dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Materiały budowlane w internecie

    Witajcie,

    Czy kupujecie materiały budowlane w internecie? Jakie strony/sklepy polecacie? Jakie są Wasze opinie na temat tego sposobu zakupów?

    Zastanawia mnie kwestia transportu - buduję w Łodzi a hurtownia internetowa ma magazyn w powiedzmy Warszawie. Czy to nadal jest opłacalne?

    Jakie są Wasze doświadczenia z zakupami materiałów w necie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zależy od materiału. Jak potrzebny HDS do rozładunku, to szukaj lokalnej hurtowni bo daleki transport się nie opłaci.
    Do tego jak potrzebujesz po palecie różnych materiałów, to nie często u jednego sprzedawcy każdy będzie najtańszy, a osobne koszty transportu powodują, że najtaniej wyjdzie z któregoś z lokalnych dostawców.
    I trzecia rzecz - warunki zwrotu. Jak kupujesz większość w lokalnym składzie, to zazwyczaj nie ma problemu z bezkosztowym zwrotem, bo co zostało zabierze przy okazji kolejnej dostawy.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Rzeczywiście transport HDS z dalekej hurtowni może się nie opłacać.

    Jak na razie mam również nieciekawe doświadczenia z zakupami od lokalnych sprzedawców. Trzeba sporo się nadzwonić albo najeździć, tutaj czegoś nie ma, więc trzeba szukać w innym miejscu. Nie wspomnę o tym, że jak chcę porównać ceny pomiędzy hurtowniami to wymaga to jeszcze więcej telefonów. Dlatego zacząłem szukać materiałów w necie, żeby było "wygodniej" kupować.

    Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne doświadczenia albo rady?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    cale elewacje sprzedajemy przez internet na terenie calego kraju, kompletne systemy docieplen od gruntu przez kleje, styropiany siatki, kolki, pianki tynki, imitacje drewna farby kolki, pianki, zaslepki narozniki, listwy etc.
    w zwiazku z powyzszym da sie koszty transportu nie sa takie znowu zabojcze.
    styropian tir prosto z fabryki - wtedy wychodzi najtaniej tyle ze dostawa trwa okolo tygodnia i roznica vs lokalna hurtownia jest meeega wielka.
    przyklad:
    https://med-bud.pl/swisspor-swisspor-fasada-0-032,c39,p59,pl.html
    na rynku lokalnym jak polatasz, podzwonisz, ponegocjujesz to moze obecnie uda Ci sie znalezc po 160zl brutto/m3 ten produkt.

    cala reszta: na paletach z winda kurier DHL i w zaleznosci od producenta: albo na koszt producenta albo od nas z placu i wtedy paleta z towarem 900kg dostawa okolo 120zl takiej palety - wiec nie ma dramatu.
    na stale zaopatrujemy w ten sposob kilkukunastu wykonawcow na terenie calego kraju rozrzuconych od trojmiasta po slask, zatem nie ma to az takiego znaczenia.
    No i oczywiscie niezliczona ilosc forumowiczow.
    Ponadto sami przeciez robimy elewacje i to zazwyczaj na duze odleglosci, siedziba firmy w Plocku, a realizacje w okolicach Warszawy - zawsze mamy od 100-do 250km na budowe z firmy i tez sie musimy zaopatrzyc w ten sposob.

    Zatem da sie bez problemu to ogarnac i moze to byc oplacalne dla obu stron.

    Minusy oczywiscie sa takiego rozwiazania: dokladniej trzeba liczyc ilosci, zwrot wprawdzie jest mozliwy, ale zdarza sie ze po prostu nieoplacalny bo np chcemy oddac 4 worki kleju po 20zl a trzeba to z powrotem wyslac na palecie za 120zl i wtedy pozostaje nic innego jak OLX lub oddac somsiadowi zatem owszem - taki zakup na odleglosc ma pewne wady w postaci wlasnie np logistyki powrotnej.
    Kolejna wada jest czas: kurier jednak potrzebuje 24/48h w dni robocze zeby dostarczyc palete, styropian tak jak wspominalem - okolo tygodnia - ale to jest standard, lokalne hurtownie tez woza ta metoda i maja taki sam czas.
    Kolejna wada: rzadko bo rzadko sie to zdarza ale mozna trafic na oszusta

    Zalety:
    zazwyczaj nizsze ceny niz u lokalnego dostawcy
    mozliwosc znalezienia bardzo nietypowych materialow ktorych lokalnie nie ma
    wygoda zamawiania
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 18-02-2020 o 07:12
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalmaciak Zobacz post
    Witajcie,

    Czy kupujecie materiały budowlane w internecie? Jakie strony/sklepy polecacie? Jakie są Wasze opinie na temat tego sposobu zakupów?

    Zastanawia mnie kwestia transportu - buduję w Łodzi a hurtownia internetowa ma magazyn w powiedzmy Warszawie. Czy to nadal jest opłacalne?

    Jakie są Wasze doświadczenia z zakupami materiałów w necie?
    Praktycznie całą budowę oparlem o zakupy w necie
    Począwszy od wyboru ekipy a skończywszy na wyposażeniu domu
    Lokalnie to jedynie jakieś drobne popierdolki, typu gwoździe listwy czy zabudowa kuchni.
    Wszystko zależy od negocjacji cenowych, większość dużych sprzedawców np z allegro łączy transporty w dalsze dostawy lub dostarcza towar bezpośrednio od producenta na budowę zamiast na skład, tak miałem ze styro, bloczkami silikatowymi czy więźba.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-02-2020 o 11:11

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wszystko zależy od negocjacji cenowych, większość dużych sprzedawców np z allegro łączy transporty w dalsze dostawy lub dostarcza towar bezpośrednio od producenta na budowę zamiast na skład.
    Jak rozładowywałeś materiał na ściany, stal zbrojeniową czy więźbę?
    Ale rozładunek, jak coś przyjeżdża TIRem to nie jedyny problem. Często takim pojazdem nie da się dojechać do działki (bo drogi z ograniczeniem masy pojazdu albo polna rozjeżdżona) o wjechaniu na samą rozjeżdżoną działkę nie wspominając. HDS znacznie lepiej sobie radzi.
    Z cięższych rzeczy, to zamawiałem przez net, zresztą od Fightera, komin, bo w lokalnych składach nawet na zamówienie mi nie chcieli Jawara ściągnąć. Kurier z windą wyładował paletę przy drodze, bo dalej wjechać się bał. Ekipa potem targała to ręcznie na miejsce po kawałku - HDS rozstawiał materiały po chudziaku.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Praktycznie całą budowę oparlem o zakupy w necie
    Począwszy od wyboru ekipy a skończywszy na wyposażeniu domu
    Lokalnie to jedynie jakieś drobne popierdolki, typu gwoździe listwy itp.
    Wszystko zależy od negocjacji cenowych, większość dużych sprzedawców np z allegro łączy transporty w dalsze dostawy lub dostarcza towar bezpośrednio od producenta na budowę zamiast na skład.
    to tak jeszcze uzupelniajac o allegro allegro pobiera w tej chwili okolo 8% prowizji od wartosci sprzedazy i dazy do tego, aby uniemozliwic kontakt kupujacego ze sprzedajacym aby transakcja nie odbyla sie poza allegro. i efekt jest taki, ze znaczaca czesc asortymentu nie moze zostac wystawiona na allegro, bo gdyby ktos cos kupil - sprzedajacy wlasnie z powodu prowizji allegro dolozy do interesu. 8% to potezna roznica. dlatego jak nawet znajdziemy cos na allegro - warto sobie zadac trud sprawdzenia, czy dany sprzedajacy rownolegle np nie ma swojej strony internetowej/sklepu internetowego etc i cena allegro czesto bedzie wyzsza niz w sklepie internetowym.
    przyklad:
    https://allegro.pl/oferta/grafen-kle...owy-8767191782
    i cyk sklep:
    https://med-bud.pl/kleje-do-termoizo...3,p368,pl.html

    ten sam produkt, ten sam sprzedajacy: 4,5% roznicy w cenie wlasnie ze wzgledu na kosmiczne koszty sprzedazy na allegro.
    To tak uzupelniajaco
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    to tak jeszcze uzupelniajac o allegro allegro pobiera w tej chwili okolo 8% prowizji od wartosci sprzedazy i dazy do tego, aby uniemozliwic kontakt kupujacego ze sprzedajacym aby transakcja nie odbyla sie poza allegro. i efekt jest taki, ze znaczaca czesc asortymentu nie moze zostac wystawiona na allegro, bo gdyby ktos cos kupil - sprzedajacy wlasnie z powodu prowizji allegro dolozy do interesu. 8% to potezna roznica. dlatego jak nawet znajdziemy cos na allegro - warto sobie zadac trud sprawdzenia, czy dany sprzedajacy rownolegle np nie ma swojej strony internetowej/sklepu internetowego etc i cena allegro czesto bedzie wyzsza niz w sklepie internetowym.
    przyklad:
    https://allegro.pl/oferta/grafen-klej-do-styropianu-i-xps-750ml-pistoletowy-8767191782
    i cyk sklep:
    https://med-bud.pl/kleje-do-termoizolacji-grafen-klej-do-styropianu-i-xps-750ml,c23,p368,pl.html

    ten sam produkt, ten sam sprzedajacy: 4,5% roznicy w cenie wlasnie ze wzgledu na kosmiczne koszty sprzedazy na allegro.
    To tak uzupelniajaco
    Wybacz mi moje wścibstwo , reklamujesz się bez PP ? Masz stopkę z reklamą ,masz pod awatarem reklamę. Jakaś podpowiedz bo jednorazowe reklamowanie znam wiadomo gdzie.Po prawej stronie jest zawsze reklama wykupiona.Masz inną i czy zmieniła się procedura reklamowania? W stopce i pod awatarem napisze to co Ty masz napisane tak mogę?

  9. #9

    Domyślnie

    Z cenami rzeczywiście jest różnie, to chyba nie tylko wina allegro. Nie raz okazało się, że po grubszej negocjacji mogłem coś kupić u lokalnego sprzedawcy o 10%-15% taniej. Także wydaje mi się (aczkolwiek nie znam branży), że prowizje są dość wysokie i trzeba dużo i umiejętnie negocjować. Niezależnie czy kupujemy w necie czy w realu.

    Do tego tak jak wspomniałeś dochodzi konieczność szukania i porównywania cen, co jest dość uciążliwe zarówno w necie jak i w realu.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wybacz mi moje wścibstwo , reklamujesz się bez PP ? Masz stopkę z reklamą ,masz pod awatarem reklamę. Jakaś podpowiedz bo jednorazowe reklamowanie znam wiadomo gdzie.Po prawej stronie jest zawsze reklama wykupiona.Masz inną i czy zmieniła się procedura reklamowania? W stopce i pod awatarem napisze to co Ty masz napisane tak mogę?
    masz tu wpis sprzed kilku dni
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7908363
    ZPR/Time czy cos (bo sie zmienia co chwile podmiot odpowiedzialny za PP na forum) tam zajete zupelnie czyms innym. zmienia sie jak w kalejdoskopie i osoba odpowiedzialna za PP i wziecie od nas pieniedzy za PP jakos sie nie kwapi do kontaktu z nami.
    Patrzac 0-1 kowo - tak po kilku latach ciaglosci PP mamy wlasnie przerwe w swiadczeniu uslugi przez ZPR/Time i mamy stopke, avatar, linkowanie - niezgodne z regulaminem forum. Jakos nie mam czasu w tej chwili odezwac sie i prosic o to, zeby chcieli od nas $$$ za to, ale pewnie paru zyczliwych na forum sie zaraz znajdzie i klikna "zglos do moderacji" i moderator chcac nie chcac bedzie musial nas kijem potraktowac

    a jak nas potraktuje - co tu duzo mowic - trzeba bedzie pogrzebac poszyukac osboby od PP na forum, dodzwonic sie, wyprosic, zeby chcieli $$$ za niego od nas i znowu na rok spokoj.

    Zatem odpowiadajac na Twoje pytanie: moja stopka jeszcze kilka dni temu byla ok , bo mialem PP od kilku lat, na dzien dzisiejszy jest nie ok i zarowno Ty jak i ja nie mozemy takiej miec. Natomiast jak mnie jakos bardzo pogonia moderatorzy to znajde ta godzine czasu zeby wyprosic sie o przedluzenie umowy na kolejny rok a po tym wpisie cos mi sie wydaje ze szybko bede musial znalezc ten czas
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 18-02-2020 o 12:18
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11

    Domyślnie

    Widzę, że temat zszedł nieco na inny tor

    Fajna byłaby taka aplikacja lub stronka, na której mogę wyszukać sobie sprzedawców materiałów w mojej okolicy, przeglądać i porównywać ich oferty, Oczywiście, żeby można było też tam kupić i dopełnić wszelkich formalności. Wtedy odpada problem transportu, bo nadal kupuję "lokalnie" ale w necie

    Co o tym sądzicie? Znacie takie miejsca?

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    masz tu wpis sprzed kilku dni
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7908363
    ZPR/Time czy cos (bo sie zmienia co chwile podmiot odpowiedzialny za PP na forum) tam zajete zupelnie czyms innym. zmienia sie jak w kalejdoskopie i osoba odpowiedzialna za PP i wziecie od nas pieniedzy za PP jakos sie nie kwapi do kontaktu z nami.
    Patrzac 0-1 kowo - tak po kilku latach ciaglosci PP mamy wlasnie przerwe w swiadczeniu uslugi przez ZPR/Time i mamy stopke, avatar, linkowanie - niezgodne z regulaminem forum. Jakos nie mam czasu w tej chwili odezwac sie i prosic o to, zeby chcieli od nas $$$ za to, ale pewnie paru zyczliwych na forum sie zaraz znajdzie i klikna "zglos do moderacji" i moderator chcac nie chcac bedzie musial nas kijem potraktowac

    a jak nas potraktuje - co tu duzo mowic - trzeba bedzie pogrzebac poszyukac osboby od PP na forum, dodzwonic sie, wyprosic, zeby chcieli $$$ za niego od nas i znowu na rok spokoj.

    Zatem odpowiadajac na Twoje pytanie: moja stopka jeszcze kilka dni temu byla ok , bo mialem PP od kilku lat, na dzien dzisiejszy jest nie ok i zarowno Ty jak i ja nie mozemy takiej miec. Natomiast jak mnie jakos bardzo pogonia moderatorzy to znajde ta godzine czasu zeby wyprosic sie o przedluzenie umowy na kolejny rok a po tym wpisie cos mi sie wydaje ze szybko bede musial znalezc ten czas
    Bez urazy nie chciałem Cie podstawić pod ścianą.Przepraszam.Piłem do czegoś - kogoś zupełnie innego.Miałeś PP i zasilałeś konto FM to dla Muratora to zysk.Reklamując się bez PP to w takim razie nie przestępstwo.Jeszcze raz przepraszam.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalmaciak Zobacz post
    Widzę, że temat zszedł nieco na inny tor

    Fajna byłaby taka aplikacja lub stronka, na której mogę wyszukać sobie sprzedawców materiałów w mojej okolicy, przeglądać i porównywać ich oferty, Oczywiście, żeby można było też tam kupić i dopełnić wszelkich formalności. Wtedy odpada problem transportu, bo nadal kupuję "lokalnie" ale w necie

    Co o tym sądzicie? Znacie takie miejsca?
    nie i taki serwis nigdy nie powstanie, jest to nierealne a juz na pewno nie dla asortymentu tak szerokiego i o tak roznych zmiennych w logistyce.
    "Nauczenie" programu tak zaawansowanych zlozonosci wymagaloby kilkuset tysiecy godzin pracy programistow, rezimu w kazdym punkcie handlowym etc, i zaleznosci. Zadanie niewykonalne nawet dla sieci budowlanych gdzie niby wszystko jest w jednym "brandzie" np PSB, Mrowka itd.
    Szybkosc zmian i ilosc zmiennych bylaby tak wielka - ze nie do ogarniecia.
    To ciezko jest zrealizowac dla jednej grupy asortymentowej a co dopiero dla ogolu branzy.
    Gdyby to sie udalo jednak komus - wdrozenie takiego serwisu kosztowaloby taki majatek - ze zwrot poniesionej inwestycji spowodowalby ze te ceny nie bylyby konkurencyjne vs "reczne sterowanie"
    Najblizsze temu co piszesz jest w tej chwili allegro tyle ze wlasnie jest piekielnie drogie ze wzgledu na reklame, popularyzacje, i zlozonosc informatyczna calego tego serwisu.
    W allegro mozesz sobie przeciez ustawic filtr regionu i zawezi Ci sie oferta do tego co Cie interesuje "lokalnie" ale ceny beda i tak wystrzelone i okaze sie ze firma byc moze 1km od budowy Twojej lub 600km od Twojej budowy jest w stanie dostarczyc to szybciej/taniej niz firma uzywajaca tego serwisu - allegro czy tego o czym sobie gdybamy
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Bez urazy nie chciałem Cie podstawić pod ścianą.Przepraszam.Piłem do czegoś - kogoś zupełnie innego.Miałeś PP i zasilałeś konto FM to dla Muratora to zysk.Reklamując się bez PP to w takim razie nie przestępstwo.Jeszcze raz przepraszam.
    luz i tak mnie to nie minie, pytanie czy dzis, jutro czy za miesiac na pewno w niedlugim czasie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15

    Domyślnie

    Z allegro i olx jest jeszcze inny problem. Z punktu widzenia kupującego, teoretycznie mogę znaleźć interesujący mnie towar w dobrej cenie, nawet wybrać, że interesują mnie sprzedawcy w zasięgu np. 100km, ale nadal nie mam pewności, czy ten sprzedawca jest w stanie dostarczyć do mnie materiał i za ile. Sprowadza się to do portalu ogłoszeniowego a nie miejsca, gdzie wygodnie mogę kupić produkty z branży budowlanej,

    Poza tym dużo ofert dotyczy tylko i wyłącznie hurtowych zakupów - a co w przypadku, gdy chcę kupić przykładowo 2 palety a nie 16?

    fighter1983, czemu uważasz, że stworzenie takiego portalu jest nierealne? Co masz na myśli przez "Szybkosc zmian i ilosc zmiennych"?

  16. #16
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalmaciak Zobacz post
    Z allegro i olx jest jeszcze inny problem. Z punktu widzenia kupującego, teoretycznie mogę znaleźć interesujący mnie towar w dobrej cenie, nawet wybrać, że interesują mnie sprzedawcy w zasięgu np. 100km, ale nadal nie mam pewności, czy ten sprzedawca jest w stanie dostarczyć do mnie materiał i za ile.
    Po pierwsze to opinie o danym sprzedawcy , po drugie to jest tylko oferta, nie klikasz beznamiętnie "kup teraz" na transakcję wartą kilkanaście tys.zl.
    W dalszej korespondencji możesz dalej negocjować cenę.
    Nie wierzę, że muszę to pisać
    Ale taki mamy dzisiaj klimat widocznie

    Ja wynegocjowalem cenę niższą niż była wystawiona na allegro, dotyczy to i Stanluxa jeśli chodzi o izolacje ale także co do silikatu i dachówki też, ale tutaj to już na miejscu poprzez pokazanie, że mogę mieć taniej gdzieś indziej(na miejscu znaczy się w odl. ok 60km bo dachówka była zakupiona w Pszczynie a nie obok na składzie )
    Toż to podstawa, nie rozumiem jak można tego nie czaic.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-02-2020 o 22:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony