dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie podział płytek na ścianie

    Mam prośbę o poradę. Na ścianie w kuchni mam płytki -gres kolor beżowy o wymiarach 60/30 cm. Chciałabym nie skuwając ich ze ścian podzielić je na kwadraty 30/30. Czyli naciąć płytki w połowie. Zrobić nacięcie/rowek udający szparę między płytkami tak aby nałożyć tam fugę. Później chciałabym pomalować płytki farbą na czarny kolor. Czy istnieje możliwość utworzenia z jednej płytki już przyklejonej dwóch? Oczywiście nie mogę doprowadzić do pęknięcia gresu.
    z góry dziękuję. Dodam że jestem całkowitą amatorką w kwestii remontów, toteż proszę o wyrozumiałość.

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    To jest jakaś nowoczesna technologia dopiero do opracowania i bez gwarancji powodzenia
    Można wszystko chociaż nie wszystko będzie wyglądało dobrze. Teoretycznie nacięcie np. diaksem mogłoby zakończyć się powodzeniem, ale trzeba zrobić próby by np. szerokość powstałej „fugi” była odpowiednia. Nikt nie da gwarancji, że płytka nie pęknie, bo to może zależeć np. od równomiernego rozłożenia kleju pod płytką, a to jest nie do sprawdzenia. Oraz od wprawnej ręki tnącego. A to jest jeszcze bardziej nie do przewidzenia. No i warto pomyśleć o tym, jak wygląda płytka po przecięciu (jak wykończyć przeciętą krawędź). Czy jest to prawdziwy gres, jednolity w całej swojej grubości i można podszlifować krawędzie, czy może jest to ceramiczna płytka wyglądająca jak gres (wtedy możemy mieć kłopot).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony