dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    coni_p

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    1

    Domyślnie WARUNKI KONSERWATORSKIE w miejscowym planie - pytanie o kondygnacje

    Witam,

    potrzebuję porady co do możliwości zrealizowania domu 2 piętrowego + podpiwniczenia (garaz + kotlownia)
    byłem poradzić się architekta i twierdzi on ze nie ma problemu mozemy tak to zrealizować (przeglądał plan miejcowy)

    w miejscowym planie mam następujące jednak obustrzenia

    WARUNKI URBANISTYCZNE
    intens. zabudowy max. 0,40
    max. i min. wielk. podz. 2500 m2 - 600 m2, min. szer. dz. 20,0 m (zab. wolnostojąca)
    dopuszcz. wys. zabud. 10,5 m
    proc. pokr. działki zabud. do 25%
    linie zabudowy -6,0 od linii rozgr. ulic oraz jak na rys. planu

    ...
    WARUNKI KONSERWATORSKIE
    fragment strefy ścisłej ochrony konserwatorskiej i strefy ochrony krajobrazu kulturowego - proj. zabudowa - max. 2 kondygnacje

    przeglądając inny wątek muratora
    https://muratordom.pl/porady-ekspert...k9zV-jJEm.html

    "Nadmieniam, iż budując piwnicę, oraz dwie kondygnacje nadziemne, projekt budowlany będzie zawierał łącznie 3 kondygnacje, a to może być sprzeczne z warunkami zabudowy ustalonymi w wydanej decyzji. Wszystko zależy od tego, jakie dokładnie uregulowania znajdują się w przedmiotowej decyzji. Być może pomocne by było sprawdzenie czy w decyzji o warunkach zabudowy jest zapis, że na danym terenie obowiązuje maksymalna wysokość zabudowy np. do 2 kondygnacji, lub wysokość zabudowy nieprzekraczająca X metrów. Jeżeli w decyzji wskazane jest, że obiekty budowlane usytuowane na danym terenie mogą mieć maksymalnie 2 kondygnacje w mojej ocenie nie jest istotne, czy będą to dwie kondygnacje nadziemne czy jedna podziemna, druga nadziemna. Ważne jest, aby projekt budowlany nie przekraczał tej liczby. Jeśli natomiast w decyzji jest wskazane, że na danym terenie możliwa jest wysokość zabudowy do dwóch kondygnacji – to chodzi tylko o kondygnacje nadziemne i kluczowe jest nie przekroczenie tej liczby w stosunku do kondygnacji nadziemnych. W takiej sytuacji kwestia piwnicy – jako kondygnacji podziemnej jest sprawą dowolną. "

    zaczynam mieć poważne wątpliwości - czy przypadkiem Architekt nie wsadzi mnie na minę?
    czy coś się zmieniło w przepisach, że Architek może mieć rację?

    z góry dziękuję za pomoc

    pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    Zaufaj architektowi, ograniczenia w planie dotyczą kondygnacji naziemnych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony