proszę to traktować tylko jako podpowiedź, nie jako dowód rzeczowy, czy prawda objawiona.
    Kopciuch z dmuchawą to najgorsze co może być i sprawność pewnie <40% więc to całkiem realne, ciekawe tylko ile ciepła za te pieniądze produkował wtedy a ile teraz bo w tym roku zimy nie ma, a w poprzednich jednak była więc to robi róznicę.

    Gaz do gotowania z butli u mnie kosztuje 200 zł rocznie i nie mam opłat stałych, prędzej zmienię kuchenkę na indukcyjną niż podłączę rurę.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post

    Gaz do gotowania z butli u mnie kosztuje 200 zł rocznie i nie mam opłat stałych, prędzej zmienię kuchenkę na indukcyjną niż podłączę rurę.
    chcesz o tym porozmawiać?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    lolson28 jakbyś miał 15mb to też byś tyle zapłącił- koszt przyłącza jest ryczałtem tak jak prądu
    To jest chore, porównaj czas wykonania + zużyte materiały dla długości 0,5 mb a dla 15 metrów. A wyceniają to identycznie.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Dobrze że napisałeś że to fachowiec pierwszy z brzegu.
    10 000 zł to kosztuje dobry kocioł gazowy. Dolicz teraz całą resztę.


    ps. 2200 zł wyceniła mi gazownia za wyprowadzenie gazu z rury która idzie w poboczu do mojego płotu. Odcinek 0,5 metra . Oczywiście w cenie będę miał prawdopodobnie skrzynkę i licznik
    Przecież pisano w tym wątku o całkowitym koszcie wykonania przyłącza i kotłowni gazowej - 14tys zł.

  8. #48

    Domyślnie

    porównaj sobie z prądem np w Enea, czy masz 0,5 m czy 200m i tak płacisz 1300 zł za 16kw.

  9. #49

    Domyślnie

    Zauważyłem taką prawidłowość w tego typu wątkach, że zawsze znajdzie się ktoś kto napisze coś, co można sparafrazować jako "Pffff, tak tanio? Chyba śnisz..." (może chodzić zarówno o koszt inwestycji, jako o późniejsze rachunki) i zaraz później ripostuje ktoś, kto przedstawia koszt swojej własnej inwestycji czy rachunki, które potwierdzają ten niski koszt. Znajomy też przechodził jakiś czas temu na gaz z ekogroszku i też go straszyli rachunkami. Po zmianie paliwa te rachunki spadły (i mówię o poprzedniej zimie, a nie tej obecnej namiastce).

  10. #50

    Domyślnie



    Najlepiej dla Ciebie będzie jak uwierzysz temu co pisze że jest tanio i pójdziesz tą drogą.


    Tanio też będzie jak się okaże że w nieocieplonym domu będzie 18 stopni a 16 do snu dla zdrowia.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 21-02-2020 o 09:55
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Drewno + kocioł na "zgazowanie drewna" + Bufor ... Palisz krótko w wysokich temperaturach spalania [ czyste spalanie biomasy] ładujesz bufor , potem śpiesz a ciepło z bufora kierowane jest ile i gdzie potrzeba.
    Wiesz ile trzeba siekierką pomachać żeby przygotować drewno dla domu 160 m2 ? Nie wspomnę o całej reszcie.

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Pellet to tylko drewno... ale 2-3 razy droższe
    Za wygodniejsze rozwiązanie trzeba więcej zapłacić . To logiczne.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 21-02-2020 o 10:10
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  12. #52

    Domyślnie

    No ok, może nie powinienem był zestawiać ze sobą wypowiedzi na temat kosztu inwestycji i wysokości rachunków, bo wiadomo,*że są tacy, którzy faktycznie trzymają to 18 stopni i siedzą w swetrze w domu, żeby mieć taniej. Dla mnie to absurd, wolałbym dopłacić, ale skąpi będą tak robić niezależnie od rodzaju paliwa. Węgla czy pelletu też można przecież mniej spalić.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał pralat Zobacz post
    No ok, może nie powinienem był zestawiać ze sobą wypowiedzi na temat kosztu inwestycji i wysokości rachunków, bo wiadomo,*że są tacy, którzy faktycznie trzymają to 18 stopni i siedzą w swetrze w domu, żeby mieć taniej. Dla mnie to absurd, wolałbym dopłacić, ale skąpi będą tak robić niezależnie od rodzaju paliwa. Węgla czy pelletu też można przecież mniej spalić.
    Ja mam 23 stopnie praktycznie w całym domu.
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    porównaj sobie z prądem np w Enea, czy masz 0,5 m czy 200m i tak płacisz 1300 zł za 16kw.
    Do 100 metrów jest opłata za moc. Później według cennika podwykonawcy.
    Znajomemu dobudowali 5 słupów.
    Dostał kosztorys na 26 tys. Zapłacić od kW przyłącza.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 21-02-2020 o 18:21
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Do 100 metrów jest opłata za moc. Później według cennika podwykonawcy.
    Znajomemu dobudowali 5 słupów.
    Dostał kosztorys na 26 tys. Zapłacić od kW przyłącza.
    Coś pokręciłeś. tu masz taryfę. Patrz p. 5.5 i kolejne. Do 200m jest niezależnie od długości, tylko od kW. I to jest odgórnie narzucone - u każdego operatora wygląda bardzo podobnie.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Coś pokręciłeś. tu masz taryfę. Patrz p. 5.5 i kolejne. Do 200m jest niezależnie od długości, tylko od kW. I to jest odgórnie narzucone - u każdego operatora wygląda bardzo podobnie.
    Być może.
    Jednak jeden z instalatorów u mojego sąsiada narzekał, że jego syn ma ponad 100 metrów i ma bulić.
    Być może chcieli go naciągnąć.

    Dzięki za korektę
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #57

    Domyślnie

    Mam pytanko z innej beczki. Próbuję sobie szacować realne zapotrzebowanie mojego budynku na ciepło na podstawie zużycia ekogroszku z ostatnich zim. Zakładam optymistycznie, że ekogroszek opisany jako 27MJ/kg ma faktycznie tyle lub niewiele mniej, jak by się okazało, że ma mniej, to w zasadzie tylko lepiej dla moich obliczeń. Jaką można przyjąć sprawność nowoczesnego kotła na ekogroszek, a jaką sprawność takiego kotła, jak mój (podajnik tłokowy, kocioł za duży, dużo chodzi na podtrzymaniu kisząc żar)? Odpowiednio 75% i 60% będzie ok?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony