dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Piece gazowe kondensacyjne IMMERGAS

    Witam.
    Jestem na etapie wyboru pieca do kotłowni. Dom z poddaszem użytkowym, 160m2(po podłodze(180m2), w tym garaż 24m2. Całość ogrzewanie podłogowe,
    parter 8 sekcji(pętle 60-70 metrów), poddasze 10 sekcji (pętle 60-70 metrów).Dom nowobudowany, sciany, skosy na poddaszu styropian 20cm, okna 3szybowe. Hydraulik który będzie wykonywał kotłownie nalega na piec z firmy IMMERGAS z uwagi na dobry serwis w okolicy. Zarówno on jak i serwisant pomimo że polecają markę to odradzają piece z serii TT pomimo tego że właśnie ta seria zawiera kotły o najnieszej mocy minimalnej(Vitrix 12 TT ERP 2 oraz Vitrix 20 TT ERP 2). Polecają piec EXA 24KW jednak on startuje od ~5,7kW co w moim przypadku wydaje mi się mocno przewymiarowane, czytając opinie po różnych forach.
    Proszę o opinie. Jakie może być realnie większe spalanie w skali roku dla kotła o większej mocy? Sterować chce pogodowo + jeden regulator pokojowy w całym domu.

    Dziękuję za pomoc!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciufek Zobacz post
    Hydraulik który będzie wykonywał kotłownie nalega na piec z firmy IMMERGAS z uwagi na dobry serwis w okolicy. Zarówno on jak i serwisant pomimo że polecają markę to odradzają piece z serii TT pomimo tego że właśnie ta seria zawiera kotły o najnieszej mocy minimalnej(Vitrix 12 TT ERP 2 oraz Vitrix 20 TT ERP 2). !

    Jakie mają argumenty, poza polecaniem?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Jakie mają argumenty, poza polecaniem?
    - wymieniik z AlSi w serii TT jest bardziej podatny na osadzanie brudu/kamienia czy jakoś tak
    - większa moc potrzebna do szybszego podgrzania CWU

    Jeśli chodzi o pierwsze to jakoś do mnie mówi, i podejrzewam ze serwisant jest na nie bo będzie musiał spędzić więcej czasu na czyszczenie przy okresowych kontrolach.

    Drugie to nie wierze że kocioł mniejszy np 12kW nie nagrzeje wody w "przyzwoitym czasie".


    Robiąc całym domu podłogówkę to poza komfortem myślałem głównie o jak najprostszej instalacji i małej mocy pieca, aby nie taktował a teraz praktycznie każdy instalator który mi robił wycenę nalega na mocniejszy kocioł.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Jakbym słyszał mojego serwisanta, może mamy tego samego Zgadza się, czyszczenie wymiennika jest dla niego bardziej czasochłonne, a co do tempa grzania wody to u mnie cały bojler mieści się w 15-20 minut w zależności jak bardzo wychłodzona woda. Grzejemy raz dziennie, bojler 150 l
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam kocioł z serii TT i od kilku miesięcy chodzi on w kurzu, brudzie i syfie z wykończeniówki. Ma on 5 lat gwarancji. Mam ponad 30kW maksymalnej mocy.

    Dlaczego uważasz, że to źle by piec traktował? Jeżeli częstotliwość takiego taktowania, nie będzie zbyt częsta, jest to lepsza sytuacja, niż piec miałby chodzić cały czas.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Ja mam kocioł z serii TT i od kilku miesięcy chodzi on w kurzu, brudzie i syfie z wykończeniówki. Ma on 5 lat gwarancji. Mam ponad 30kW maksymalnej mocy.

    Dlaczego uważasz, że to źle by piec traktował? Jeżeli częstotliwość takiego taktowania, nie będzie zbyt częsta, jest to lepsza sytuacja, niż piec miałby chodzić cały czas.
    Myślę że mówimy o innej serii kotłów. Ta o której mówie ma 3 kotły o oznaczeniu VICTRIX 20 X TT 2 ERP, VICTRIX 12 X TT 2 ERP, oraz VICTRIX 24 X TT 2 ERP. Tylko te trzy chyba mają wymiennik ALSi spośród oferty IMMERGAS

    Nie jestem instalatorem ani serwisantem więc może ktoś inny wypowie się rzeczowo na temat Twojego posta.
    Kocioł kondensacyjny pracuje najefektywniej z 30%mocy czyli z Twoim przypadku ~9kW. Masz chyba duzy dom swoją drogą
    W moim przypadku zapotrzebowanie na cieplo to ~9kW przy temp 21 stopni wewnątrz i -20 stopni na zewnątrz.
    Myślę że dobierając nie przewymiarowany" piec chodzi głównie o ekonomie. Poza tym moim zdaniem warunki pracy gdy piec włącza się i wyłącza non stop są znacznie gorsze niż dłuższa praca na minimum mocy.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    a czy ktoś z forumowiczów posiada piec kondensacyjny defro?instalator bardzo zachwala ? czy to marketing tylko czy faktycznie urządzenia są dobre i konkurencyjne na rynku ? szukam pieca na lata z dobrym serwisem - czy defro to dobry kierunek ?
    Po co pytasz? w innym poscie stwierdziłes ze
    "ale pod względem ceny wypada defro bardzo konkurencyjnie do producentów dostepnych na rynku
    poszperałem już na ten temat i jest to naprawdę dobra marka za rozsądne pieniądze o wysokim standardzie produktowym"
    Chcesz reklamować to załóz PP. Swoją drogą gdzie sie podziali obroncy interesów tego forum ze nie widzą kryptoreklamy, gdzie moderatorzy ktorzy chętnie rozdaja banany za dyskusje a nie widzą tego co powinni?

  8. #8
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    nie ma tu żadnego promowania marki -od niedawna badam temat -dużo czytam o kotłach kondensacyjnych -oraz pytam też na innych forach jak dobrze prześledzisz i pisze i pytam - to mojej stwierdzenia że marka jest konkurencyjna cenowo i ma dobre opinie - no i to polski produkt wiec git
    to chyba raczej z Twojej strony jest obrona w/w marki imergas lub innej ale nie podkreslam tej problematyki nie jest moim celem robieniem tu jakis waści - grzecznie pytam -odpowiadam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    nie ma tu żadnego promowania marki -od niedawna badam temat -dużo czytam o kotłach kondensacyjnych -oraz pytam też na innych forach jak dobrze prześledzisz i pisze i pytam - to mojej stwierdzenia że marka jest konkurencyjna cenowo i ma dobre opinie - no i to polski produkt wiec git
    to chyba raczej z Twojej strony jest obrona w/w marki imergas lub innej ale nie podkreslam tej problematyki nie jest moim celem robieniem tu jakis waści - grzecznie pytam -odpowiadam
    Nie bronie Immergasa, to tylko przypadek ze akurat w tym wątku sie wypowiedziałem. Wystarczy przesledzic Twoje posty dotyczące kotłów Defro. NIe masz nie uzywasz, nie widziałes w realu ale wiesz i napisałes ze to super marka. Swoją drogą taką firmę jak Defro nie stac na profesjonaną reklamę i uprawiac kryptoreklamę. Rozumiem ze oszczednosci ale zeby az takie?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    szukam kotła gazowego
    porównuję produkty obecnie 4 marek dostapnych na rynku
    wybór defro i chwalenie marki to równiez przypadek ponieważ tylko ich instalator podszedł do mojego zapytania rzeczowo
    nie chcę być nie uprzejmy ale w Twoim poście jest właśnie sporo wiedzy co jest reklamą a co kryptoreklamą
    dla mnie to nieznane pojecia dlatego uczestniczę w forach
    darujmy sobie te przytyczki i szukajmy każdy swego na forum
    pozdrawiam serdecznie
    Nie reklamuje zadnych kotłow gazowych, czym sie zajmuję jest w moim PP i nie musze uprawiac zadnej kryptoreklamy. W zadnym w Twioch wczesniejszych postów nie zauwazyłem nazwy innych producentów., tylko Defro odmienione przez wszystkie przypadki. Na rynku jest dostepne nie 4, a duzo duzo wiecej producentów. Skoro nikt sie nie wypowiedział na temat kotłow gazowych Defro nalezy sadzic ze sa one mało popularne a ich jakosc i awaryjnosc długoterminowa jest wielką niewiadomą, a brak odpowiedzi czyni dalsze zapytania o te kotly bezcelowym chociaz w przypadku reklamy celowym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony