dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malinas

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    dolnośląskie
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    35

    Domyślnie roczne rozliczenie z Tauronem

    Jestem w czasie załatwiania licznika 2 kierunkowego i mam pytanie czy Tauron narzuca datę rozliczenia produkcji i zużycia czy też samemu można taką datę wybrać. Jeżeli można wybrać to najlepsza jaka? we wrześniu?- październiku? obecnie mam G11 i system miesięczny panele 9,7kW planuję zakup wysokotemperaturowej pompy ciepła i ogrzewanie domu prądem

    P.s Czy ktoś wie jaka nazwa 2 kierunkowego licznika montowanego przez Tauron? chciałbym poczytać o nim opinie obecnie mam licznik Norax 3 stara nazwa corax 3 który podobnież błędnie wskazuje

    Pozdrawiam Malinas

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał malinas Zobacz post
    Jestem w czasie załatwiania licznika 2 kierunkowego i mam pytanie czy Tauron narzuca datę rozliczenia produkcji i zużycia czy też samemu można taką datę wybrać. Jeżeli można wybrać to najlepsza jaka? we wrześniu?- październiku? obecnie mam G11 i system miesięczny panele 9,7kW planuję zakup wysokotemperaturowej pompy ciepła i ogrzewanie domu prądem

    P.s Czy ktoś wie jaka nazwa 2 kierunkowego licznika montowanego przez Tauron? chciałbym poczytać o nim opinie obecnie mam licznik Norax 3 stara nazwa corax 3 który podobnież błędnie wskazuje

    Pozdrawiam Malinas
    Tauron nic nie narzuca. Przy umowie kompleksowej domyślnie jest okres rozliczeniowy taki sam, jak poprzednio. To samo dotyczy taryfy, czyli jeśli ktoś miał rozliczenie półroczne i taryfę G11, to w nowej umowie będzie to samo. Z jednym zastrzeżeniem - rozliczenia będą na 30 czerwca i 31 grudnia.
    U Ciebie będzie nadal system rozliczania co miesiąc i G11.

    Jeśli byś chciał zmienić na G12, lub pochodne to którą warto wybrać zależy od tego kiedy korzystasz z energii elektrycznej oraz czy i ile będzie brakowało z PV.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malinas

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    dolnośląskie
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    Czyli w rozliczeniu rocznym kiedy najlepiej rozliczyć produkcje i zużycie ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał malinas Zobacz post
    Czyli w rozliczeniu rocznym kiedy najlepiej rozliczyć produkcje i zużycie ?
    Nie Ty, ale to Oni Ci rozliczą na 31 grudnia. Jeśli zmienisz grupę taryfową, to rozliczą w takim momencie, by Twoja produkcja była jak najmniejsza (jeśli wyjdzie z programu, że masz aktualnie produkcję "spadkową"). Potem znowu już na 31 grudnia.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malinas

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    dolnośląskie
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    czyli kiedy najlepiej zmienić taryfę ?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał malinas Zobacz post

    P.s Czy ktoś wie jaka nazwa 2 kierunkowego licznika montowanego przez Tauron? chciałbym poczytać o nim opinie obecnie mam licznik Norax 3 stara nazwa corax 3 który podobnież błędnie wskazuje

    Pozdrawiam Malinas
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Opera Zrzut ekranu_2020-03-14_173008_elicznik.tauron-dystrybucja.pl.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	441807

    liche to zdjęcie jakieś, licznik 3-faz AM 550


    Cytat Napisał malinas Zobacz post
    czyli kiedy najlepiej zmienić taryfę ?
    Taryfę możesz zmienić w dowolnej chwili a rozliczą cię tak jak ci vr5 napisał, w przypadku rozliczenia półrocznego do 30 czerwca, w przypadku całorocznego do 31 grudnia.
    Ostatnio edytowane przez lesiu681 ; 14-03-2020 o 17:40

  7. #7

    Domyślnie

    A czy ktoś ma w tauronie rozliczenie roczne ale od lipca do czerwca, albo coś o tym słyszał?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    A czy ktoś ma w tauronie rozliczenie roczne ale od lipca do czerwca, albo coś o tym słyszał?
    Jak ma ktoś roczne to wTauronie rozliczają na 31 grudnia. Nie ważne, że było poprzednio (bez PV) w innym terminie.

    Wyjątkowo w innym optymalnym dla Sprzedawcy terminie bywa rozliczenie jeśli zmieniasz taryfę - przy okazji zmieniają Umowę Kompleksową. Ale kolejna faktura znowu 31 grudnia.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał malinas Zobacz post
    czyli kiedy najlepiej zmienić taryfę ?
    Poślizg do wprowadzenia nowej taryfy od dnia zgłoszenia bywa różny - wysyłają nową Umowę, a po jakimś czasie ją odsyłają. Potem przeprogramują licznik, więc tak na prawdę Oni decydują kiedy się staniesz szczęśliwcem wymarzonej grupy taryfowej. W moim przypadku trwało to 2 miesiące bez 2 dni od dnia przyjęcia pisma o jej zmianę.

    Przed zmianą taryfy warto jeszcze zastanowić się nad tym, czy przy okazji nie zmienić okresu rozliczeniowego. To, czy lepsze będzie rozliczanie raz na rok, czy co miesiąc zależy od sposobu korzystania z energii i ilości produkowanej w PV w stosunku do zużytej oraz kiedy była faktycznie zużyta (w jakich pora miesiącach i w jakich godzinach).

    Podobno przy znacznym zużyciu energii i sporych brakach z własnej PV dobrze jest wybrać rozliczenie co miesiąc. Rozliczenie w taryfach G12 i pochodnych jest proporcjonalne wg proporcji zużycia zarejestrowanej przez licznik.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony