dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pralat Zobacz post
    Jak dużo wyższy Twoim zdaniem byłby roczny koszt grzania gazem niż pelletem? klaudiusz_x wyżej oszacował koszt gazu na 3-3,5 tys. zł. To przy mojej lokalnej cenie pelletu ok 4t, co jest realne jeśli spalam teraz 3-3,5 tony groszku, który niby ma 27MJ/kg. Niech byłoby 4tys. zł za gaz na rok, potem zbiję ten koszt ocieplając budynek. A jak pisałem w pierwszym poście, jestem skłonny dopłacić trochę do komfortu użytkowania i choć pellet jest już dużym przeskokiem względem eko-groszku, to gaz jest już całkowicie bezobsługowy i bezbrudowy.
    Mam znajomego, palił 7 ton węgla w śmieciuchu z dmuchawą 2 zimy wcześniej.
    Dom nieocieplony.
    Wymienił na gazowy kondensacyjny. Dom nadal nieocieplony.
    Gaz w domu był, bo był i miał kuchenkę.
    Poprzedniej zimy zapłacił za gaz 6300 z hakiem.
    Za wszystko, czyli CO, CWU plus gotowanie, które miał wcześniej.
    Z obserwacji na forum, jak i od znajomego, bardzo często wychodzi, że 1 tona węgla to równowartość w gazie na poziomie 1 tysiąca, a czasem i mniej.
    To tylko moje obserwacje. Proszę to traktować tylko jako podpowiedź, nie jako dowód rzeczowy, czy prawda objawiona.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    6 kafli za ogrzewanie ile tam ma metrów
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    o rachunkach za gaz , przy PC podziel je /3. Peleciak to raczej minimum 12, teraz piszą, że taka Laguna kosztuje kołó 15 kafli, ja 9 lat temu dałem ponad dychę, ale mogłem jeszcze wtedy odliczyć ulę budowlaną, także tragedii nie było, wyszedł niewiele drożej niż ekogroch.

    PC tez bezobsługowa i nie ma stresu, że pierdyknie albo jakiś czad poleci. Jak nie będzie prądu gazem tez nie pogrzejesz .
    Nie do końca. Raczej nie ma co dzielić rachunków za gaz wzgłędem PC przez 3. Ten sezon zamknę za gaz w kwocie ok 1300zł. W tym CO CWU gotowanie. Myślisz, że za ok 450zł rocznie ogrzałbym dom, przygotował ciepłą wodę i ugotował?? Nierealne.
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    6 kafli za ogrzewanie ile tam ma metrów
    Starszy dom.
    W tym CO, CWU i gotowanie.
    Normalny rachunek.
    Nie można go porównywać do naszych domów, gdzie za całość jest znacznie mniej.
    Nawet mieszkając w bloku, CWU, gaz, CO może wynieść ponad 3 tys. za 60m2 mieszkania za 2 osoby.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Ten sezon zamknę za gaz w kwocie ok 1300zł. W tym CO CWU gotowanie..
    nagrać to w 5K i puścić netflixem
    dobre SF zawsze się sprzeda

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    nagrać to w 5K i puścić netflixem
    dobre SF zawsze się sprzeda
    Co nie wierzysz? Od 15.03.2019 do teraz zużycie 454m3 a rachunki na kwotę 1137zł. W domu 23 stopnie. Dziękuję. Pozdrawiam.
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  7. #27

    Domyślnie

    o, dostałeś 163zł rabatu, no fajnie masz

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Starszy dom.
    W tym CO, CWU i gotowanie.
    Normalny rachunek.
    Nie można go porównywać do naszych domów, gdzie za całość jest znacznie mniej.
    Nawet mieszkając w bloku, CWU, gaz, CO może wynieść ponad 3 tys. za 60m2 mieszkania za 2 osoby.
    też mam starszy dom (modernizowany) z około 1960r, nawet nie wiem dokładnie bo nie mam żadnych planów ani dokładnego wpisu w KW kiedy powstał . Grzeje ~150m2 i wydaję 2000-2500zł na pelet na CO+CWU . Teraz już będzie mniej bo CWU latem z grzałki i PV . Także 6 kafli to w obecnych czasach to nie jest normalny koszt, to jakiś kosmos, no ok, niech z tysiak będzie u gościa na gotowanie , dla większości ludzi tu na forum to 2/3 sezony grzania .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    6 kafli to w obecnych czasach to nie jest normalny koszt, to jakiś kosmos,.
    a jednak się zdarza, znajomy, dom nowy, ma pompę ciepła, i rocznie coś ok. 6300zł
    może być? może.
    mnie zwisa dlaczego tak ma.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    a jednak się zdarza, znajomy, dom nowy, ma pompę ciepła, i rocznie coś ok. 6300zł
    może być? może.
    mnie zwisa dlaczego tak ma.
    to przy tradycyjnym ogrzewaniu 18 000 . Ogrzewa hotel , zamek ? Czy nie ma okien ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    to przy tradycyjnym ogrzewaniu 18 000 . Ogrzewa hotel , zamek ? Czy nie ma okien ?
    czy to,czy to, pisałem...
    w przeciwieństwie do was, zamiast chodzić z kajecikiem i pisać historię zużycia i zapotrzebowania czegoś tam, chodzi ...na ryby.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    o, dostałeś 163zł rabatu, no fajnie masz
    Nie rabat tylko jak umiesz liczyć to napisałem 1300 cały sezon a jak widać do końca sezonu brakuje mi ok miesiąca więc dobije do 1300. Hello mamy 19 luty a nie marzec.
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    tłokowiec ma niska sprawność przy takim domu - pewnie z 60%, spala 3-3,5 tony
    I to jest clou. Zakładam, że na nowoczesnym kotle ze ślimakiem i retortą, który nie byłby przewymiarowany, spalałbym 2,5-3t tego ekogroszku. Teraz wydaję 3tys. zł na paliwo. Gdybym policzył czas poświęcony na pozostanie w domu w oczekiwaniu na dostawę, przerzucanie worków, wyrzucanie popiołu i przede wszystkim czyszczenie kotła z sadzy (a przy tym kotle wybieram jej wiaderko co dwa tygodnie), to można doliczyć spokojnie kolejny tysiąc w postaci mojej pracy i mojego czasu, czyli mamy 4tys. Jeśli tyle wyniósłby mnie gaz rocznie, a nawet jeśli wyniósłby mnie odrobinę*więcej, to jest to dla mnie dobra zmiana.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Mam znajomego, palił 7 ton węgla w śmieciuchu z dmuchawą 2 zimy wcześniej.
    Dom nieocieplony.
    Wymienił na gazowy kondensacyjny. Dom nadal nieocieplony.
    Gaz w domu był, bo był i miał kuchenkę.
    Poprzedniej zimy zapłacił za gaz 6300 z hakiem.
    Za wszystko, czyli CO, CWU plus gotowanie, które miał wcześniej.
    Z obserwacji na forum, jak i od znajomego, bardzo często wychodzi, że 1 tona węgla to równowartość w gazie na poziomie 1 tysiąca, a czasem i mniej.
    To tylko moje obserwacje. Proszę to traktować tylko jako podpowiedź, nie jako dowód rzeczowy, czy prawda objawiona.
    Znajomy na węglu miał pewnie 24 stopnie w domu , na gazie ma 18 . Ot cała zagadka.

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    a jednak się zdarza, znajomy, dom nowy, ma pompę ciepła, i rocznie coś ok. 6300zł
    może być? może.
    mnie zwisa dlaczego tak ma.
    Po prostu , grzeje to i płaci.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post



    Po prostu , grzeje to i płaci.
    co grzeje ? Przecież zimy nie ma .Zakładasz, że płaci 6 kafli za PC przy takiej pogodzie jak mamy za oknem, czyli gdyby była normalna zima to x 2 , czyli 12 000, bez pompy wychodzi 36 000
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    co grzeje ? Przecież zimy nie ma .Zakładasz, że płaci 6 kafli za PC przy takiej pogodzie jak mamy za oknem, czyli gdyby była normalna zima to x 2 , czyli 12 000, bez pompy wychodzi 36 000
    Zakładam że 6300 pln to za cały prąd za cały rok.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  17. #37

    Domyślnie

    za cały ubiegły rok

  18. #38

    Domyślnie

    nie bardzo wiem kto wam te kotłownie robi...
    jestem na etapie zmiany kotła pelletowego na gaz, rura w działce, skrzynka 5m od budynku.
    koszty szacowane przez instalatorów:
    projekt kotłowni i projekt przyłącza 1500
    doprowadzenie gazu od skrzynki gazowej do kotłowni (5m zewnątrz i 15m w środku budynku) około 2000
    piec wyliczone na z zasobnikiem CWU 8000
    przerobienie kotłowni robocizna 3000
    rurki kształtki + sprzęgło do przerobienia 1500
    wkład do komina 1200
    to już jest ponad 17 tysi gdzie za sprzęgłem praktycznie instalacja zostaje taka jak jest (pompki, zawór mieszający na podłogówkę) jedynie odcięcie rurek od dotychczasowego boilera i podpięcie nowego.
    jest to najtańsza wycena przy piecu vitodens 100, a jeśli bedzie 200 z lepszym sterowaniem z niższą mocą początkową, lepszą do podłogówki to +4000.
    Ale są jeszcze wyceny które chciały to zamknąć kwotą blisko 30 tys.

    Dajcie namiar na takie firmy, Ktoś kto zrobi mi kotłownię za 8 tysi to mu mogę hotel na 2-3 dni zamówić na mój koszt z basenem, niech się po robocie odpręży.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientas Zobacz post
    nie bardzo wiem kto wam te kotłownie robi...
    jestem na etapie zmiany kotła pelletowego na gaz, rura w działce, skrzynka 5m od budynku.
    koszty szacowane przez instalatorów:
    projekt kotłowni i projekt przyłącza 1500
    doprowadzenie gazu od skrzynki gazowej do kotłowni (5m zewnątrz i 15m w środku budynku) około 2000
    piec wyliczone na z zasobnikiem CWU 8000
    przerobienie kotłowni robocizna 3000
    rurki kształtki + sprzęgło do przerobienia 1500
    wkład do komina 1200
    to już jest ponad 17 tysi gdzie za sprzęgłem praktycznie instalacja zostaje taka jak jest (pompki, zawór mieszający na podłogówkę) jedynie odcięcie rurek od dotychczasowego boilera i podpięcie nowego.
    jest to najtańsza wycena przy piecu vitodens 100, a jeśli bedzie 200 z lepszym sterowaniem z niższą mocą początkową, lepszą do podłogówki to +4000.
    Ale są jeszcze wyceny które chciały to zamknąć kwotą blisko 30 tys.

    Dajcie namiar na takie firmy, Ktoś kto zrobi mi kotłownię za 8 tysi to mu mogę hotel na 2-3 dni zamówić na mój koszt z basenem, niech się po robocie odpręży.
    Widać przerobienie jest droższe niż budowa od razu. Sorry ale 3000zł za podłączenie pieca do istniejącej instalacji to przegięcie. A propos wkład do komina nie kosztuje tyle. Max 600zł ja płaciłem 480zł niedawno za 6m.
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  20. #40

    Domyślnie

    Tak piszą żeby pisać.
    3/4 z nich rzeczywiście płaci takie pieniądze jak piszesz , a reszta trochę po znajomości , trochę "tymi ręcami" i dlatego obniżają koszta.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony