dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojtek 1987

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kicin
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    11

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe na miękkim styropianie akustycznym

    Witam,

    Nadbudowałem dom typu kostka, gdzie powstało osobne mieszkanie. Bardzo mi zależy na jak najlepszej izolacji akustycznej pomiędzy piętrami, dlatego przed wylewkami chcę zastosować styropian akustyczny Termo organika SUPERAKUSTIC. W połowie powierzchni mieszkania planowane jest ogrzewanie podłogowe. Z tego co się dowiedziałem to wymieniony przeze mnie styropian jest bardzo miękki, przez co są problemy z mocnym zamocowaniem rur pex do niego. Ponieważ wysokość podłogi po wylewce ogranicza mnie do łącznej wysokości 11,5 cm, natomiast wylewka na podłogówce musi mieć minimum 6 cm, to pozostałe 5,5 cm chcę wykorzystać na izolację akustyczną. W tym wypadku najbardziej chciałbym położyć styropian 53/50. Jednak owe problemy z mocowaniem rur przemawiają za opcją 38/35 i na to 20 mm styropian twardy. Jednak martwię się czy te 20 mm niższy styropian akustyczny nie wpłynie zbyt negatywnie na izolację akustyczną? Wyczytałem, że można rury pex przymocować do siatki stalowej ułożonej na warstwie styropianu. Wtedy mógłbym zrezygnować z twardego styropianu na rzecz grubszej izolacji akustycznej. Jednak czy to dobry pomysł? Czy takie rozwiązanie się sprawdzi? Czy posadzka z miksokreta dojdzie w szczeliny pomiędzy rurką a styropianem (rurka otrzyma dystans od styropianu o wysokości przynajmniej 3mm)? A może jest jakieś inne rozwiązanie tej kwestii?

  2. #2

    Domyślnie

    W naszej ofercie są dostępne styropiany systemowe także akustyczne 38/35 z folią klejoną do styropianu.
    Spinki tak naprawdę kotwią sie na warstwie foli przyklejonej do izolacji.

    Mocowanie rur może być też z wykorzystaniem siatki, jest ono jak najbardziej poprawne.
    Prosze się nie martwić beton "poradzi sobie",ważne aby rure kotwić przy pomocy tworzywowych uchwytów zakładanych na siatke lub za pomoca tworzywowych opasek.

    jest jeszcze trzecia opcja - rury mogą być mocowane za pomocą tworzywowych listew zamocowanych wcześniej do izolacji za pomoca specjalnych kołków lub spinek do listew.
    Niektóre listwy mogą też być wyposażone w pasek kleju za pomocą którego możemy listwy przykleić do izolacji.

    Proszę zajrzeć do naszego katalogu Ogrzewania Podłogowego.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez KAN-therm ; 22-03-2020 o 22:22
    http://pl.kan-therm.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony