dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 145
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Chyba kupię projekt lugo od lipinskich i chciałbym go tak przerobić
    Dodatkowe WC z prysznicem 13 oraz pralnia z szuszarnią.12. To szkic więc musze to wyskalować odpowiednio.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lugo_zmiany.JPG
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	443014

    Taka będzie orientacja na działce. Wejście od wschodu. Podjazd z miejscami parkingowymi. Studnia, oczyszczalnia i studnia chłonna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.JPG
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	443015
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 15-04-2020 o 15:39

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Projekt już kupiony.

    Teraz przymiarki do adaptacji.
    Przykładowy przekrój budynku podaję. Ocieplenie idzie od spodu ławy fundamentowej. A Podłoga jest na płycie żelbetowej 10cm która jest oparta na ławach.
    A potem ściany zaczynają się jakimś bloczkiem isomur a potem silikat.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.JPG
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	444086

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Przykładowy przekrój budynku podaję. Ocieplenie idzie od spodu ławy fundamentowej. A Podłoga jest na płycie żelbetowej 10cm która jest oparta na ławach.
    A potem ściany zaczynają się jakimś bloczkiem isomur a potem silikat.
    Taki mezalians płyty fundamentowej nie ma zalet - koszt pewnie wyjdzie wyższy, niż płyty a pod względem energooszczędności słabo - masz wylewkę oddzieloną od radiatora do gruntu tylko 5cm styro - dalej autostrada przez beton do gruntu.
    Isomur to złoto dla naiwnych - sprawdź lambdę w pionie (a po to niby ma być, żeby w pionie izolować).

    Przy tak niskim posadowieniu będzie trudno i drogo będzie wykonać trwale szczelną hydroizolację (dokładniej to połączyć poziomą z pionową)
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-05-2020 o 11:42

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Taki mezalians płyty fundamentowej nie ma zalet - koszt pewnie wyjdzie wyższy, niż płyty a pod względem energooszczędności słabo - masz wylewkę oddzieloną od radiatora do gruntu tylko 5cm styro - dalej autostrada przez beton do gruntu.
    Isomur to złoto dla naiwnych - sprawdź lambdę w pionie (a po to niby ma być, żeby w pionie izolować).

    Przy tak niskim posadowieniu będzie trudno i drogo będzie wykonać trwale szczelną hydroizolację (dokładniej to połączyć poziomą z pionową)
    Jeszcze pod "radiatorem" jest 20cm styropianu więc chyba aż tak nie będzie grunt ciągnął?. Z tym izomurem to niby ma lambdę 0.33 a silikat 0.53. a jakiś BK o gęstości 600 ma 0.15
    A cena tego izomuru to 45zł za sztukę 24x9x60. Co daje jakies 3300zł na tą izolację. A tyle samo to będzie za 36m2 materiału muru z silikatu 24. Trzebaby to przekalkulować czy się dużo zyska na koszcie ogrzewania z tym izomurem i ile to potrwa.

    Z tym posadowieniem to mam poziom 0 45cm nad gruntem. W przekroju jest taras z zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 20-05-2020 o 09:30

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Jeszcze pod "radiatorem" jest 20cm styropianu więc chyba aż tak nie będzie grunt ciągnął?
    Nie ma ani pod radiatorem ani od jego wewnętrznej strony żadnej termoizolacji. Ten radiator, dla jasności, to ściana fundamentowa. Będziesz grzał grunt pod domem.
    Na zewnątrz od tego radiatora też będą większe straty, niż przy standardowo wykonanej PnG - czyli gdy ściana fundamentowa kończy się na wysokości chudziaka i jest oddzielona od wylewki grzewczej co najmniej pełną grubością styropianu podłogowego. Przy ścianie nadziemia z BK mostek od ściany nośnej też jest niewielki.

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Z tym izomurem to niby ma lambdę 0.33 a silikat 0.53. a jakiś BK o gęstości 600 ma 0.15
    Ma gorszą nawet o porothermu nawet nie zasypanego perlitem czy nie wypełnionego pianą a cenę kilkakrotnie wyższą.

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    A cena tego izomuru to 45zł za sztukę 24x9x60. Co daje jakies 3300zł na tą izolację.
    Policzyłeś też ściany nośne wewnętrzne? Nimi też będzie śmigało ciepło do gruntu.

    Tak czy inaczej - przelicz sobie typową (w rozumieniu FM) płytę fundamentową z większością albo i całą termoizolacją z XPS pod płytą. Powinno wyjść znacznie cieplej a wcale nie drożej, jak i tak masz zbrojoną płytę pod całym domem i możesz zrezygnować bez isomuru. Oczywiście płyta musi być sensownie zaprojektowana, bo były tu wrzucane projekty o dwóch siatkach fi12 i 30 cm betonu lub więcej co niepotrzebnie podnosi cenę.

  6. #26

    Domyślnie

    Silikat daj na porotermie zasypanej perlitem.
    Kaizen jest specem, może to przeliczy.
    Nawet działówki z silikatu można tak postawić.
    Isomur nie ma uzasadnienia ekonomicznego.

    Zresztą, Kaizen już to napisał.
    Ta płyta, przetnie izolację.
    Nie ma najmniejszego sensu, jeśli chodzi zminimalizowanie strat do gruntu.
    Daj zwykłą wylewkę.
    Możesz ewentualnie zrobić ściany nośne w środku.
    Wtedy odetniesz się taką porotermą zasypana perlitem od gruntu.
    Masz projekt, musisz się dostosować.
    Jeśli nie masz, niech architekt to przeliczy.
    Płacisz mu za to, więc może dostosować się do Twoim zaleceń. Oczywiście zgodnie z przepisami
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 21-05-2020 o 00:30
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Kaizen , klaudiusz_x dzięki za te uwagi.
    Nie chcę niepotrzebnie wydawać pieniędzy więc pewnie wykonam tak że podłoga na gruncie będzie bez tej płyty żelbetonowej pod podłogą.
    W środku będzie gruba ściana ale nie jest nośną tylko bardziej do oddzielenie strefy dziennej od nocnej.
    Dach będzie w konstrukcji z wiązarów zatem opiera się po obrysie.

    Teraz tylko kwestia jak pożenić wywalenie tego izomurtu i płyty zelbetowej z wysokością pomieszczeń, położeniem w pionie okien.


    Edit:
    Chcę mieć zbiornik na deszczówkę i oczyszczalnie ze studnią chłonną.
    Co sądzicie o takim planie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-05-21-18-53-25-610_com.google.android.apps.docs.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	444333

    EDIT:
    Mam pierwszą wycenę odnośnie stropodachu w konstrukcji wiązarów kratowych za w sumie 30000 zł netto.:
    - konstrukcja 23200zł
    - dźwig i montaż 6000zł
    - transport 800zł.

    Co myślicie o takiej wycenie?
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 25-05-2020 o 13:00

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Projekt złożony do urzędu.
    Czekam na wycenę SSO od potencjalnego wykonawcy.

    Murować będę z silikatu. jeszcze nie wiem czy z 18 czy z 24. Działówki z silikatu 8 chyba.

    Taki jest zamysł planu parteru:
    2 pokoje dzieci od północy, pokój rodziców od południa. Ubikacja i łazienka. Kuchnia od północy ze stołem na 4 osoby i jeszcze jakaś kompaktowa sofa. Gdzieś tam może się upcha kozę z płaszczem wodnym. jadalnia dla gości od południa. Za wiatrołapem pomieszczenie pralnia+ suszarnia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20200623_132853.jpg
Wyświetleń:	355
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	445499
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 23-06-2020 o 13:38

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Wyceny na ławy mam za 60k. Za płytę około 50k - 55k.
    CHyba pójdę w płyę. Tylko sie zastanawiam czy z XPS pod płytą czy tylko 20cm eps na płycie. No i po obwodzie jakiś XPS.
    Zastanawiam się również nad szkłem piankowym z poł metra pod płytą potrzebne by było gdzieś ze 100m3 przy założeniu.ubicia o 30%.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    2 pokoje dzieci od pólnocy - niech mają pół roku buro i ponuro, wyłącznie na sztucznym świetle. A i pozostały rok raczej też sztuczne światło do nauki.
    Po co mają mieć dobry wzrok, okulary się kupi.
    Za to sypialnia rodziców z której korzysta się raczej po zmroku, niech będzie ładnie oświetlona od południa.


  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    2 pokoje dzieci od pólnocy - niech mają pół roku buro i ponuro, wyłącznie na sztucznym świetle. A i pozostały rok raczej też sztuczne światło do nauki.
    Po co mają mieć dobry wzrok, okulary się kupi.
    Za to sypialnia rodziców z której korzysta się raczej po zmroku, niech będzie ładnie oświetlona od południa.

    Dzięki za krytyczne uwagi.
    Tak, już to przemyślałem kilka dni temu i teraz jest taka opcja jak piszesz
    Kuchnie chcemy dużą. A od północy jadalnią jak przyjadą goście. Stół będzie składany więc to też miejsce oglądania TV czy grania na konsoli.
    W kuchni to nie wiem jak te meble ustawić. Sofę i stół bym chciał tak jak widać. Pokoje nie są jakieś strasznie duże ale powinny wystarczyć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	446238  
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 17-07-2020 o 08:19

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Wyceny na ławy mam za 60k.
    Fundament tradycyjny za 60 tys???

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    układ jest jak w ciasnym bloku.
    Naprawde trzeba się postarac by całkiem sporą przestrzeń tak niefunkcjonalnie rozplanować.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Dzięki za propozycję. Ciekawa ona jest.
    U mnie ciasno to masz na myśli łazienkę i WC?
    Kuchnie chcemy od południa ze względu na wgląd do ogrodu i z prawej na wjazd. Taką mamy potrzebę.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ok, wówczas kuchnia od południa, salon pośrodku.
    Tylko latem żadna przyjemność korzystać z takiej kuchni - nie dość, że grzeje przez okno, to jeszcze od piekarnika i garnków.

    U siebie wrysowałaś nieustawny aneksik kuchenny jak w kawalerce.
    I na dodatek osoba pracująca w kuchni i tak stałaby tyłem do okien.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-07-2020 o 22:55

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Droga dojazdowa wraz z placem wykonane. 50zl za M2. 30cm gruzu, 20cm grubego klińca, i na koniec 5cm drobnego. W tym praca koparki, wywrotki i walca. Częściowe rozplanowanie ziemi wzdłuż drogi i na działce. W sumie 300m2 utwardzenia.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 17-08-2020 o 20:54

  18. #38

    Domyślnie

    zbudowałem sam w 3 miesiące dom wg popularnego projektu z youtube 106m2 parterowy konstrukcja dachu wiązarowa
    stan deweloperski bez pompy ciepła 150 tysiecy w 2020 roku ! wszystko robiłem sam jedynie do wiązarów brałem firme
    PRODUCENT WIĄZARÓW DACHOWYCH ALDACH SP Z O.O. SZCZEKOCINY

  19. #39

    Domyślnie

    Dlaczego ten dom jest tak położony na tej działce? Jest jakaś linia zabudowy? Czy mimo to nie można go wyciągnąć na południe, od zachodu wrzucić salon i sypialnie?
    Pokoje dla dzieci mają mieć 8m2? Straszne klitki. Szkoda dzieci. U mnie maja ponad 16m2, po dwa okna na południe i wschód/zachód i nie zamieniłbym tego na nic innego.

    W takim małym domku masz wydzieloną jakaś mityczną jadalnie dla gości? Za to salon ze ślepą kuchnią jak w mieszkaniu u developera. Cały czas stoisz tyłem do okna. a za ścianą duża jadalnia. Daj już tę kuchnię do jadalni! i tak ze środka domu , tyłem do ściany nie zobaczysz podjazdu? Zresztą spodziewasz sie od tej strony najazdu Hunów?

    Rozwiązanie Elfir jest idealne. 4 duże okna z 3 stron świata to gwarancja doskonałego doświetlenia. Sam tak mam i jest to idealne rozwiązanie.

    Te łazienki to jakiś koszmar. Rozumiem, że przed wejściem do wanny lecisz do drugiej z 1-ką.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Olek posłuchaj rady Elfirowej bo dobrze radzi. Wejście po środku budynku dzieli strefy domu na dzienna i nocną. Jest to bardzo zdrowe i funkcjonalne podejście. Otworzyłbym jeszcze kuchnie na część jadalnianą od strony Pn oczywiście.
    W twojej wersji domu brakuje mi tylko wyjścia ewakuacyjnego po lewej stronie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parterowyv1.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	447332
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 21-08-2020 o 15:10

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony