dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie Kabiny prysznicowe - ranking producentów + opinie

    Szanowni,

    proponuję utworzyć wątek, gdzie każdy wpisze producenta + model kabiny + rok montażu + informacje czy wszystko jest ok czy był jakieś problemy. Krótki wpis aby osoby szukające kabin miały rzetelne opinie.

    Producent:
    Model:
    Rok montażu:
    Opinia:

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Polecam firmy Ravak i Roca.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam Koło Nexxt z 2014 roku. Drugi raz bym zamontowal te samą kabinę. Jestem zadowolony.

  4. #4

    Domyślnie

    Też właśnie szukam kabiny prysznicowej znacie coś godne polecenia? Będę wdzięczny za pomoc

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Żadna kabina, tylko walk in. Tafla szkła h=1,9 - 2,0 i posadzka ze spadkiem. Zero szczelin do rozwoju grzybka i inszych wykwitów. Zero przepuszczających uszczelek, rozsypujących się rolek i zawiasów pełnych pieczarek i innego czarnego syfu Ściągaczka do wody po kąpieli i po problemie. Mamy pięć lat i wygląda jak nowa.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie do końca tak jest Bertha. Ja mam kabinę złożoną z osobnych drzwi i ścianki bocznej (ktorą mozna zastosowac jakp walk-in wlasnie). Pod scianka ze szkla zawsze jest miejsce na syf i grzyby. Niewazne, czy scianka stoi na brodziku, czy podlodze. Prysznic trzeba po prostu sprzatac, niwazne jaki on jest. Ja u siebie mam fugi i silikon jak nowe, bo po kazdej kapieli wycieramy wszystko do sucha. Fakt - uszczelki musze wymieniac co jakis czas, bo sie rwą, a te co sa pd nowosci trochę obrosly kamieniem, bo nie wszedzie mozna wytrzec do sucha. Walk-in moze troche prostszy i latwiejszy w utrzymaniu czystosci, ale tez nie do konca.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    W temacie czystości nie bez znaczenia jest woda i wentylacja. Ciężko więc jest porównywać, bo ktoś może mieć zmiękczacz wody, rekuperację a ktoś nie.
    Wiadomo - kabiny bez prowadnic i rolek są mniej uciążliwe od tych, które je mają. Aczkolwiek, są ludzie jak mój kolega, który mówi, że nie wyobraża sobie że otwiera drzwi kabiny na zewnątrz a woda mu kapie na podłogę i trzeba ją zetrzeć. Dlatego woli rolki i ...ich czyszczenie, psikanie smarem silikonowym , co jakiś czas wymianę silikonu przy brodziku, bo coś pod nim rośnie (to akurat "zaleta" bloku i zatykanej wentylacji zimą bo wieje)
    Przyzwyczaił się i nic go nie przekona

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Nie do końca tak jest Bertha. Ja mam kabinę złożoną z osobnych drzwi i ścianki bocznej (ktorą mozna zastosowac jakp walk-in wlasnie). Pod scianka ze szkla zawsze jest miejsce na syf i grzyby. Niewazne, czy scianka stoi na brodziku, czy podlodze. Prysznic trzeba po prostu sprzatac, niwazne jaki on jest. Ja u siebie mam fugi i silikon jak nowe, bo po kazdej kapieli wycieramy wszystko do sucha. Fakt - uszczelki musze wymieniac co jakis czas, bo sie rwą, a te co sa pd nowosci trochę obrosly kamieniem, bo nie wszedzie mozna wytrzec do sucha. Walk-in moze troche prostszy i latwiejszy w utrzymaniu czystosci, ale tez nie do konca.
    Jak jest to dobrze wiem, a jest jak piszę.
    Nie sądziłem że trzeba pisać o sprzątaniu i sprawnej wentylacji. Jeśli komuś leje się po wszystkich ścianach podczas korzystania z prysznica, to pieczarki lubieją takie warunki. Przez 5 lat jedyne co robiłem to wymiana silikonu przy kratce spustowej. Wykonawca wykończył ja kwaśnym siliconem a ten nie lubi się z plastikiem i źle się trzymał. Założyłem silicon obojętny i od trzech lat jest w porządku. Wentylację wyłącza się kwadrans po kąpieli i zero problemów.
    Gdy projektowałem kryteria były dwa: łatwość utrzymania i możliwość wjazdu wózkiem.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie po każdym prysznicu sprzątać coś z podłogi czy tego typu zabiegi ze zbieraniem wody.

    Na tym polega ten cały walk in?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bernard123

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    00-811
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jak jest to dobrze wiem, a jest jak piszę.
    Nie sądziłem że trzeba pisać o sprzątaniu i sprawnej wentylacji. Jeśli komuś leje się po wszystkich ścianach podczas korzystania z prysznica, to pieczarki lubieją takie warunki. Przez 5 lat jedyne co robiłem to wymiana silikonu przy kratce spustowej. Wykonawca wykończył ja kwaśnym siliconem a ten nie lubi się z plastikiem i źle się trzymał. Założyłem silicon obojętny i od trzech lat jest w porządku. Wentylację wyłącza się kwadrans po kąpieli i zero problemów.
    Gdy projektowałem kryteria były dwa: łatwość utrzymania i możliwość wjazdu wózkiem.
    Zgadzam się z Berthą zdecydowanie walk-in. Te sylikony są wykańczające... A na podłogę wystarczy położyć dywanik, który potem rzucimy na grzejnik i po sprawie

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marecki1212

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Co możecie powiedzieć na temat takiej kabiny z brodzikiem.Chcę zamontować u siebie w remontowanej łazience.
    MEXEN OMEGA KABINA PRYSZNICOWA 120 x 90 + BRODZIK

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony