dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dom 280m2 - Cieplik czy gaz? Poznan

    Witam !

    Dom z lat początku lat 90. 280m2. Przed termomodernizacją. Do wyboru mam gaz czy cieplik, nie mogę się zdecydować i nie wiem co będzie tańsze. Proszę bardzo o poradę z uzasadnieniem abym wiedział o co chodzi i dlaczego. Chodzi o Poznań

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Po termomodernizacji

    Prosze uwzględnić sytuacje ze dom bedzie po pełnej termomodernizacji. Dach, elewacja zewnetrzna, okna, drzwi, izolacja fundamentów.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ozc.

  4. #4

    Domyślnie

    Podaj cenę cieplika i czym grzeje ciepłownia.
    Bez tych danych, ciężko ocenić, jak będą kształtować się ceny MJ z ciepłowni.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #5

    Domyślnie

    28,43 za Gj, nie wiem jaka będzie moc zamówiona bo veolia musi obliczyć kubaturę. Jesteście w stanie jakoś pomóc?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtas_Poznan Zobacz post
    28,43 za Gj, nie wiem jaka będzie moc zamówiona bo veolia musi obliczyć kubaturę. Jesteście w stanie jakoś pomóc?
    Bez OZC i dokładnych, całkowitych kosztów (bo nie wierzę, że te 10gr/kWh to cały koszt)? Nie da się pomóc.
    Moc zamówioną znajdziesz w OZC (dokładniej obciążenie cieplne) - dostawca na 99,99% drastycznie zawyży.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony