Witam,

Nadbudowałem dom typu kostka, gdzie powstało osobne mieszkanie. Bardzo mi zależy na jak najlepszej izolacji akustycznej pomiędzy piętrami, dlatego przed wylewkami chcę zastosować styropian akustyczny Termo organika SUPERAKUSTIC. W połowie powierzchni mieszkania planowane jest ogrzewanie podłogowe. Z tego co się dowiedziałem to wymieniony przeze mnie styropian jest bardzo miękki, przez co są problemy z mocnym zamocowaniem rur pex do niego. Ponieważ wysokość podłogi po wylewce ogranicza mnie do łącznej wysokości 11,5 cm, natomiast wylewka na podłogówce musi mieć minimum 6 cm, to pozostałe 5,5 cm chcę wykorzystać na izolację akustyczną. W tym wypadku najbardziej chciałbym położyć styropian 53/50. Jednak owe problemy z mocowaniem rur przemawiają za opcją 38/35 i na to 20 mm styropian twardy. Jednak martwię się czy te 20 mm niższy styropian akustyczny nie wpłynie zbyt negatywnie na izolację akustyczną? Wyczytałem, że można rury pex przymocować do siatki stalowej ułożonej na warstwie styropianu. Wtedy mógłbym zrezygnować z twardego styropianu na rzecz grubszej izolacji akustycznej. Jednak czy to dobry pomysł? Czy takie rozwiązanie się sprawdzi? Czy posadzka z miksokreta dojdzie w szczeliny pomiędzy rurką a styropianem (rurka otrzyma dystans od styropianu o wysokości przynajmniej 3mm)? A może jest jakieś inne rozwiązanie tej kwestii?