dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie Lodówka - zużycie energii

    Witam,

    czy wskazania zużycia energii w PC typu lodówka są lepiej (dokładniej) mierzone przez nie same?
    O ile zużycie energii na c.o. wydaje mi się w miarę normalne, to już zużycie na c.w.u podejrzanie niskie...

    Ma/miał ktoś taką lodówkę opomiarowaną?
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 18-02-2020 o 21:12 Powód: Dodanie akapitu
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    ja mam załozony osobny licznik energii Orno OR-WE-520. z ppompy mam tylko motogodziny CO/CWU, dla grzałki też godziny i trzeba sobie przeliczac na kWh
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Chodzi ci o AIO ?

    Jeśli tak to ja mam i powiem ci że liczy żle .
    U mnie od 2 lat mam podlicznik i różnica już wynosi prawie 2000 kWh na nie korzyść PC .
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Znajomy mówił, że w jego rodzinie na wsi wykorzystano "ruską" zamrażarkę do ogrzewania kurnika. Wyjęto drzwiczki, a resztę wmurowano w ścianę tyłem do środka.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony