dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie Jaką izolację wybrać - dom murowano drewniany

    Cześć wszystkim! Muszę ocieplić nietypowy dom który ma konstrukcję w 3/4 szkieletową a w 1/4 murowaną i nie wiem jaką wełnę wybrać.
    Ocieplam w zasadzie wszystko czyli potrzebuję materiału na podłogę na legarach nad pustką, ściany działowe, ściany zewnętrzne i dach. Dodatkowo muszę dodać, że ściany drewniane muszą mieć ocieplenie podzielone na dwie warstwy. Wynika do z faktu, że na istniejącą elewację drewnianą zostanie położona nowa. Chciałbym więc położyć jedną warstwę od środka w stelarz standardowo a drugą na elewację, potem folia wiatrochronna i nowa elewacja Część murowana klasycznie czyli wełna od zewnątrz i elewacja drewniana.
    Dodam, że dom ma mieć zastosowanie rekreacyjne raczej i będzie sporadycznie użytkowany w sezonie grzewczym więc nie chciałbym przesadzić z grubością ocieplenia bo albo stracę zbyt dużo metrażu w środku albo elewacja będzie wystawać sporo poza fundament.
    Dodatkowo podpowiedzcie jaką wełnę dać w podłogą i jaką pod poszycie dachu? Zależy mi na sugerowanych grubościach ale również modelach/produktach. Taki Rockwool ma tyle rodzai wełny, że zgłupiałem i kompletnie nie wiem co gdzie wybrać.

    Pozdrawiam serdecznie!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisso_pl Zobacz post
    Cześć wszystkim! Muszę ocieplić nietypowy dom który ma konstrukcję w 3/4 szkieletową a w 1/4 murowaną i nie wiem jaką wełnę wybrać.
    Ocieplam w zasadzie wszystko czyli potrzebuję materiału na podłogę na legarach nad pustką, ściany działowe, ściany zewnętrzne i dach. Dodatkowo muszę dodać, że ściany drewniane muszą mieć ocieplenie podzielone na dwie warstwy. Wynika do z faktu, że na istniejącą elewację drewnianą zostanie położona nowa. Chciałbym więc położyć jedną warstwę od środka w stelarz standardowo a drugą na elewację, potem folia wiatrochronna i nowa elewacja Część murowana klasycznie czyli wełna od zewnątrz i elewacja drewniana.
    Dodam, że dom ma mieć zastosowanie rekreacyjne raczej i będzie sporadycznie użytkowany w sezonie grzewczym więc nie chciałbym przesadzić z grubością ocieplenia bo albo stracę zbyt dużo metrażu w środku albo elewacja będzie wystawać sporo poza fundament.
    Dodatkowo podpowiedzcie jaką wełnę dać w podłogą i jaką pod poszycie dachu? Zależy mi na sugerowanych grubościach ale również modelach/produktach. Taki Rockwool ma tyle rodzai wełny, że zgłupiałem i kompletnie nie wiem co gdzie wybrać.

    Pozdrawiam serdecznie!
    Witaj
    Na podłoge proponowałbym Ci płyte Superrock lub rolke TOPROCK SUPER (grubość 25cm)
    Na dach między krokwie Toprock Super a pod krokwie superrock (grubośc 25-30cm)
    ściany działowe oraz ściany zewnętrzne miedzy ruszt : Rockton lub Superrock
    ściany działowe grubość 10cm, izolacje zewnętrzne 15-20cm
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    Jak to się powiedz ma do rozpiski firmowanej przez Rockwool w jednym z marketów ? Tam podział jest taki :
    - podłoga na legarach - rockslab sonic
    - dach - multirock, toprock lub rockslab sonic
    - ściany zarówno wewnetrzne jak i zewnętrzne - rockslab sonic lub frontrock max

    Co do grubości jeszcze. Legary podłogowe chce dać 20cm wiec wełny misę byc 10+7,5 sensownie żeby była jeszcze dylatacja.
    Jeśli chodzi o ściany to miejsca mam na 5-7,5 od wewnątrz i 10 od zewnątrz. Ewentualnie 7,5 z jednej i drugiej - starczy to?
    Dach jeszcze nie wiem bo odkrywka jeszcze przede mną ale ten który jedt stary nie miał izolacji w ogóle miedzy krokwiami a dopiero na poszyciu coś jest położone, na to stelaż i ondulina. Wystaje miejscami jakiś stary Isover.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisso_pl Zobacz post
    Jak to się powiedz ma do rozpiski firmowanej przez Rockwool w jednym z marketów ? Tam podział jest taki :
    - podłoga na legarach - rockslab sonic
    - dach - multirock, toprock lub rockslab sonic
    - ściany zarówno wewnetrzne jak i zewnętrzne - rockslab sonic lub frontrock max

    Co do grubości jeszcze. Legary podłogowe chce dać 20cm wiec wełny misę byc 10+7,5 sensownie żeby była jeszcze dylatacja.
    Jeśli chodzi o ściany to miejsca mam na 5-7,5 od wewnątrz i 10 od zewnątrz. Ewentualnie 7,5 z jednej i drugiej - starczy to?
    Dach jeszcze nie wiem bo odkrywka jeszcze przede mną ale ten który jedt stary nie miał izolacji w ogóle miedzy krokwiami a dopiero na poszyciu coś jest położone, na to stelaż i ondulina. Wystaje miejscami jakiś stary Isover.
    rockslab sonic jak najbardziej , na dach zdecydowanie toprock lub toproll z uwagi na ich lepsze parametry termiczne
    dla ścian wewnętrznych rockslab sonic również na plus . Na zewnątrz pod tynk frontrock

    Co do grubości izolacji to wszystko zależy jakie parametry chcesz uzyskać jeżeli nie masz możliwości zastosowania większych grubości niż te o których wspomniałeś to je zastoosuj. O ile na ściany 15cm to już całkiem niezła izolacja o tyle na dach jeżeli możesz to izoluj jak najwięskza grubością. Pozwoli Ci to na uchronienie się od zbytniego przegrzewania się poddasza w okresie letnim
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    Na dach będę mógł wykorzystać większą grubość ale ze ścianami muszę się już pogodzić. Jeszcze dwa pytania:
    1) co do samej konstrukcji - od wewnątrz - poszycie (GK, boazeria itd) pod tym wzmocnienie gdzie potrzebne z OSB, paroizolacja, wełna w konstrukcji, aktualna deska elewacyjna (myślę że ją trochę podziurawię otwornicą żeby była bardziej otwarta dyfuzyjnie, ruszt z drugą warstwą izolacji, na to od razu wiatroizolacja, ruszt z deską elewacyjną. Czy to zadziała jak należy? Niezbyt mam możliwość zdjęcia tej starej elewacji i myślę czy taka forma docieplenia zda egzamin.
    2) Prowadzenie instalacji w takiej ścianie - instalacja elektryczna będzie rozprowadzona podłogą ale jeśli przyjdzie mi przechodzić w poziomie przez szkielet to jak powinienem układać izolację? Powinna być podcięta na grubość peszli ? Czy powinienem jakoś dodatkowo izolować puszki elektryczne? Bo rozumiem, że będę musiał w ich miejscu naciąć paroizolację i zrobić zagłębienie w wełnie żeby puszka się zmieściła, zgadza się?

    A i jeszcze ostatnia sprawa. Jak już wspomniałem - budynek jest w jednej części murowany i łączy się z konstrukcją szkieletową. Czy tą część murowaną mogę normalnie również ocieplić od zewnątrz wełną i na nią dać elewację drewnianą żeby całość była spójna? Stosować również jakąś folię? Czy może w ogóle docieplić tę część innym materiałem izolacyjnym?
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ty normalny jesteś? Chcesz wełny kupować w markecie ?!
    Masz Jurko ale. Jerozolimskie, Hurtownia Bartek na Ordona, Kenpol na jutrzenki , Zino u siebie w markach chociaż to nie są spece od wełny . Masz dachtrade w okolicach Piaseczna.
    Nie dość że cenowo zjedzą każdy market , to na dodatek to są polskie firmy, dadzą Ci mega doradztwo, lepsza cenę, pewnie transport za free, i zapłacą podatki w pl ... (Pomijam na co zostaną w znacznej mierze zmarnowane)
    Weź się ogarnij ...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Odnośnie natomiast samej technologii : ocieplenie szkieletowcow możliwe również w eps! Jedyna firma mająca przebadane i aprobowane rozwiązanie to STO - ISPO na zabranieckiej. Mega dobra i dość droga niemiecka firma producencka , ale właśnie mają tego typu rozwiązanie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Ty normalny jesteś? Chcesz wełny kupować w markecie ?!
    Masz Jurko ale. Jerozolimskie, Hurtownia Bartek na Ordona, Kenpol na jutrzenki , Zino u siebie w markach chociaż to nie są spece od wełny . Masz dachtrade w okolicach Piaseczna.
    Nie dość że cenowo zjedzą każdy market , to na dodatek to są polskie firmy, dadzą Ci mega doradztwo, lepsza cenę, pewnie transport za free, i zapłacą podatki w pl ... (Pomijam na co zostaną w znacznej mierze zmarnowane)
    Weź się ogarnij ...
    Ale w sensie że to do mnie? A kto powiedział, że ja chcę kupować wełnę w markecie? Po prostu będąc ostatnio zobaczyłem taką rozpiskę od Rockwool-a więc stwierdziłem, że zapytam się fachowca jak to się ma do jego polecanych modeli

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisso_pl Zobacz post
    Na dach będę mógł wykorzystać większą grubość ale ze ścianami muszę się już pogodzić. Jeszcze dwa pytania:
    1) co do samej konstrukcji - od wewnątrz - poszycie (GK, boazeria itd) pod tym wzmocnienie gdzie potrzebne z OSB, paroizolacja, wełna w konstrukcji, aktualna deska elewacyjna (myślę że ją trochę podziurawię otwornicą żeby była bardziej otwarta dyfuzyjnie, ruszt z drugą warstwą izolacji, na to od razu wiatroizolacja, ruszt z deską elewacyjną. Czy to zadziała jak należy? Niezbyt mam możliwość zdjęcia tej starej elewacji i myślę czy taka forma docieplenia zda egzamin.
    2) Prowadzenie instalacji w takiej ścianie - instalacja elektryczna będzie rozprowadzona podłogą ale jeśli przyjdzie mi przechodzić w poziomie przez szkielet to jak powinienem układać izolację? Powinna być podcięta na grubość peszli ? Czy powinienem jakoś dodatkowo izolować puszki elektryczne? Bo rozumiem, że będę musiał w ich miejscu naciąć paroizolację i zrobić zagłębienie w wełnie żeby puszka się zmieściła, zgadza się?

    A i jeszcze ostatnia sprawa. Jak już wspomniałem - budynek jest w jednej części murowany i łączy się z konstrukcją szkieletową. Czy tą część murowaną mogę normalnie również ocieplić od zewnątrz wełną i na nią dać elewację drewnianą żeby całość była spójna? Stosować również jakąś folię? Czy może w ogóle docieplić tę część innym materiałem izolacyjnym?
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi!
    1. Jak najbardziej możesz ponawiercać otwory w desce elewacyjnej . Będzie to nawet wskazane. PRzyjmij siatkę kwadratu 20x20cm np. otwory fi16-20mm.
    Pamietaj że między deską elewacyjną na zewnątrz a wełną z wiatroizolacja powinna być szczelina ok 2cm

    2. Puszki powinny byc szczelnie zaklejone i połączone z folia paroizolacyjną tak by nie było nieciągłości. Jeżeli nie tworzysz przestrzeni instalacyjnej to natnij izolacje i schowaj peszel w izolacji

    3. Jak najbardziej. Do sciany murowanej mocujesz ruszt nastepnie wełna między ruszt, wiatroizolacja szczelina i deska elewacyjna
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  10. #10

    Domyślnie

    Panowie pytanie o Toproll wełne skalną, mam dach 45st. krokwie 20cm, membrana + dachówka. Czy mogę zastosować toproll 2x15cm + zabudowa z gk? Szargają mną wątpliwości czy sufit to wytrzyma. (Zadeklarowana waga m2 to około 7kg)

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Zalezy jaką konstrukcję sufitu przyjmiesz ale generalnie wełnę sufit powinien bez problemu przejąć. Zawsze mozesz zrobić ruszt krzyżowy który ma większa nośność. Powiedz mi który rodzaj Toprolla stosujesz ? Toproll Super ?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony