dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 145
  1. #61

    Domyślnie

    Koszt piwnicy to w zasadzie koszt normalnej kondygnacji.
    A jesli jest wysoki poziom wod gruntowych, to cena dramatycznie rośnie.
    Piwnica pod częścią domu to najgorsze możliwe rozwiązanie. Niewiele taniej niż piwnica pod całością, a w przyszłości w zasadzie nie da się naprawić hydroizolacji.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    A wracając do budowy wykonano już izolacje xps pod planowaną płytą.
    Czekam na beton. 30cm betonu ze zbrojeniem rozproszonym.
    Załącznik 449686
    Zero tradycyjnego zbrojenia? Znalazłeś konstruktora co się pod takim projektem podpisał i projektant to klepnął?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-10-2020 o 11:32

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zero tradycyjnego zbrojenia? Znalazłeś konstruktora co się pod takim projektem podpisał i projektant to klepnął?
    Oczywiście. Projektant - konstruktor wykonał projekt i się podpisał z pieczątką. Kierownik budowy jak i architekt adaptujący oraz projektant-konstruktor adaptujący klepnęli zamianę fundamentu z ław na płytę na podstawie projektu i obliczeń autora projektu płyty. Projekt płyty dołączony będzie do dziennika budowy jako zmiana nieistotna.
    Zero zbrojenia tradycyjnego.Tylko 30cm betonu ze zbrojeniem włóknem.
    Gdybym miał jakieś duże witryny okienne too musiałbym dać lokalnie zbrojenie pod oknem.
    Ale najszersze okno mam 240cm i to zwykłe a jedyne tarasow ma 100cm.
    Jak już się rozliczę z wykonawcą to wrzucę koszty.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 30-10-2020 o 11:47

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Pod koniec października płyta została wylana.
    Po 2h od wygładzenia łatą wibracyjną przeszła ulewa więc trochę mi z wierzchu wymyło cement. Ale wykonawca i kierbud nie widzą problemu. To tylko estetyka. Na płytę i tak idzie 15cm eps a potem 7cm wylewki i 2 na wykończenie podłogi. Hydroizolacji nie daje w przyszłości bo płyta jest z betonu W8. A beton mam C25/30 S4 W8 z włóknem stalowym w ilości 35kg na m3.
    Zero będzie 45cm nad powierzchnią gruntu. Pod płytą jest 80cm podbudowy z tego powodu że grunt jest twardoplastyczny. Wokół płyty dosypię 20cm humusu aby było te 1m strefy przemarzania.
    Płyta przez 10 dni była polewana wodą. Teraz leży na niej folia.

    Finalnie zapłaciłem firmie 58tys złotych za 125m2 płyty na gotowo (roboty ziemne, podbudowa, kanalizacja, bednarki,beton, styropian itp).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201103_210600.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	450209 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201113_135125.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	450213 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAVE_20201103_210533.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	106,1 KB
ID:	450211
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 13-11-2020 o 14:02

  5. #65
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    I ta płyta niby przeniesie obciążenia ścian na całą swoją powierzchnię?

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Apacer , konstruktor wykonał projekt płyty i wziął pod uwagę projekt budowlany i warunki gruntowe i stopień zagęszczenia podbudowy czy zmiany położenia komina czy ścian działowych, okien.
    _-------------------------------------

    Będę murował z silikatu 25x24x22. Pierwsza warstwa na zaprawie wyznaczy mi poziom "0" czyli jakieś 21-22cm nad płytą. Potem będzie murowane na cienkiej spoinie. Się zastanawiam czy otwór okienny wykonac 66cm nad płytą czy 88cm?

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.377

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post

    Będę murował z silikatu 25x24x22. Pierwsza warstwa na zaprawie wyznaczy mi poziom "0" czyli jakieś 21-22cm nad płytą. Potem będzie murowane na cienkiej spoinie. Się zastanawiam czy otwór okienny wykonac 66cm nad płytą czy 88cm?
    Docelowo na jakiej wysokości chcesz mieć parapety? I z czego wykonane, bo to trzeba doliczyć. I jeszcze montaż okien będzie na tzw. ciepłych parapetach? Jeśli tak, to też należy doliczyć od 5 do 7 cm w zależności od grubości parapetu właściwego wewnętrznego i zewnętrznego.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Docelowo na jakiej wysokości chcesz mieć parapety? I z czego wykonane, bo to trzeba doliczyć. I jeszcze montaż okien będzie na tzw. ciepłych parapetach? Jeśli tak, to też należy doliczyć od 5 do 7 cm w zależności od grubości parapetu właściwego wewnętrznego i zewnętrznego.
    Parapety planuje docelowo na 85-86cm jak wysokość blatu w kuchni. Pod oknami będzie 2 warstwy po 22cm plus podmórówka. Surowy otwór będzie na 76cm. Do tego 6cm cm ciepły parapet.

    Okna wstępnie wybrane Oknoplus Morlite 3 szybowy pakiet z ciepłą ramką. Ciepły parapet i montaż na taśmach. Współczynniki Uw mają 0.7.
    Czy do ścian 24dilka plus 20styro dobry wybór? Pod płytą 10c, xps a na 15 eps. Dach ocieplę wełną 30cm.

    Brygada murarzy czeka na dobre warunki. Na razie zima więc pewnie w marcu zaczną. Ja przeliczam ilość bloczków do kupienia.

    jestem przed zamówieniem wiązarów kratowych o grubości 70mm. Nośność użytkowa strychu 150kg/m2. 90kg górny pas i 60kg obciążenia dolny pas.
    Na strych chcę dać schody samonośne take wąskie 60cm.
    Cześć strychu będzie jako poddasze użytkowe - jakiś gabinecik/pokój gościnny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture1.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	452990
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture2.JPG
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	452991
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 12-02-2021 o 10:47

  9. #69

    Domyślnie

    Najśmieszniejsze jest to, że złożyłeś projekt nas pozwolenie na zupełnie inny dom. Nawet nie wiedziałeś czy ściany będą miały 18 czy 24cm grubości. Ciekawe. Plyta bez zbrojenia? Co to za dziwo? Pod silkę? Wiesz, że te same ściany ważą z 60 - 70 ton i postawisz je na łysym betonie, na krawędzi? Taka płyta powinna mieć siatki górą i dołem i być może wieńce pod ścianami. koszty niewielki a spałbyś spokojnie.

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bardzo niski parapet 85 cm. Dla osób o wysokości 160 cm ( przy wzroście 170 -90 cm, 180 -100 cm).
    teraz nawet meble ikea domyślnie mają 90 cm

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Najśmieszniejsze jest to, że złożyłeś projekt nas pozwolenie na zupełnie inny dom. Nawet nie wiedziałeś czy ściany będą miały 18 czy 24cm grubości. Ciekawe. Plyta bez zbrojenia? Co to za dziwo? Pod silkę? Wiesz, że te same ściany ważą z 60 - 70 ton i postawisz je na łysym betonie, na krawędzi? Taka płyta powinna mieć siatki górą i dołem i być może wieńce pod ścianami. koszty niewielki a spałbyś spokojnie.
    Pandzik, konstruktor mi dobrał odpowiednie włókno i grubość płyty. Przyjął do obliczeń, że na krawędzi są ściany z silikatu 24cm, w środku jedna ściana nośna.
    Miała być 20cm ale że chciałem mieć dowolność w aranżacji ścian w środku wraz z kominem to mi powiększył do 30. Projektant konstruktor od adaptacji przyklepał bo widział obliczenia i wykresy. Ja się nie boję,

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bardzo niski parapet 85 cm. Dla osób o wysokości 160 cm ( przy wzroście 170 -90 cm, 180 -100 cm).
    teraz nawet meble ikea domyślnie mają 90 cm
    Akurat tam gdzie jest stół w kuchni, biurka u dzieciaków, blat kucheny jest OK.
    W innych pomieszczeniach nie będę zastawiał przecież dojścia do okna szafkami, komodami i innymi meblami wyższymi niż parapet i głębszymi niż 30-40cm.
    Chciałem nawet dać w salonie parapet na 70 bo mam widok ale to już nie pasuje z linią pozostałych okien i koli oko.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chodziło mi tylko o kuchnię

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Spoko, akurat mam obecnie blat na 86 i jest dobrze.

    Zima na działce wygląda tak. Także 60m drogi zasypane śniegiem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210214_102149.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	453045
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210214_103222.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	453047

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.183

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Apacer , konstruktor wykonał projekt płyty i wziął pod uwagę projekt budowlany i warunki gruntowe i stopień zagęszczenia podbudowy czy zmiany położenia komina czy ścian działowych, okien.
    _-------------------------------------
    Ciekawe co zawiera ten projekt płyty. Brak tradycyjnego zbrojenia to z płyty został prostopadłościan.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ciekawe co zawiera ten projekt płyty. Brak tradycyjnego zbrojenia to z płyty został prostopadłościan.
    Projekt zawiera jakieś wyliczenia, dane itp.
    Ja nie mam kompetencji do oceny czy to ok. Podpisali się pod tym Konstruktor, KB, projektant konstruktor od adaptacji więc wszystko gra.

    ===========================

    Murarz mi się pochorował więc brygada startuje na przyszły tydzień.
    Przyjechał już materiał. Kilka palet silikatu H+H NP24 20MPa, Czekam na klej klasy M10 oraz bloczki połówkowe 1/2NP24 20Mpa.
    Jak dobrze wyliczyłem to 31 palet powinno wystarczyć. Cena bloczka to 5.46 brutto.

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Kilka palet silikatów już dotarło na plac budowy. Czekam jeszcze na połówki bloczków i klej. Mogłem to wcześniej załatwić to bym teraz nie czekał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210310_084756.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	453878

    W międzyczasie wybieramy dachówkę. Brązowa szkliwiona. Do wyboru na razie Alegra 9, Goteborg mokka albo jakieś inne ciemnobrązowe.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 10-03-2021 o 09:24

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Zastanów się jeszcze nad tym, bo to wyjątkowo paskudne. Otwórz tę cześć dzienną. Ta ściana pomiędzy łazienkami to też kuriozum. W tym domu masz komunikacje i techniczne pomieszczenia. Do tego ta niemała płyta bez zbrojenia. No i po cholere bloczki 24cm? Trza było z 15ki budować taki mały domek. Rdzenie w naroznikach i miałbyś 3m2 w bonusie.

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    267

    Domyślnie

    Kiedys sobie narysowałem jakby to mogło jeszcze wyglądać,ale jak zobaczyłem ze juz płyta wylana to nie wrzucałem.
    Moze jednak cos skorzystasz.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom Olkav1.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	76,1 KB
ID:	453917Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom Olkav2.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	453918Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom Olkav3.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	453919Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom Olkav4.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	453920Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201019_104728.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	453921

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Zastanów się jeszcze nad tym, bo to wyjątkowo paskudne. Otwórz tę cześć dzienną. Ta ściana pomiędzy łazienkami to też kuriozum. W tym domu masz komunikacje i techniczne pomieszczenia. Do tego ta niemała płyta bez zbrojenia. No i po cholere bloczki 24cm? Trza było z 15ki budować taki mały domek. Rdzenie w naroznikach i miałbyś 3m2 w bonusie.
    Oj tam. Będzie dobrze NIe podoba Ci się oddzielna kuchnia i salon?
    My ściany grube chcieliśmy bo akumulują ciepło zimą lub utrzymują chłód latem. W projekcie mam 24cm mury.
    Jak będzie SSO to wtedy zobaczymy co z niektórymi działówkami bo to inaczej pewnie wejść do środka domu niż patrzeć na plan


    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    Kiedys sobie narysowałem jakby to mogło jeszcze wyglądać,ale jak zobaczyłem ze juz płyta wylana to nie wrzucałem.
    Moze jednak cos skorzystasz.
    raczej będzie coś takiego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_1.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	453930
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 11-03-2021 o 14:33

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony