dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ges1983

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    12

    Domyślnie Docieplenie ciągu wentylacyjnego

    Witam

    Mam pytanie odnośnie docieplenia ciągu wentylacyjnego, który leci z garażu, przez moje mieszkanie w jednej ze ścian.
    Garaż nie ogrzewany, więc zimne powietrze leci z tego garażu aż do samej góry.
    Ponieważ mieszkam na parterze, u mnie najbardziej odczuwalne. Mostek termiczny na termowizji dość spory - podejrzewam, że właśnie z tego powodu.

    Jakie są możliwości docieplenia takiego ciągu wentylacyjnego ?

    Czy cały komin trzeba obudować na nowo i docieplić ?
    Czy może jakaś ocieplona rura włożona w środek i zamknięcie pozostałej części otworu rozwiąże problem ?
    Ostatnio edytowane przez ges1983 ; 18-02-2020 o 15:47

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ges1983 Zobacz post
    Witam

    Mam pytanie odnośnie docieplenia ciągu wentylacyjnego, który leci z garażu, przez moje mieszkanie w jednej ze ścian.
    Garaż nie ogrzewany, więc zimne powietrze leci z tego garażu aż do samej góry.
    Ponieważ mieszkam na parterze, u mnie najbardziej odczuwalne. Mostek termiczny na termowizji dość spory - podejrzewam, że właśnie z tego powodu.

    Jakie są możliwości docieplenia takiego ciągu wentylacyjnego ?

    Czy cały komin trzeba obudować na nowo i docieplić ?
    Czy może jakaś ocieplona rura włożona w środek i zamknięcie pozostałej części otworu rozwiąże problem ?
    Nie tykaj się ciągu wentyulacyjnego. W sensie nie zmieniaj jego przekroju, a to zrobisz, jeśli wsadzisz tam jakąś ocieplaną rure.
    Jedyne wyjscie to obudowanie komina jakaś warstwa izolacyjna.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MAT.pl
    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    8

    Lightbulb

    Cytat Napisał ges1983 Zobacz post
    Witam

    Mam pytanie odnośnie docieplenia ciągu wentylacyjnego, który leci z garażu, przez moje mieszkanie w jednej ze ścian.
    Garaż nie ogrzewany, więc zimne powietrze leci z tego garażu aż do samej góry.
    Ponieważ mieszkam na parterze, u mnie najbardziej odczuwalne. Mostek termiczny na termowizji dość spory - podejrzewam, że właśnie z tego powodu.

    Jakie są możliwości docieplenia takiego ciągu wentylacyjnego ?

    Czy cały komin trzeba obudować na nowo i docieplić ?
    Czy może jakaś ocieplona rura włożona w środek i zamknięcie pozostałej części otworu rozwiąże problem ?

    Istnieje takie coś jak farba termoizolacyjna, jeżeli poszukasz w necie to znajdziesz, wybierz dobrze, a efekt po pomalowaniu cię zaskoczy bardzo pozytywnie

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAT.pl Zobacz post
    Istnieje takie coś jak farba termoizolacyjna, jeżeli poszukasz w necie to znajdziesz, wybierz dobrze, a efekt po pomalowaniu cię zaskoczy bardzo pozytywnie
    To już lepiej kilka zdrowasiek zmówić - efekt izolacyjny będzie dokładnie taki sam jak po malowaniu tą cudowną farbą

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ges1983

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    12

    Domyślnie

    Niestety nie mogę docieplić od wewnątrz mieszkania - zbyt duży mostek termiczny.
    Dodatkowo zimno wali też w posadzkę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mostek komin.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	441319

    Docieplenie od wenątrz musiałbym robić na 2 ścianach w 2 różnych pomieszczeniach - a wiemy wszyscy jak kończy się docieplenie od wewnątrz - grzybem pod materiałem dociepleniowym. To już wole obecnie widocznego grzyba na ścianie - przynajmniej zagrożenie jest widoczne.

    Sprawy nie mogę też zostawić - jedyny sposób to odizolowanie zimnego powietrza z garaży od mojej posadzki / ściany - obecnie jest tam niczym nieocieplona cegła 12cm.

    Najprostszy sposób to podwójnie docieplana rura i uszczelnienie pozostałej części komina, żeby powietrze szło tylko przez docieploną rurę.
    Miałem nadzieję na jakiś lepszy pomysł, typu produkowanego docieplenia na wymiary komina, który można wsunąć i dopasować do wymiarów komina, aby jak najmniej zmiejszyć przepływ powietrza.

    Wywiewy są tylko z garaży, które i tak mają wentylację sporo zmodyfikowaną. Miały nad bramą wielkie dziury, które obecnie są do 80% zatkane, bo powietrze tak wychładzało niedocieplone stropy, że nie dało się żyć Także nie boję się ograniczenia tego wywiewu - wolę już grzyba w garażu niż w domu w najgroszym wypadku - ale nie chcę go też zamykać całkowicie.
    Ostatnio edytowane przez ges1983 ; 01-03-2020 o 01:51

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MAT.pl
    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    8

    Domyślnie

    nass - nie bądź takim ignorantem, bo nowe technologie są wokół nas czy tego czcesz czy nie i nie mamy na to wpływu, jedynie możemy mieć otwarte umysły i sprawdzić dziłanie takich produktów znim sięgniemy po "zdrowaśki"

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ges1983

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    12

    Domyślnie

    A samo wpuszczenie podwójnej ocieplonej rury w środek komina nic nie pomoże ? czy te rury mają zbyt małe wartości izolacji termicznej ?

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MAT.pl
    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    8

    Domyślnie

    ges1983 - dałem ci pomysł z którego skorzystałem i efekt jest "łauuuuł"

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ges1983

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki przyjrzę się temu tematowi - na pewno nie pogorszy to sprawy - a jako dodatek do wpuszczenia tam ocieplanej rury wydaje się sensowne.
    Możesz dać jakąś nazwę konkretnej firmy lub nazwę produktu z którego skorzystałeś ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAT.pl Zobacz post
    nass - nie bądź takim ignorantem, bo nowe technologie są wokół nas czy tego czcesz czy nie i nie mamy na to wpływu, jedynie możemy mieć otwarte umysły i sprawdzić dziłanie takich produktów znim sięgniemy po "zdrowaśki"
    Szkoda, że nie miałeś "otwartego umysłu" na fizyce.
    Wytęż trochę głowę, ewentualnie skorzystaj z kalkulatorów w sieci, i policz jak zmieni się U [W/m2K] przegrody przed pomalowaniem ściany vs. po pomalowaniu.
    Potem idź i się wywstydź. Tutaj raczej tej farbki nie sprzedasz
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7721774

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony