dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Pokaz fotki rys, pokaż rzut i zaznacz pęknięte ściany. Rysa jest na wylot czy tylko na tynku
    Dlaczego dach opiera się o więźbę
    Ty znawca co to znaczy "dach opiera się o więźbe"

  2. #22

    Domyślnie Łoj

    Cytat Napisał jacekwit Zobacz post
    Ty znawca co to znaczy "dach opiera się o więźbe"
    "Wielkokrotnie udowodnili, że nie mają pojęcia o tym co piszą. Podobnie było z moimi słupami"
    Oj Jackowi słup się dwoi, ciekawym od czego wysiłek przy pracy czy od wspomagaczy.

    Budynki z większymi błędami stoją od dekad. Ja w szczeliny wwkleiłbym szkiełka, no kilka najmniej i czekał co się będzie działo. Czyli na razie remonty bieganie urzędnicze sobie darować
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 20-02-2020 o 13:32

  3. #23

    Domyślnie

    Gnago nie dwoi wszystko z nim w porządku ale jajmar wypowiedział się fachowo co nie ?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Budynek ma nieco ok 3 lat od postawienia murów. Na ściankach na piętrze pojawiły się w 2 pomieszczeniach rysy na tynku. To co mnie niepokoi to, że rysy są po obu stronach. W jednym z pokoi jest to prosta rysa idąca u dołu ściany niemal na całej długości i taka sama po drugiej stronie. W drugim pomieszczeniu jest podobnie nad drzwiami do pokoju. Ścianki są robione z Silki 12cm.
    Ścianki zapewne pracują pod wpływem ruchów więźby dachowej.
    Nie wiem jednak, czy takie obustronne pęknięcie nie kwalifikuje się jako niebezpieczne.
    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Pokaz fotki rys, pokaż rzut i zaznacz pęknięte ściany. Rysa jest na wylot czy tylko na tynku
    Dlaczego dach opiera się o więźbę
    Cytat Napisał jacekwit Zobacz post
    Ty znawca co to znaczy "dach opiera się o więźbe"
    Cytat Napisał jacekwit Zobacz post
    Gnago nie dwoi wszystko z nim w porządku ale jajmar wypowiedział się fachowo co nie ?
    jajmar wypowiedział się fachowo.
    To, że wpisał "Dlaczego dach opiera się o więźbę" to jest zwykła literówka.
    Prawdopodobnie miało być "Dlaczego dach opiera się o ścianki działowe"
    Żeby zrozumieć wpis jajmar wystarczy trochę wiedzy budowlanej.

    Od pewnego czasu tworzysz kolejne posty z "wycieczkami osobistymi".
    Bezpodstawnie usiłujesz "coś" udowodnić temu czy innemu Forumowiczowi.
    sam wiedzy budowlanej nie posiadając.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 20-02-2020 o 19:03 Powód: edycja tekstu :)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    W tych postach udowodniliscie że nie jesteście zetelni.
    Ostatnio edytowane przez amator12345 ; 20-02-2020 o 18:05

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    jacekwit ma do was pretensje i ma trochę racji. Od razu go skwśliliscie że się nie zna.

  7. #27

    Domyślnie

    A o co z tymi szkiełkami chodzi? Słupka tam nie ma, co było widać na zdjęciu od spodu. Zmartwienie mam bo jeśli faktycznie ten podciąg jest za słaby to plan z ze zrobieniem regału, biblioteczki wzdłuż tej ścianki nie wchodzi w grę co mocno psuje plany. Architekt twierdził, że nie będzie problemu, kierownik budowy zresztą też. Wykonawca dał 3 lata gwarancji, więc jakby co trzeba poprawiać/dorabiać to teraz.
    Znalazłem fotki jak to wyglądało przed zalaniem betonem.

    Czerwono zaznaczony podciąg

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podciag6.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	441078

    a tu widać zbrojenie tego podciągu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podciag7.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	441079
    Ostatnio edytowane przez yaro137 ; 20-02-2020 o 21:10

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Pytanie pierwsze co kierownik mówi na to pękniecie? Czy je tłumaczy?

    Podciąg dołem ten widoczny jest tynkowy czy obklejony płytą g-k?
    Jak jest tynkowany czy na nim są ślady rys? - zerknij z bliska.

    Podciąg wydłużony zbrojenie dodatkowego - brak, słabo to wygląda.

    Edit, aż sie boje zapytać co stoi na tym mega podciagu z pierwszej fotki 4 prety dół góra + 5 belek systemowych to wszystko siada na tym podciągu z 3 pretami........
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 20-02-2020 o 22:22

  9. #29

    Domyślnie

    Na tym z czterema prętami nic właściwie wielkiego nie stoi. Tam ścianka działowa leci między pokojami. Od spodu jest otynkowany, jak i reszta sufitu. Nie ma tam żadnych pęknięć czy rys. Pytałem o to kierownika i twierdzi, że to pęknięcie spoinowe, które powstało najprawdopodobniej na skutek drgań podczas utwardzania podjazdu. Faktycznie kojarzę, że cały budynek wtedy drgał bo brukarze mieli kawał zagęszczarki. W każdym razie powiedział, że to normalne i nie ma się o co martwić.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Na tym z czterema prętami nic właściwie wielkiego nie stoi. Tam ścianka działowa leci między pokojami. Od spodu jest otynkowany, jak i reszta sufitu. Nie ma tam żadnych pęknięć czy rys. Pytałem o to kierownika i twierdzi, że to pęknięcie spoinowe, które powstało najprawdopodobniej na skutek drgań podczas utwardzania podjazdu. Faktycznie kojarzę, że cały budynek wtedy drgał bo brukarze mieli kawał zagęszczarki. W każdym razie powiedział, że to normalne i nie ma się o co martwić.
    Kształt rysy jest własnie dziwny, bo przy ugięciu powinny być ukośne rysy. Pękniecie spoiny, na co murowałeś ? Na klej to raczej by nie pękło tak, na zaprawę prędzej.

  11. #31

    Domyślnie

    Do autora wątku czy o tą ścianę coś się opiera ? czy tylko stoi na podciągu ? Jeżeli oparta jest więźba dachowa co może się zdarzyć, że drewno było zbyt mokre i wysycha a jak wysycha to kurczy się latem w wydłuża jesienną porą i po prostu pracuje. Jeżeli ma z styczność ze ścianą to ją pociąga w ruchu poziomym o milimetry. proces pewnie się ustablilizuje. To jest optymistyczna wersja. Ale jeżeli podciąg jest słaby i na podciąg działa strop inny podciąg na którym stoi słup od dachu + ściana zarysowana to gorzej to już wygląda. Ale ja się podobno nie znam tylko jajmar i d7d więdzą lepiej.
    Ostatnio edytowane przez jacekwit ; 21-02-2020 o 13:29

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Pytanie pierwsze co kierownik mówi na to pękniecie? Czy je tłumaczy?

    Podciąg dołem ten widoczny jest tynkowy czy obklejony płytą g-k?
    Jak jest tynkowany czy na nim są ślady rys? - zerknij z bliska.

    Podciąg wydłużony zbrojenie dodatkowego - brak, słabo to wygląda.

    Edit, aż sie boje zapytać co stoi na tym mega podciagu z pierwszej fotki 4 prety dół góra + 5 belek systemowych to wszystko siada na tym podciągu z 3 pretami........
    Napisałem Ci co stoi na tym podciągu. Ale nie chciałeś słuchać.

  13. #33

    Domyślnie

    Ścianki na poddaszu często , gęsto są robione bez wieńców to raz. Dwa ścianka działowa nie jest zablokowana od góry.
    Rysa pozioma . Scianka zostałą wymurowana , boki zostały zablokowane i wystarczy że trochę osiadło i pekło (peka przeważnie na pierwszej spoinie bo technologicznie przerwa pomiędzy pierwszą warstwą a kolejnymi jest najwieksza i wtedy jest największa szansa zabrudzenia).
    Rysy pionowe też są od jakichś ruchów poprzecznych (a jak mówisz że mineły 3 lata to pewnie dom masz na glinie.)

    Nie ś ato rusu zagrażające życiu. Naprawa może być destukcyjna (ścianki od nowa) , Szpachlowanie cienkie nic nie da, trzeba ostatecznie aby ścianki nie rozwalać skuć tynk i tynkować z siatka (Lub gruba szpachla z siatka)

  14. #34

    Domyślnie

    Andrzej 733 co znaczy że a jak mówisz że mineły 3 lata to pewnie dom masz na glinie.) Ma to znaczenie ? Ile dom potrzebuje do pełnej stabilizacji ?

  15. #35

    Domyślnie

    Piasek osiada w trakcie budowy. Kiedyś sprawdzałem ile osiada tuz po zalaniu pod dużym obciążeniem , przy obciążeniu 2 ton na m2 osiadanie było 2 cm, fakt że tam Id z badań było 0,45.
    Dla ułatwienia przyjmuje się że osiadanie budowli na piasku jest najwieksze w trakcie budowy (obciążania), i po pełnym obciążeniu spowalnia a wtedy sztywność budynku niweluje osiadania i konsekwencje tego.
    Glina konsoliduje a to trwa do kilku dobrych lat od postawienia budynku i wtedy wynik osiadania jest widoczny po kilku latach..
    Przy bloku dłygości 55 mb po dwóch laatch pojawiło się peknięcie od osiadania (tutaj to raczej zmieniono warunki wodne, ale zasada podobna)

  16. #36

    Domyślnie

    Zgadza się pod budynkiem gruba warstwa gliny szacowana na 20m. Robione było na klej i gdzie się dało łapane po bokach. Przejrzałem zdjęcia i filmiki. Nie widać, żeby gdziekolwiek elementy drewniane stykały się z tymi ściankami. Kończone były 3-4cm od elementów więźby.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scianki1.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	441100

    widać wyraźnie ekipa się nie opiernicza

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scianki2.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	441101

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scianki3.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	441102
    Ostatnio edytowane przez yaro137 ; 21-02-2020 o 19:19

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    yaro137 - wyjaśnij co z tym słupkiem na styku dwóch podciągów?
    Jest czy został usunięty.
    Jeżeli został wycięty to jak wygląda zbrojenie nowego, dłuższego podciągu?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #38

    Domyślnie

    Słupka nie ma, bo zrezygnowaliśmy z podcienia na etapie stawiania ścian. Zbędny mostek termiczny i w sumie, z perspektywy czasu, niepraktyczne obcięcie przestrzeni wewnątrz. Faktyczne zbrojenie przed zalaniem pokazałem na jednym z wcześniejszych zdjęć. Nie ma tam wyżej żadnych słupów od dachu. Więźba została wykonana jak niżej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiezba.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	441107

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Zdjęcia z postu #27 ?
    Ale to zbrojenie dolne (i górne) jest takie samo jak było w krótszym podciągu Poz.3.7 (ale tym dłuższym z dwóch) ?
    3#12 dołem a górą zbrojenie wieńca?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 21-02-2020 o 21:28
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #40

    Domyślnie

    Tak by to wyglądało. Tu jeszcze widać to przed otynkowaniem od spodu. Kawał zbrojonego betonu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podciag8.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	441146

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony