dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: zaciskanie KAN-THERM steel

  1. #1

    Domyślnie zaciskanie KAN-THERM steel

    Cześć,

    Dostałem wycenę na instalację CO drugiego skrzydła domu. Technologia: spawana stal. Wybór nie podlega dyskusji.
    Wyliczyłem że za nawet niższą kwotę kupiłbym rury KAN-THERmu i zaciskarkę. I jeszcze trochę grosza by w kieszeni zostało. Zostałaby też zaciskarka, którą mógłbym wykorzystać w przyszłości do modernizacji CO już istniejącego - końcowo korzyści byłyby jeszcze większe.

    Jednakże wolałbym tak drogiej zaciskarki nie kupować, bo to wydatek prawie 3tys. zł. Pytanie brzmi: czy istnieje bardziej amatorska metoda zaciskania złączek w tej technologii? Jakaś zaciskarka ręczna, hydrauliczna?

    pzdr

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Są ręczne zaciskarki do systemu PRESS. Jeśli masz zamiar jeszcze kiedyś ją wykorzystać, to te 3000 zł (podejrzewam, że samo urządzenie, ze szczękami katalogowo to ponad 4000 netto) nie są takie straszne. Inna sprawa jest taka, że w systemie KAN STEEL nie zalecają ręcznych zaciskarek. Może warto po prostu wypożyczać na takie jednorazowe robótki.

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko że ta ręczna też kosztuje koło 2K i chyba nie obsługuje większych średnic. Będę musiał zaciskać dwu calówkę.
    Więc wygląda na to, że te 3k to jest bariera wejścia w technologię, bo ceny samych rur są podobne do zwykłej stali. Fakt, że zwykłą ze złomu tanio można pozyskać, tylko kto to będzie spawać jak nie wiadomo jaki skład stali.
    Wydaje się jednak, że warto uzyskać niezależność, w moim przypadku to ogromna zaleta, bo do modernizacji mam naprawdę sporo: woda, co, kotłownia itd.

  4. #4

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    znajdź hurtownię która ma te złączki kupujesz u nich i wypożyczasz od nich zaciskarkę, ja wypożyczyłem za free

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Zaciskarka jak zaciskara. Widać, że zmęczona życiem. Jeśli chodzi o rury dwucalowe, to zapomnij o ręcznej. Ręczna do fi25-32 mm. Jeśli masz tych robót dużo, to chyba bym wolał mimo wszystko zainwestować w nową.

  7. #7

    Domyślnie

    Ironsmith, a jak w ogóle Ci się pracowało w tym systemie? Zadowolony jesteś? Trudne?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony